Šokujúce odhalenie

• Česko Šokující odhalení (viac)

Stanica Fox News je jednou z najväčších spravodajských televíznych staníc v USA. Práca v nej otvára dvere k veľkej novinárskej kariére a rovnako veľkým peniazom. Aby ste ju získali a udržali si ju a potom stúpali po kariérnom rebríčku, musíte sa zapáčiť jej zakladateľovi a despotickému šéfovi Rogerovi Ailesovi (John Lithgow). V prípade žien pracujúcich v tejto stanici má slovo "vyhovieť" veľmi doslovný význam. Začína sa to sexistickými vtipmi, narážkami a končí erotickými návrhmi, ktoré sa nedajú odmietnuť. Tento stav trvá roky a novinárky stanice prežívajú nočnú moru. Odmietnutím kontaktu s Ailesom riskujú nielen zastavenie svojej kariéry, ale aj výpoveď a stopku na celom trhu. Tri ženy, ktoré sú na rôznych priečkach mediálneho rebríčka, nájdu silu konečne povedať DOSŤ. Ailes sa však nemieni vzdať bez boja. Disponuje veľkou mocou, majetkom a kontaktmi na politické špičky. Nikto by nepredpokladal, že táto konfrontácia rozhodne o osude miliónov žien na celom svete. (TV Markíza)

curfew77

Bohužel zdaleka ne tak cool, jak by to samo chtělo být. Zbytečně přeplácané masky, kvůli kterým je Charlize někdy k nepoznání a někdy k poznání, což vypadá divně, leccos se divákům servíruje lopatou místo po lžičkách, a přes veškerou snahu o nadhled a objektivitu je film jasně pouze na jedné straně příběhu. Ale za vidění BOMBSHELL určitě stojí, už pro doplnění informací o skandálu, který k nám přes Atlantik zas tolik nedolehl. 60 %. PS: Ten druh filmu, po kterém dostatečně doceníte schopnosti a tvůrčí kvality Aarona Sorkina. ()

Plastík

Tenhle film český divák asi nepochopí jako americký divák. Mě se to líbilo moc. Jsem muž, tak si moc nedokážu tak intenzivně představit, co ženy musí v takovýchto situacích zažívat. Pěkný film. Promakaná žaloba - chceš s vlky žít, musíš s nimi výt. ()

hrumsrt

"Starejme se o zákon, než budeme řešit PR." - Téhož roku už jeden "Jay" přišel s něčím podobným, co tehdy hodilo granát do celé MeeToo kauzy - seriál HBO - Morning Show.. A tohle je jeden ze vzácných případů, kdy seriál natrhává prdel filmovému zpracování. Škoda, kdyby přišlo tohle dříve, tak určitě sklidí téma daleko větší ohlas.. Těžko se nám to tady za oceánem chápe, ale tehdy to tam měli všude a vůbec nikdo nevěděl, jak se k tématu postavit, aby pořád zůstal korektní.. Skvěle obsazená girls power se snaží vnést trošku genderové rovnováhy do jedné z nejslavnějších a největších televizních společností na světě. Výborně obsazené drama, které táhne především ústřední trojlístek.. Těšil jsem se především na tu nejméně namaskovanou, tedy Margot Robbie, která toho prostoru nemá tolik, ale právě s ní si pojím tu nejsilnější a nejodpornější scénu v celém filmu.. Oproti ní právě zbylé dvě herečkovské ikony i pod maskérskou úpravou podávají poutavé feministické výkony, pro které se nemůžete na film vynadívat... Tak je to taková kauza anebo se díky rovnoprávnosti konečně poukazuje na něco, co tu bylo pořád? Jen to možná už není tak aktuální. 70% ()

PlysovyMacko

Dráma o sexuálnom obťažovaní inšpirovaná skutočnými udalosťami. Pre našinca rovnako ako mňa bol problém sa orientovať medzi postavami amerického mediálneho sveta. Kvôli tomu ma film až tak nebavil. Záporak Roger je nechutný a želala som mu basu. Charlize výborne namaskovaná. ()

solisoli

Keby sa tak vedelo, akou tŕnistou cestou museli filmové hviezdy prejsť, aby sa dostali tam kde sú. A ako vznikali Hollywoodske hviezdy v minulosti ? Boli to prevažne milenky milionárov, ktorí keď sa, nimi nasýtili, tak aby sa ich zbavili zaplatili film s tým, že práve tieto krásky si tam zahrali hlavnú rolu. Lenže iné také šťastie nemali, k sláve sa museli prepichať, alebo mať veľmi silné zázemie. To je už pesnička tejto boby. Tento naivný pompézny príbeh a rozvláčnený scenár toho veľa neponúkol. Tak trochu aj sklamanie zo ženských postáv, ktoré síce profesionálne pôsobili, ale to bolo všetko. ()

