Vynikajúca adaptácia známej rovnomennej knižnej predlohy. Príbeh Rosemary (Mia Farrow) - mladého dievčaťa z Omahy, ktoré žije na Manhattane so svojím manželom (Cassavetes), hercom túžiacim po sláve a úspechu - je rozprávaný jej očami. Manželia hľadajú byt. Ich nový domáci je k nim možno až veľmi milý. Jednej noci má Rosemary po večierku u domácich hrozný sen: zdalo sa jej, že bola zavlečená do akejsi orgiastickej spoločnosti, pripútaná na lôžko a znásilnená akýmsi netvorom. Celý rad okolností, ktoré sprevádzajú jej tehotenstvo ju čoraz častejšie nútia zamýšľať sa nad tým, že možno to nebol strašný sen, ale ešte hroznejšia skutočnosť. (oficiálny text distribútora)

natalie15

Bol by to hriech, keby som si ja, hororový fanúšik, nepozrela klasiku od Romana Polenského. Takže som sa na to nakoniec odhohdlala, zapla som film a nechala som sa pohltiť jeho príbehom. Horor? Trochu. Mystery? Veľmi. Dráma? Určite. Psychologický? Bezpochyby. Rosemary's baby je neuveriteľné dielo, ktoré diváka vtiahne a nepustí do posledného okamihu. Nikdy nenudí a vždy ponúka len to najlepšie. Mrazivá atmosféra, úžasná Mia Farrow, pohrávanie sa s psychikou budúcej mamičky, podivné sny, ešte podovnejšie náhody... a ten koniec! Čo si mám myslieť? Mala Rosemary pravdu a jej dieťa je potomkom samotného satana - alebo si to všetko vymyslela jej chorá myseľ? V každom prípade - úžasný film na ktorý sa rada pozriem opäť. 85%: ()

Anu.a

Výborná knižní adaptace, ale snad proto, že jsem knihu nedlouho před zhlédnutím filmu četla, mě několik věcí zklamalo. V první řadě to byl několikrát omílaný konec, který mě ale zklamal i v knize. Následně charakter Guye, který mi už od začátku byl nesympatický a podezřelý, zatímco v knize působil do poslední chvíle jako vzorný manžílek (můj názor). Na druhou stranu Mia Farrow, soundtrack a to, jakým způsobem film diváka děsí si zaslouží donebevolající ódy. Kniha 5*, Film 4*. ()

Formanovec

Přemýšlím mezi 3 nebo 4 hvězdami.... Celý film mi přišel v tak pomálem duchu, ikdyž chápu, že to byl záměr. Ale prostě to pomalé-napínavé (mně to moc nepřišlo) rozvíjení děje a postupný posun k pointě na mě nezapůsobilo. Doufal jsem, že konec to ještě spraví, že se to nějak pohne, ale tento pocit se bohužel nedostavil. Možná mě budou mnozí považovat za blbečka, ale já dám ty hvězdy jenom 3 a ani výborné (to zdůrazňuji) výkony herců můj názor nezmění. Nejspíš jsem čekal víc, když jsem slyšel jen samé chvály. 70% ()

waltosin

Bohužel že to asi nepochopil, ani příběh se mi nelíbil. Dlouhou dobu se to táhne a když to skončilo, tak jsem nevědel o co vlastně jde. Už to vidět nemusím. Nuda to zas jako nebyla, ale prostě mi to nesedlo. ()

jakoby

Nejdriv jsem cetla knizku . V cestine. Po letech jsem cetla knizku znovu . V anglictine . Pres Ebay sehnala film. V anglictine. Cekam na dobu, kdy najdu tento film v cestine. ()

biletarka

Druhý Polanského hollywoodský film je působivou adaptací knihy Iry Levina. Bezpochyby patří k jeho "majstrštykům". 'Užasná horrorová atmosféra, hrůza by se dala krájet, i bez hektolitrů krve (pardon - kečupu) a samoúčelných nechutností. Souhlasím s Christopherem Lee, který řekl v pořadu Na plovárně v souvislosti s tímto filmem, že "to, co nevidíte, je mnohem děsivější než to, co vidíte". Film by samozřejmě nebyl tak dobrý bez dobrých herců. Nadchla mě a dojímala Mia Farrow, která se ztvárněním bezbranné vyděšené nastávající maminky Rosemary představila ve své první významné roli(Na tomto filmu jí muselo hodně záležet, protože práci na něm obětovala manželství s Frankem Sinatrou). ()

