Šokujúce odhalenie

• Česko Šokující odhalení (viac)

Stanica Fox News je jednou z najväčších spravodajských televíznych staníc v USA. Práca v nej otvára dvere k veľkej novinárskej kariére a rovnako veľkým peniazom. Aby ste ju získali a udržali si ju a potom stúpali po kariérnom rebríčku, musíte sa zapáčiť jej zakladateľovi a despotickému šéfovi Rogerovi Ailesovi (John Lithgow). V prípade žien pracujúcich v tejto stanici má slovo "vyhovieť" veľmi doslovný význam. Začína sa to sexistickými vtipmi, narážkami a končí erotickými návrhmi, ktoré sa nedajú odmietnuť. Tento stav trvá roky a novinárky stanice prežívajú nočnú moru. Odmietnutím kontaktu s Ailesom riskujú nielen zastavenie svojej kariéry, ale aj výpoveď a stopku na celom trhu. Tri ženy, ktoré sú na rôznych priečkach mediálneho rebríčka, nájdu silu konečne povedať DOSŤ. Ailes sa však nemieni vzdať bez boja. Disponuje veľkou mocou, majetkom a kontaktmi na politické špičky. Nikto by nepredpokladal, že táto konfrontácia rozhodne o osude miliónov žien na celom svete. (TV Markíza)

simon84

Here's the thing about being sexually harassed at work. It condemns you to questions. You keep asking yourself, "What did I do? "What did I say? "What did I wear? "What did I miss? "Am I seen as weak? "Will they say I'm after money? "Will they say I'm after attention? "Will I be left out? "Will I be defined by this for the rest of my life?" Vyborny. Charlize vypada presne jako Megyn Kelly. ()

Kulda24

Mírnější verze Sázky na nejistotu. Tématem mi to bylo docela vzdálené, jelikož nejsem občan USA a tudíž jsem se díval na film z odlišné roviny. Filmu bylo asi rozumět více než Sázce na nejistotu, ovšem na druhou stranu jsem se u tohoto filmu více nudil. 65% ()

anatheman

Řeněme, že látka tohoto filmu byla lépe pojata v minisérii The Loudest Voice s Russelem Crowem, kde mělo vše větší hloubku. Tady řada jinak pochopitelných motivů působí jako otevřená agitka. Každopádně i toto zpracování není úplně špatné, ale jedná se o zřejmě o zapomenutí hodnou jednohubku. Každopádně ta transformace Charlize Theron do Megyn Kelly je neskutečná. Doporučuji komparaci s reálnou osobou. Make-up zde vskutku zazářil. ()

BOURQUE

Základná motivácia tvorcov Bombshell je jasná. Problém je v tom, že podstata filmu sa stratí niekde v tom kavalkáde účinkujúcich, s ktorými pán Roach pracuje. Trojica hlavných postáv Ch. Theron, M. Robbie, N. Kidman podáva očakávaný výkon. V prípade prvých dvoch menovaných, z určitého hľadiska, chápem nomináciu na Oscara (spomeňme si na scénu, kde M. Robbie telefonuje), ale aj to pochopím, že to nakoniec nedostali. Totiž chýba tá elementárna sila, premena postáv a skutočný vývoj charakterov. Záver – nevyužitá šanca dôraznejším spôsobom upozorniť na jeden veľký problém (nielen) dnešného sveta. P.S.: Maskéri sa vyznamenali – ja osobne Ch. Theron som skoro nespoznal. Ale na Oscara ja osobne to nevidím – pravdepodobne to je moja chyba. Osobné hodnotenie: 70 % (***) ()