zdenzo

NUDNÝM A ZPACKANÝM SCÉNÁŘEM PROMARNĚNÉ VYPRÁVĚNÍ Důležitost vyřádit se na tématu sexuálního predátora Rogera A. jde cítit už tím, že do každé sebemenší role je obsažena známá tvář současných filmů i seriálů. Jenže právě tohle "Ženy sobě" bere body a kazí závažnost sdělení (známý obličej = důležitá postava, tak jsme filmově naprogramováni, zde tak dochází k dějové dezorientaci) Překombinovaný děj nudí a odvádí pozornost od šokujícího příběhu hlásné trouby Trumpa. A to je škoda. Velká. ()

Kinison

Nemělo to tempo a to jsem se podle traileru těšil na něco našlápnutého. Všechny tři herečky mám rád, ale tady jsem se spíš nudil. ()

Astonko

S tématikou #metoo sa mi viac páčil seriál The Morning Show, pretože bol prepracovanejší a ukazoval pohľady na vec obidvoch strán. Iste, seriál ma viac času na pracovanie s postavami aj dejom, no aj tak mi film prišiel povrchný. Plusom je naopak väčšie držanie sa reality a, samozrejme, herecké obsadenie 6/10 ()

david666

Krásné herečky, Charlize jsem téměř nepoznal. Jinak obyčejný chlap moc ten hon na čarodějnice nechápu - pan byly dospělé a věděly o co jde, šly do toho dobrovolně ()

Tomas_PO

Wau, tak napriek slabým hodnoteniam som dlho zvažoval magických 5 hviezd. Silná téma reálnej udalosti, a to len veľmi nedávnej. Ak vezmeme v úvahu americký politický aspekt, a s ním pochopiteľne aj spoločenský, tak téma viac než aktuálna. Občas síce obsadenie Charlize Theron, Margot Robbie a Nicole Kidman, ako aj štylizácie scén (napríklad tá vo výťahu) bolo až nadmieru rosničkovsko-blondýnkovské, no možno práve o to šlo. Byť v hlavnej úlohe Kate Winslet či Anne Hathaway, silu príbehu by to ešte znásobilo. ()

bonovox

Po skvelom seriálovom spracovaní je tento skratkovitý pohľad na aféru obťažovania žien vo Foxe vo veľkej nevýhode, pretože na ploche celovecerneho filmu je veľmi ťažké danú tému dostatočne dobre podať. Po hereckej stránke však klobúk dole, ústredná trojka žien Theron, Kidman a Robbie je skvelá, aj práca maskerov a taktiež Lithgow je podobne démonický ako Crowe v stvárnení Rogera Aliesa. Ale radšej odporúčam seriálovú podobu príbehu o ktorom pred pár rokmi písal celý svet. ()

marekspanel

Měl jsem trochu problém s celkovým konceptem filmu, částečně to působilo až dokumentárně, což není špatně, ale nefungovalo to jako celek. Přišlo mi, že tomu chybí nějaká obecná kostra začátku a konce, byť to účel splnilo. První, druhé a možná i třetí housle hraje trojice famózních hereček, u nichž masky(make up) byly stejně mistrovským dílem, jako jejich výkony. Tematicky ovšem aktuální a zajímavé a rozpačité současně. ()

albiebennett

Téma filmu je za 5 hvězdiček, bohužel zpracovátní je nemastný průměr a to i přesto, že jsem se těšil na Margot Robbie a Nicole Kidman. Představení korporatu Fox bylo natolik korporátně zpracované, že si říkám zda to nebyla jen reklama. Na filmu se mi líbí, že reálně ukazuje skleněné stropy jejich limity a důvody proč existují. Není divu, že pojem moci nabývá v dnešní době gargantuovských rozměrů. ()

Paserak

Budu se bát pochválit kolegyně, že jim to sluší....naštěstí jim to tedy moc často říkat nemohu. Ale pro recenzi použiju slova jiné mé kamarádky a za zněla: "Me too, please." ()

JB001

Zaujalo mne herecké obsazení, ale mumifikovaná Charliz a Kidmanka mne moc nezaujaly. Margotka ale potěšila. Nikoli ale svým charakterem... Kladu si otázku jak asi získala roli ve filmu Vlk z Wall Street... ()

PeDe

Mam trosku zmiesane pocity, nebolo to uplne zle, ale obcas som sa stracala (no to mohlo byt aj tymi holandskymi titulkami haha) ()