Vynikajúca adaptácia známej rovnomennej knižnej predlohy. Príbeh Rosemary (Mia Farrow) - mladého dievčaťa z Omahy, ktoré žije na Manhattane so svojím manželom (Cassavetes), hercom túžiacim po sláve a úspechu - je rozprávaný jej očami. Manželia hľadajú byt. Ich nový domáci je k nim možno až veľmi milý. Jednej noci má Rosemary po večierku u domácich hrozný sen: zdalo sa jej, že bola zavlečená do akejsi orgiastickej spoločnosti, pripútaná na lôžko a znásilnená akýmsi netvorom. Celý rad okolností, ktoré sprevádzajú jej tehotenstvo ju čoraz častejšie nútia zamýšľať sa nad tým, že možno to nebol strašný sen, ale ešte hroznejšia skutočnosť. (oficiálny text distribútora)

Bachy

Plná palba. Rosemary má krom děťátka ještě perfektní hudební podkres, úžasnou atmosféru, nepopsatelnou režii, neuvěřitelně zajímavou předlohu a parádní obsazení. Už jsem pochopil, že na Polanskiho se musí odzadu. Od nejstarších. Minimálně tak povedené jako to nejlepší od Hitchcocka. Bál jsem se a ne málo. I bez bubáka to jde. Osobně si myslím, že konec, který si zde přeje většina uživatelů by byl malinko trapný a jsem rád, že Polanski se držel původního záměru. Mimochodem - opět platí, že staré horrory mají tak nezapomenutelné hudební motivy. ()

Rocky62

Přeslavný kult francouzského umělce či nadhodnocená akademická nuda? Bohužel se musím přiklonit k té druhé variantě, protože pokud ze 136 minut zaznamenám nějakým způsobem zajímavých těch posledních 6, tak nemám nejmenší nutkání myslet si něco jiného. Oscarovou nominaci za scénář též moc nechápu. Polanski celé 2 hodiny sonduje všední život ústředního dua, které je mimochodem odporně slizké a nechutným způsobem znázorňuje prototyp správně fungujícího vztahu. Z podobných rádoby idylických rodinných pout se mi spolehlivě zvedá žaludek. Efektivně vygradované finále si 1* asi zaslouží, ovšem příšerný zážitek to přesto moc nevyžehlí. Naivní a únavná srágora. ()

eLeR

Včera som prečítala knihu, dnes som si pozrela film. Wau. Takéto doslovné prenesenie knihy do filmu som asi ešte ani nevidela. Mohli ste pozerať film, a popritom si ukazovať prstom text v knihe. Chýbalo len málo maličkostí a nič tam nebolo navyše. Všetky moje hviezdy dávam skvelej Mii, úžasnej Ruth, veľmi dobre zvolenej muzike, no a Irovmu príbehu. ()

Chrustyn

Další z řady legendárních ale pro mě zdlouhavých a nudných hororů. Opravdu mi přišlo, že se ve filmu skoro nic neděje a film mě moc nezaujal. Ale na druhou stranu Mia Farrow zde podává výborný výkon a konec byl také povedený. ()

dopitak

"Kdyby to Polanski nechal v závěru otevřené". .. tak ho asi přetrhnu! :-) Jako asi jeden z mála jsem neměl s vysvětlením na konci potíže, i když jako asi každý jsem byl nucen při sledování přemýšlet o tom, jestli víc tahá za fusekli režisér nás nebo důchodci Miu. A ještě něco, doporučuji namíchat si raději koktejl s originálním zvukem a dabing poslat sousedce. ()

bassator

48th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2013 (Rosemary´s Baby / ROSEMARY´S BABY / Rosemyry má děťátko) - Asi má únava a nemožnost se už pořádně soustředit na poslední letošní karlovarský půlnoční film zapříčinila můj nejasný výsledek tohoto kultovního filmu. Doufám, že budu mít brzy možnost objektivněji přehodnotit... - 6. 7. 2013 - Kino Čas - Karlovy Vary - 50% ()

mat.ilda

I když Miu Farrow nijak zvlášť nemusím, její úžasnou Rosemary řadím mezi nejlepší herecké výkony, jaké jsou k vidění. Statusem nestárnoucí jsem film poctila pro svůj dvouhodinový křečovitý posez a sevřený žaludek (prolustrování sousedů a hledání ztracených věcí přijde na řadu hned zítra ráno :-)) - tyto příznaky se nijak nelišily od prvního zhlédnutí, od kterého uběhlo hodně času i špatných hororů. Ani konec mně nezpůsobil zklamání, i satanisti věří na sílu mateřské lásky a Rosemary dostali přesně tam, kam chtěli. ()

giblma

Jsou věci, které působí jako přirozená antikoncepce. Instruktážní filmy o porodu, návštěva dětských hřišť, rodinné filmy s rádoby roztomilými malými přemoudřelými uličníky. Anebo Rosemary. ()

anais

Vynikající film, u kterého se divák sice nebojí, ale je dokonale vtažen do hrdinčina chaotického světa. Pomalu je spolu s ní pohlcován hlouběji a hlouběji do podivného šílenství, které možná není šílenstvím. A nebo je? Je těžké pochopit, jak to Polanski dokázal, ale pomocí minimálních prstředků dokázal vytvořit dokonalou, krájeníhodnou atmosféru, se kterou se taková Devátá brána nedá NAPROSTO srovnávat... ()

honajz

Postupné budování napětí je vynikající, postupné "šílenství" Mii Farow solidně zahrané, hudba hororově vlezlá, a přesto mne ten konec tak nějak zklamal, možná jsem čekal víc, než jen satanskou historku. ()