Kopi1

Film se rozjede bohužel až v polovině, nejdříve zde máme seznámení s moderátorkami a prezidentskými volbami. Toto téma sexuálního obtěžování jsem v té době nezaznamenal, takže je dobře, že se takovýto film uskutečnil, aby to mohli vidět a dozvědět se i jiní lidé než jenom v USA. I když film není nikterak špatný, tak toho nemá moc co nabídnout. Uvítal bych o něco kratší dobu, aby mohlo být tempo už od začátku filmu. Hodnotím jako průměr. ()

hazaba

Přehlídka hollywoodských hereček první kategorie by mohla naznačit mimořádně dobrý film, obzvlášť s ohledem na téma. V tomto případě to svým způsobem odpovídalo, i když některé výkony byly slabší. Excelovala Charlize a Margot jí zdatně sekundovala, a to nemluvím o některých mužských kolezích, kteří však byli dost upozaděni. Dobrý film, dobře pojaté téma, jehož vyústění zanechá pachuť něčeho prohnilého. ()

Hpatrik

Pro čecha to není téma dvakrát zajímavé, zvlášť když asi drtivá většina našeho národa nikdo o Fox News nikdy ani neslyšela. Zpracování ok, co mě ale udržovalo v neustálém zájmu bylo, s jakým elánem a velkou zarputilostí zahráli herečky své role. Jen díky nim (tedy hlavní trojce) tenhle film stojí za vidění. ()

Johny M.

Feministická, lehce anti-trumpovská, #metoo sračka se spoustou pěknejch bab, ale to je tak vše. To je jich fakt někomu líto? Ženská si vzpomene, že na ní chlápek před 30ti lety něco zkoušel a najednou jí to děsně vadí? A nevidim důvod, proč o tomhle samo o sobě debilnim tématu točit nudnej film. ()

Torgal

Televízny mogul obťažuje moderátorky, tie okolo neho roky opatrne našľapujú, ale nakoniec sa spoja a vykričia to do sveta, ktorý im za to uznanlivo pokýve. Chápem, že toto je v súčasnosti dôležitá téma, no jej spracovanie mi prišlo pramálo zaujímavé. Je to nekonečný kolobeh šuškandy o tom, aké je pozadie televízie skazené, no všetci sa boja otvoriť ústa. Najšokujúcejšie na tomto filme sú tak skôr plastiky Charlize Theron, jej prirodzená krása je v čudu. 5-/10 ()

dalziel

Aj napriek závažnosti spracovanej tématiky som bol veľmi prekvapený, že to Jay sprvu vedie takým úsmevno - dokumentaristickým spôsobom. Potom čo sa všetko prevalí to už sklzne do čistej drámy. Bavilo  ma to až nad očakávanie.Nuž musím podotknúť , že sa to deje aj opačne.  Je to vec Majorita vs minorita respektíve Nadriadení vs podriadení. O pohlavie tu nejde .Zažil som si z čisto ženským kolektívom svoje ,tak viem o čom hovorím.😎😉 ()

Maximilianus

#MeToo Spotlight. Námet bol dobrý a zaujímavý a aj spracovanie bolo pútavé, ale nejako nedokázal film zaujať ničím viac. Zo začiatku je to rozsekaný mišmaš príbehu troch žien, postupne však jednotlivé príbehy začnú mať hlavu aj pätu a v podstate sa ich cesty aj pretnú, ale stále to všetko vo výsledku nestačí. Margot Robbie hrá dobre, ale pripadá mi, že rovnako hrá všade a nemá ani toľko priestoru, takže neviem, či je to až na Oscara. Charlize Theron som väčšinu času nespoznával (okrem hlasu), takže maskéri odviedli veľmi dobrú robotu. 6,8/10. ()

Likan7

Jediný pozitivum filmu je vzhled Theron a Robbie. Jinak je to nudná, evropanům nic neříkající kauza, která je určitě vážná, ale přece jen film určitě docení více americké publikum, než my... respektive já. ()

