Humanitárni pracovníci sa v čínskej väznici pokúšajú zastaviť šíriacu sa choleru. Jeden z lekárov spôsobí výpadok prúdu, ktorý ho zasiahne. Keď je jeho telo prevezené do cely ožije a pustí sa do prehľadávania ciel, ktoré sú vďaka výpadku prúdu otvorené. Nájde koho hľadal a spoločne s kolegom sa ho pokúsi dostať z väzenia. Veliteľ väznice však zistí, že niečo nie je v poriadku a nechá sanitku prehľadať... Medzitým si v Spojených štátoch užíva posledný deň v práci skúsený veterán Nathan D. Muir (Robert Redford). Dostane odkaz z Hongkongu, že jeho priateľ Tom Bishop (Brad Pitt) sa dostal do problémov. Bol zatknutý v Číne a na druhý deň má byť popravený. Lenže práve v tom období sa americký prezident chystá na priateľskú návštevu Číny a Muir pochopí, že vláda a CIA sa rozhodli Bishopa obetovať... Keďže to však bol práve Muir, kto kedysi Bishopa objavil, zverboval pre špionáž a bol jeho nadriadeným v mnohých nebezpečných akciách, rozhodne sa mu pomôcť -i keď to znamená, že musí ísť proti svojim vlastným ľuďom... (oficiálny text distribútora)

3DD!3

Už několikrát mi tenhle snímek v televizi utekl a já jsem rád, že jsem ho konečně mohl vidět. Za což musím mimochodem poděkovat edici DVD z novin Blesk. SPY GAME je jinak špičkový špionážní thriller s výtečným hereckým duem v hlavních rolích. Redford ukazuje, že je i na stará kolena pořád hláškující frajer a Brad Pitt zase ukazuje, že vypadá jako kdyby byl Redfordův syn. Kamerové hrátky Tonyho Scotta navíc filmu dávají neuvěřitelně líbivý look. Nejvíc na mě zapůsobila scéna rozhovoru na střeše (nápis FUJIFILM) a proto dnešní poučka do diáře režiséra zní: "Chcete-li natočit rozhovor kvalitně a dynamicky, natočte ho z vrtulníku." ;-) ()

ripo

Film, kde som si celý čas vravel : Tak, a teraz to už konečne príde..... A to som si vravel každách 5 minút, čakajúc na nejakú akciu, zápletku, špionážnu hru alebo hocičo iné, kde by som si povedal, že to stojí za tie 2 hodiny sledovania. Bohužiaľ, ten okamih neprišiel. Tak som ešte dúfal, že záver to vytiahne z tej biedy .... A - nevytiahol. A fakt si neviem predstaviť niekoho, kto tomuto filmu mohol dať viac ako 3* a posunúť ho tak medzi vyberanú spoločnosť filmov s červeným štvorčekom. ()

Frajer42 odpad!

Katastrofální film, kde tvůrci posrali, co se dalo. Nechápu, jak se zde někdo může ohánět inteligentním scénářem, když to byla naprosto předvídatelná fraška. Redforda i Pitta mám rád, ale bohužel byly obsazení do maximálně nezajímavých rolí. Snímek je neskutečně užvaněný, přitom se děj takřka nehne z místa. Absolutně mi neseděla forma retrospektivních vzpomínek. Druhou hodinu už jsem hleděl vyloženě jen do stropu. Obrovské zklamání. Tento film je velice špatný i na břídila Tony Scotta. Fuj! ()

Kothy

Další skvělý špionážní snímek od Tonyho Scotta. Obsazení je taky dost slušné. Děj je rozdělen do několika časový pásem. Něco je v současnosti, ale většina filmu se odehrává v minulosti. Zaměřuje se na Roberta Redforda s Bradem Pittem, kteří hrají CIA agenty. Pitt se dostane do problémů a Redford se ho z nich jako jeho bývalý mentor snaží vysekat. Vedení ale tuto snahu nepodporuje a hází mu klacky pod nohy. Sledujeme jeho začátky v Německu a v Libanonu v 70. letech. Časem začne Pittovo chování dávat větší smysl. Některé momenty jsou vážně dobré. "Zahajte operaci Hostina." ()

Jara.Cimrman.jr

"Technologie se pořád zdokonaluje, což je dobře. Ale většinou ti stejně postačí žvýkačka, kapesní nůž a úsměv." Je to tak dobrodružné být agentem a já jím přesto být nechci. Asi mi poněkud nevyhovuje, že bych měl nasazovat krk pro stát, který mě při prvním problému v poklidu odepíše. Pokud tedy nevstoupí do hry mentor agent Muir. Ten mě hodně bavil ve chvílích, kdy dělal blbce z vedení CIA, vypouštěl tajné informace do sdělovacích prostředků a prováděl tajné operace. Zkrátka jsem se brodil hromadou svinstva, ale nevadilo mi to, protože jsem měl vynikajícího průvodce. ()

• Ve filmu se mihne i Tony Scott. Je to muž v červené čepici, který je vidět u Nathanovy kanceláře. (Elisebah)
  • Průměrná délka záběru je 2,7 sekundy. (Othello)
  • Ve scéně ve východním Německu se objeví Tatra 603-2 z roku 1968, což by byl tehdy v NDR raritní kousek, protože vozy 603 nebyly téměř vůbec exportovány a za hranice ČSSR se dostaly jen díky nasazení na většině ambasád Československa jako reprezentativní vozy. (Maulincio)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012