Ivoshek

POZOR, VAROVÁNÍ - KOMENTÁŘ OBSAHUJE CELKEM DOST ZÁSADNÍ SPOILERY. Nebýt toho, jak se mistr Polanski postavil k zakončení, mohl to být docela povedený psycho-thriller, kde si člověk nemůže být nikdy jistý, jestli je paní Woodhouseová magor obklopenými milými lidmi, kteří mají strach o její duševní zdraví, nebo zdravá těhotná mladá dáma obklopená dost ujetými uctívači satana. Posledních deset minut patří mezi nejtrapnější filmové závěry všech dob. i kdybych tohle filmu odpustil a dejme tomu bral konec momentem porodu (a nechal tu otázku otevřenou), vadily by mi některé poněkud slabší herecké výkony, ()

jonyyy

Když už tu všichni srovnávají s Exorcist, tak přidám i svůj názor, Vymítač je o třídu výš. Rosemary je pro mě "jenom" dobrý horor. 70% ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 27.3.1993, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ (30.3.2012) ()

Pítrs85

Vzhledem k pevné režii Romana Polanského a preciznímu scénáři téhož by asi bylo nefér napsat, že film Rosemary's Baby stojí a padá na úchvatném výkonu hlavní představitelky, jenže to, co tu předvádí Mia Farrow, se snad ani nedá popsat slovy. Každý její pohled, každý její pohyb, to je jednoduše herecký koncert, až se z toho jednomu tají dech a hlavně ve vás vzbuzuje pocity, kdy byste jí nejraději chytli a uchránili před každým, kdo se na ní jen ošklivě podívá. Ale dech se tají i při sledování tohoto mrazivého thrilleru, jehož jediná výtka směřuje na jediné- proč nám toho malého antikrista neukázali v plné parádě? :-) ()

SOLOM.

Tak tady jsem měl s tímto kouskem malý problém. Roman Polanski je určitě hodně dobrý režisér, který dokázal dát filmu své osobité kouzlo, ale trochu mi vadil nedokonalý konec snímku. Od začátku totiž sledujeme milující se dvojici, která si zařídí pěkný byt a přestože má divné sousedy, vede celkem slušný život. Zhruba od dvacáté minuty se objeví skvělá atmosféra, která je místy až nervy drásající a ta se nás drží až téměř dokonce. Proč téměř? Protože čím více se blížil film ke svému konci, tím mě začal štvát víc a víc svou naivitou. Zatím co 110 minut je skoro dokanale vybroušených do nejmenších detailů, tak závěrečná čtvrthodinka je dost odfláknutá. Jako luskutím prstu zmizí ono kouzlo, které mě okouzlilo a já jen nevěřícně hledět jak se dá zmrvit film, kterému jsem chtěl dát plný počet. Kdyby alespoň ukázali ono tolik očekávané dítě, kdyby Rosemary alespoň sejmula jednoho důchodce, ale ono nic. Když naběhly závěrečné titlky, tak jsem jen začal skřípat zubama... ()

eraserhead666

Zajímavé mi na filmu přijde hlavně to, že i když mi připadal zbytečně dlouhý, nedokážu určit jedinou minutu, kterou bych z filmu vystřihl. Ta atmosféra nevědomí, kde vlastně je ta pravda, zda na straně Rosemary, nebo okolí, zda jde opravdu satanské spiknutí, nebo jen narůstající hysterii těhotné ženy (a v tomto období hormony občas opravdu dělají své), má obrovskou sílu a táhne film ke hranici dokonalosti. Výborná studie horroru bez klasických a dnes již takřka nezbytných (ne že bych si to myslel já, ale vypadá to, že jsou o tom filmyři přesvědčeni) horrorových klišé a propriet (krev, triky, násilí apod.). Celé to pokazí až samotný závěr, který je strašně jednoduchý, přímočarý (v tom, že tu nevědomou atmosféru pokazí) a rychlý. Pozoruhodná je i proměna samotné Mii Farrow, jak jsem ji v půlce filmu obdivoval za její skvělé herectví, ve druhé půlce mi už lezla pěkně na nervy (a možná je to jen znak dokonalého ponoření se do role jako celku a mělo to působit přesně takhle). Z trojice satanských legend (společně s Omen, The Exorcist) je tohle na druhé příčce. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Herec, režisér a oscarový scenárista Ben Affleck (Město, Argo) se po čtyřech letech vrátí za kameru. Napíše a natočí snímek The Big Goodbye, jenž bude vyprávět o pozadí vzniku snímku Čínská čtvrť… (viac)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (viac)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (viac)