Jolee

No tady se to v komentářích hemží spoustou "privilegovanejch" bílejch boomerů, co si myslej, že sexual harassement je jejich výsostný právo. Boohoo, a ono ne. Takže si utřete slzičky, ať hodnotíte kvalitu filmu a nekoukáte přes ty svoje usoplený brejličky zraněnýho mužskýho ega. A teď k filmu. Boží kamera s underwoodovskejma momentama, který z vás udělaj insidera. Skvělý herecký výkony i masky. A perfektní hudba. ()

mira.l

Ono to asi není špatně natočené, přinejmenším ústřední ženská trojice představuje hvězdné obsazení, ale... Ano, má to ALE. To ALE je v tom, že mě to absolutně nebavilo od samého začátku, o dané věci nic nevím a ani film samotný mi to nějak nepřiblížil a než se dobral k jádru pudla, trvalo to ale zatraceně dlouho. Pro mě to byla hodina a tři čtvrtě prázdných kancelářských keců o ničem. Druhou polovinu nebo přinejmenším poslední třetinu jsem už zase až tolik nevnímal, protože jsem u toho začal upravovat fotky a měl jsem to v malém oknu přehrávače spíš jako zvukovou kulisu. Když se nad tím zamyslím, tak na podobné téma nějakého mediálního či politického skandálu (ono se to dost často prolíná) jsem viděl těch filmů už několik a nebavily mě tak nějak všechny stejně. Jedna * za Charlize, Nicole a Margot. ()

Sebastianek1

Dobře zahraný, téma aktuální. Metoo beru s rezervou, bába, která se kvůli roli nechá vojet a po letech s tím leze ven, je na pováženou, ale jasný, dít by se to nemělo. ()

GameboyNES

člověk se těší na nějaký to soft porno a jediný co tu je vidět tak Magorka ukáže kalhotky. To je trošku málo ne? Nevím na co si ty ženský furt stěžujou, dostat lehkou dobře placenou práci a ještě si jako bonus můžou zakouřit nebo zašukat. Vždyť to by chtěl každý. A pokud jsou frigidní tak maj sedět zašklíbený u pásu v kauflandu. ()

papadoce

Hodnotím film, nie samotnú tému. Zrejme som čakal niečo iné, i keď sám neviem povedať čo. Bola to dobre, v prípade Johna Lithgowa dokonca výborne, zahraná dráma o maximálne vážnej a veľmi citlivej téme. Citlivej, ale iba z pohľadu toho, že niekedy je veľmi náročné určiť čo už je a čo ešte nie je sexuálne obťažovanie. Bombshell nám ale nedáva na výber a nestavia pred nás žiadnu dilemu. Dráma nám oznamuje, že to tak jednoducho je a sledujeme iba to, ktorá zo žien bude mať tú odvahu vyjsť s tým na verejnosť a pustiť sa do boja s mocnými mužmi showbiznisu, či dokonca politiky. Popravde, mať tak plný život na peniaze a počet fajok ako mal šéf Foxu, by mi normálne stálo za tých pár mesiacov v médiách. Kokos veď on si užil s tak krásnymi a ambicióznymi ženami, že len málo chlapov na svete malo také šťastie. Ženy ma teraz ukameňujú, ale stále si myslím, že sa nejednalo o znásilnenie a každá jedna mohla povedať nie (Viď rola Charlize). Tá povedala nie a aj tak spravila špičkovú kariéru. Preto nie som úplne na strane feministických spolkov, že toto bolo cez. Áno, ak by ich ku tomu nútil, ok, basa. On to však nerobil. Dal im návrh, ponúkol odmenu a ony, priznajme si alebo nie, mu dali dobrovoľne čo chcel a to kvôli kariére, peniazom a úspechu. Nepripomína Vám to nejaké povolanie ? Proste povedať nie a odísť dôstojne. Koľko stojí ženská hrdosť ? Pár minút v správnom vysielacom čase a bilboard na budove ? Okrem hercov dávam hviezdu aj za nádhernú myšlienku. “Nechoď do boja s niekým, kto má väčšiu motiváciu bojovať než ty”. Bolo to realistické, veľmi profesionálne spracované a výborne zahrané. No celkový dojem mám bohužiaľ aj tak iba trojkový. Za pozretie určite stojí. ()