Keď jedno z vyšetrovaní zavedie priamočiareho agenta FBI Roya Claytona (Guy Pearce) na stopu nebezpečného medzinárodného sprisahania, zdá sa, že všetky nitky vedú k bývalému veliteľovi amerických špeciálnych operácií, dôstojníkovi Samirovi Hornovi (Don Cheadle). Horn, ktorý bol ako dvanásťročný chlapec svedkom násilnej smrti svojho otca, sudánskeho moslimského duchovného, neskôr ako americký občan pôsobil v špeciálnych jednotkách a školil afganistanských bojovníkov. Je to tajuplný muž s množstvo kontaktov na teroristické organizácie. A má tiež zvláštny dar objaviť sa na mieste činu vždy, keď sa zrúti nejaká veľká operácia. Jednotka, ktorá celú záležitosť vyšetruje, sa spojí s Carterom (Jeff Daniels), dlhoročným spolupracovníkom CIA, ktorý, ako sa zdá, nehovorí zďaleka všetko, a s ďalším agentom FBI Maxom Archerom (Neal McDonough). Podarí sa im nájsť spojitosť medzi Hornom, útekom z väzenia v Jemene, bombovým útokom v Nice a lúpežou v Londýne? Súčasne sa totiž vynára aj celý rad protichodných dôkazov, ktoré nútia Claytona zamyslieť sa nad tým, či je Horn skutočne tým, za koho ho považuje... (TV JOJ)

predators

Kdo by čekal zrádce v řadách samotných islámských teroristů? Asi nikdo, o to větší bude překvapení, které se skrývá v osobě... Jasně, to vám tak prozradím. :-) Občas napínavé, občas trochu nudné, ale díky vypiplanému závěru i hodně překvapivé drama. Nic zde není jasně dané a zápletka se postupně vyjasňuje až do samotného konce, který ve mně vyvolal i lehké pousmání... :-) 70% ()

swamp

Zajímavé, jak se někdy názory lidí na film tak liší. :) Traitor mi přišel jako excelentně promyšlený (i když u konce malilinko přehnaný), mazaný filmek o fanatismu a atentátnících, že prostě nemůžu jinak než za pět. Guy Pearce (já si ho pamatuju hlavně z Mementa) i Don Cheadle (z těch silnějších rolí asi Hotel Rwanda) podávají velmi nadprůměrné výkony a postupně vás zatáhnou do skvělého děje. Allah akbar. ()

MiCM

Druhý pohled na imperialisticko-teroristickou problematiku. Imperialismus, jakožto absolutní opak komunismu, respektive život v luxusu na úkor někoho jiného (z praktického ekonomického hlediska), bude samozřejmě vždy terčem těchto útoků a nezabrání tomu ani americká propaganda.. Každopádně Don Cheadle excelentní v každé chvíli, v každém filmu. ()

Malarkey

Nicneříkající politické drama, kde hraje nenápadný Don Cheadle, ztrácí na působivosti hned od samotného začátku. Nezaujme, nudí, nepřesvědčí, snaží se diváka uvrhnout do víru děje, ale všecko v co se snaží, tak na diváka působí pravým opakem. V kostce mě film příšerně nudil. Fakt si radši běžte pustit cokoliv jinýho, protože tohle jsou dvě hodiny mizérie. ()

c.tucker

Poutavý příběh o teroristické buňce a všem kolem islámského fundamentalismu, samozřejmě nevyjímaje ani pravověrné muslimy. Vše je zaobalené do hollywoodského klišé s pro mě moc neslavným koncem. Herečtí oportunisté v podání pánů Cheadlea a Pearce jsou velmi znamenití a pozvedávají tím příběh. Díky svému zapálení pro tuto problematiku dávám 4*. ()

• Film bol natočený počas 48 dní, v 17 mestách na 3 kontinentoch, a to všetko za relatívne nízky rozpočet 22 miliónov amerických dolárov. (sWONDER)
  • Samotný projekt byl ve vývoji od roku 2002 a měl být produkovaný Walt Disney Pictures, ale sešlo z toho, kvůli manažerské změně. (Pattrick)
  • Když si Samir koupí jablko na trhu v Marseille tak na plátěné střeše, když opouští trh, můžete vidět odlišnost v překladech - francouzsky "traiteur" (to znamená lahůdky) a v angličtině "traitre" (to znamená zrádce) což je název filmu. (rozbris)