Vynikajúca adaptácia známej rovnomennej knižnej predlohy. Príbeh Rosemary (Mia Farrow) - mladého dievčaťa z Omahy, ktoré žije na Manhattane so svojím manželom (Cassavetes), hercom túžiacim po sláve a úspechu - je rozprávaný jej očami. Manželia hľadajú byt. Ich nový domáci je k nim možno až veľmi milý. Jednej noci má Rosemary po večierku u domácich hrozný sen: zdalo sa jej, že bola zavlečená do akejsi orgiastickej spoločnosti, pripútaná na lôžko a znásilnená akýmsi netvorom. Celý rad okolností, ktoré sprevádzajú jej tehotenstvo ju čoraz častejšie nútia zamýšľať sa nad tým, že možno to nebol strašný sen, ale ešte hroznejšia skutočnosť. (oficiálny text distribútora)

stepma

Výborně zpracovaná knižní předloha, která splnila moje očekávání. Trošku mi chybělo vykreslení Guye a jeho počáteční averze k dítěti. Jinak bez připomínek, ani po tolika letech film nestihl "vyčichnout". Zasloužené 4*. ()

lajkus

Nudná pytlovina kterou jsem nebyl schopen schopen dokoukat tak jsem se mrknul na konec, zasmál se, zaplakal si, šel se vyčůrat a šel spát a přemýšlel o panu polském Polanskimu, kterej není schopen u svých filmů natočit normální konec (stejnej problém jako s filmen Babochlap má satanistické děťátko mám i s filmem Čínská čtvrť, který se náhodou ve Čínské čtvrti neodehrává), je mi pana polského Polanskiho líto jelikož je to blázen, který se ale naplno zblázní až, když je film dotočen... ()

Damnsinead

Asi půjdu proti proudu. Film sice začal dobře, už od prvního momentu znepokojivý. Mia Farrow je skvělá jako křehká Rosemary. Oproti tomu její neskutečně otravní sousedi jsou karikatury. Tak nějak se předpokládá, že to budou cvoci. To by ještě šlo, kdyby si film udržel atmosféru prvních 45 minut. To se bohužel nestalo, a tak problémy Rosemary, její bolesti a pokusy o útěk byly víc šedá nuda, než něco dramatického. A závěr taky nic moc. Na víc jak tři hvězdičky to není. ()

uprchlice

"Rosemary má děťátko" je kvalitní film režiséra Romana Polanského. Neřídí se pravidlem více krve, více zábavy. Používá pouze děsivou hudbu a přesto zabaví. Mia Farrow je velice talentovaná herečka a svou roli zahrála opravdu přesvědčivě. K satanskému filmu se dostala opět v roce 2006 a to v remaku "Satan přichází" a svou roli zahrála dokonale, i když kvalita filmu je příliš nízká. Přestože je film "Rosemary má děťátko" starý skoro 50 let, jeho kvalita rozhodně neklesá a patří mezi nejděsivější filmy vůbec. Stopáž dlouhá přes 2 hodiny diváka dostává do napětí a samotný závěr vyráží dech. Pokud jste alespoň trochu fanoušci satana, pak Vás "Rosemary má děťátko" zavede hluboko do nitra strachu a přesvědčí Vás, že zlo je všude mezi námi a někdy je skryto i v nás. ()

Andy.222

Kromě výkonu hlavní hrdinky, tak jsem byl docela zklamaný. To že na začátku se nic neděje, bych pochopil. To že po Satanském obřadu se pořádně nic neděje mi už začalo docela vadit. I závěr totiž byl ve vcelku poklidném konverzačním duchu. Nějaké extra napětí (které je u thrilleru základním požadavkem) jsem necítil. Spíš lehce znuděnou zvědavost: jak to teda dopadne? ()

gizi

První hodina takové normální, obyčejné, průměrné, ale pak to začíná postupně houstnout a jít do tuhého. Opravdu povedené, jen až moc dlouhé. 75%. ()

Nechic

Trochu rozvláčný, ale strašně dobře natočený tajuplný film. Ve své době to musela být fakt špička. Líbí se mi ten důraz na veškeré detaily a práce s nimi, atmosféra města i celé doby, lidi s ženou komunikující a neustálé zmatení diváka. Závěrečné rozuzlení asi každého nenadchne, ale jako celek to pak dává smysl. ()