cunicekb

Mistrovský film. Po prvním shlédnutí se přiznám, mě trochu nudil, ovšem zanedlouho se mi celý film - příběh, téma, zpracování - rozležel v hlavě a velmi se mi zalíbil. Navíc parádní hudba dodávající různohrůznozvláštně dobarvující celý film... ()

elanista1

Budovanie vztahov ci uz medzi manzelmi, alebo medzi manzelmi a ich starymi susedmi vyborne. Bavilo ma sledovat konanie kazdej z postav /hlavne zo zaciatku/ a bol som niekedy ocareny aka trpezliva je Rosemary, lebo stari boli naozaj dotieravi. Aj ked sa prvu hodinu a pol nic nestane, tak ju hodnotim kladne. Horsie je na tom uz pasaz odkedy zacne na scenu vstupovat strach a paranoja. Ano, patri to do kategorie filmov "ktore sa uz dnes netocia", dnes sa uz fakt malokedy podari natocit nieco tak nudne a roztahane. Ale klasika, to nemozem upriet. ()

Dr.Bishop

Tak jsem si v rámci doplňování filmového vzdělání pustil tenhle Polanského "skvost". Čtu tady o mistrovském napětí, geniální režii, pohlcující atmosféře...dívali jsme se opravdu na stejný film? Napětí žádné, atmosféra neexistující - celé to bylo tak nudné, že jsem asi dvakrát usnul (což by se u "kultovního" horroru/mystery rozhodně stát nemělo). Zoufalá nuda, podpořená jakousi podivnou hudnou, nesympatičtí (nicméně výborně hrající) herci...Tohle jestli je legendární, atmosferický, satanský horror, tak já jsem sám Satan. Obrovské zklamáni a rozčarování, akorát za herecké výkony dávám dvě hvězdičky, jinak tento film nestojí za nic. 30% EDIT: Často se to tady srovnává s Vymítačem ďábla (!). Nechápu. The Exorcist je v každém ohledu o 100% lepší. ()

Adam's

Dobře míněná rada - nebuďte zklamaní, pokud budete trpět nedostatkem lekacích scén nebo výskytu nepozemských stvůr. Soustřeďte se na jednotlivé postavy a vnímejte živočišnou hrůzu, které se postupně zmocňuje Rosemary. S blížícím se závěrem budete film oceňovat víc a víc. Absolutorium za herecké výkony především pro mladý manželský pár Mia Farrow - John Cassavetes. ()

mikella

Po dobu skoro celého filmu vládne isté napätie s očakávaním aký to bude mať záver.Film "hrá" skôr na psychiku ako sa zapája do akcie. Až príliš emócií dovedie diváka k záhadnej atmosfére ALE záver bol pre mňa neuspokojivé prekvapenie a preto aj znižujem hodnotenie! ()

honzic

I přes poměrně dobře zpracované dílo, konec je kýč první třídy, který vše pokazil. Je to velká škoda, neb to mohlo mít velký potenciál, též výběr herců mi nepřišel nejvhodnější. Hodnocení: 60 % ()

nemer

Označení "kultovní" je malinko přehnané. Dívat se na to dá, strach ale nenavozuje. Aspoň ne u mě. Ti druzí mě dostali rozhodně víc :) ()

IZFNP

Asi 90 minút tohto filmu je majstrovským dielom, začiatok je však pomerne ťahavý a koniec zbytočne doslovný. Majstrovsky vystavaná atmosféra neistoty a citeľná úzkosť Mii Farrow dokážu vyvolať zimomriavky na tele každého diváka. Strach, ktorý pohlcuje, v situácii, s ktorou sa nedá bojovať, si ma extrémne mrazivým spôsobom podmanili, no trochu ma mrzí, že sa film rozhodol rozkol medzi ilúziou na jednej strane a skutočnou hrozbou na strane druhej vyriešiť tak priamočiaro. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Herec, režisér a oscarový scenárista Ben Affleck (Město, Argo) se po čtyřech letech vrátí za kameru. Napíše a natočí snímek The Big Goodbye, jenž bude vyprávět o pozadí vzniku snímku Čínská čtvrť… (viac)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (viac)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (viac)