Bull

Hororová klasika která není pro křesťany.Je dobře obsazená,udělaná a spracovaná.To spracování se mi líbí asi nejvíc protože se drželi velmi striktně předlohy(předlohu mimochodem taky doporučuji :)).Jinak za prvé:skvělá Mia Farrow (ostatní taky dobří).Za druhé:Naprosto úžasný scénář.A za třetí:Skvělá atmosféra.Jediný co mi trošku vadí je ten (malilinkatý spoiler) satanismus.Ale stejně dávám pět hvězdiček. ()

karlvonarbei

Opravdu mistrovské dílo, film nemá hluché místo.Výborný scénář, skvělá kamera, hudba, napětí, zápletka, mystičnost a možná i samotný vzkaz Polanského milovníkům tzv. konspiračních teorií, neboť již v té době CIA vynalezla tuto záměrně dehonestující nálepku.Stejně tak jako v případě seriálu Černobyl ani zde není nutné cokoliv dalšího dokládat, jen s tím rozdílem, že zde autoři míří do vlastních řad ()

Brozason

Polanski a jeho známé téma. Od prvních minut poctivě budovaná atmosféra, která se stupňuje po čas filmu. Paranoidní chování těhotné ženy rozebráno a prozkoumáno po dobu dvou hodin. Konec je možná až moc jasně vylíčený a kdyby se zde netlačilo na pilu co se týče jednoduchého rozuzlení příběhu a zůstali by jsme pouze v nevědomosti ,jak to vlastně bylo mohlo to přeci jenom dostat ode mně hvězdičku navíc. /80%/ ()

bichalmajus

Och ako ja veľmi milujem tento žáner a ako strašne som vďačný, že žiadne bližšie info o tomto filme som si pred zhliadnutím nečítal. Atmosférický úžasný psychologicky horor, ktorý od prvej prehliadky bytu chytí a nepustí až do konca. Pre milovníkov pribehovych, atmosférických hororov ako stvorené a za mna ja to jasný plny počet. PS: V 68 roku by som bol určite do Mie Farrow platonicky zamilovaný. ()

Grossing

Mám ráda pana Polanského pro jeho schopnost, vytvořit tajemnou atmosféru a to, že dokáže udržet napětí po celou dobu filmu. V Rosemary má děťátko se mu to podařilo mírou vrchovatou. Film jsem viděla několikrát a vždy jsem si jej užila. ()

flyer.nick

Očima současného diváka to vlastně nijak extrémně děsivé není. Ale očima tehdejšíma to muselo být něco neskutečného. Budování cihličku po cihličce jak vše do sebe zapadá a ještě pár minut před koncem nevíte kde je pravda, to funguje skvěle. Trošku škoda toho úplného konce, ale tehdy to tak prostě bylo a asi se jen neumím myšlenkama úplně přenést o 50 let zpět 😉 ()

marttul

Pro mě zkrátka jedna z legend mezi filmy. To tenkrát i horor byl ještě Film. Jo, s velkým "F". Mistrovské dílo. Někteří chodí obdivovat obrazy do galerie, já se rozplývám při sledování tohoto filmu. Sledovat ho společně se mnou, když ho vidím už poněkolikáté, může být ovšem poněkud rušivým elementem. Strašně nahlas ho totiž obdivuju. Je tam prostě všechno. :) ()

Feacher

Název filmu velmi slavný, takže jsem neodolal a celé dílo zhlédl vlastníma očima. Od začátku mě to bavilo, pouze někdy se mi herecké výkonu zdály poměrně velmi slabé, ale možná to je prostě tou dobou a stylem natočení. Nicméně oceňuji celý film, jak bylo pracováno s atmosférou, některé pocity na mě doslova přeskočily. Závěr ve smyslu celkového odhalení by mi ani tak nevadil, jak namítají jiní, ale očekával jsem tedy jiný konec, možná trochu morbidnější, a také ukázku filmového zpracování novorozence. Líbilo se mi to moc, ale nedostatky to má, opravdu hrana 5*-4*, možná doposud nejnejistější moje hodnocení.. nakonec ale asi přecejen zanechám 5* a u druhého podávání třeba pozměním! ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Herec, režisér a oscarový scenárista Ben Affleck (Město, Argo) se po čtyřech letech vrátí za kameru. Napíše a natočí snímek The Big Goodbye, jenž bude vyprávět o pozadí vzniku snímku Čínská čtvrť… (viac)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (viac)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (viac)