Šokujúce odhalenie

• Česko Šokující odhalení (viac)

Stanica Fox News je jednou z najväčších spravodajských televíznych staníc v USA. Práca v nej otvára dvere k veľkej novinárskej kariére a rovnako veľkým peniazom. Aby ste ju získali a udržali si ju a potom stúpali po kariérnom rebríčku, musíte sa zapáčiť jej zakladateľovi a despotickému šéfovi Rogerovi Ailesovi (John Lithgow). V prípade žien pracujúcich v tejto stanici má slovo "vyhovieť" veľmi doslovný význam. Začína sa to sexistickými vtipmi, narážkami a končí erotickými návrhmi, ktoré sa nedajú odmietnuť. Tento stav trvá roky a novinárky stanice prežívajú nočnú moru. Odmietnutím kontaktu s Ailesom riskujú nielen zastavenie svojej kariéry, ale aj výpoveď a stopku na celom trhu. Tri ženy, ktoré sú na rôznych priečkach mediálneho rebríčka, nájdu silu konečne povedať DOSŤ. Ailes sa však nemieni vzdať bez boja. Disponuje veľkou mocou, majetkom a kontaktmi na politické špičky. Nikto by nepredpokladal, že táto konfrontácia rozhodne o osude miliónov žien na celom svete. (TV Markíza)

vyfuk

Nuže, asi primárně se dá mluvit o velké pecháčku, když seriál o této tématice někdo udělal už před půl rokem, kvalitně, záživně, zajímavě a všechno okolo. Toto zní hlavně jako velký manifest ženského utiskovaného a zneužívaného úhlu pohledu, který měl být silný tahoun na Oscary, ale silně narazil. Ať už pod sílou konkurence a nebo jednoduše toho, že film je nudný jak sledovat tvojí bábu jak sleduje nový Soukupův myšlenkový durchfall análem. Nezachrání to ani dobrý make-up, dobré herecké výkony, prostě nic. Máme zde příběh, který má koukat na aféru kolem Aillese, ale spíše se ukazuje nějaká svébytnost ženské síly, s čímž bych neměl takový problém, kdyby to jednoduše nebyla nuda. Zde je hezky vidět, jak Oscarový materiál může pohořet. Ani ne tak na nominacích na Oscara, ale i v tom jakou hrůzu můžeš v tomto směru natočit, aby byla skoro úplně nezáživná. ()

Autogram

Téma aj obsadenie je dobré, ale spôsob spracovania mi nejako nesadol. Možno bol až príliš dynamický na to, že nejde o žiadnu akčnú vec. No a prekvapilo ma, že Nicole Kidman sa už na seba vôbec nepodobá. Teda na tú, ktorú si pamätám z minulého storočia. –––– Ľudia sa neprestanú pozerať, keď nastane konflikt, ale vtedy, keď žiadny nie je. –––– Sme vizuálne médium. Teraz si vyhrňte šaty a ukážte mi nohy. Vyššie! ()

Soweek

Celkem dobrý avšak rychle zapomenutelný film. Úsměvné mi na tom celém přijde, že ač je film postavený na sexuálním obtěžování, tak ve finále finanční vyrovnání zalepí všechny bolístky způsobené na duši. ()

sedm.1

Bohužel, ale první pocity, které jsem si odnesl v souvislosti s tímto snímkem, je jeho lehké využití současné společenské revolty pod názvem MeToo, kterou sice určitě z jedné strany nepovažuji za marnou, či bezvýznamnou, na druhou stranu se podle mě celá tato kampaň ale už krapet vymkla kontrole a stala se z ní již jen přehnaně vyhrocená záležitost, postrádající svůj původní smysl a na které se již nyní přiživují jen zapadlé trosky, po kterých by už jinak neštěkl ani pes, natož aby se je snažil snad někdo obtěžovat. Každopádně, zápletka, respektive téma filmu je tak zcela jasné, ovšem bohužel nepřináší vůbec nic nového, nápaditého, či snad dokonce nečekaného, jedna vyhaslá TV hlasatelka zkrátka zažaluje svého šéfa ze sexuálního obtěžování, postupně se k ní pak přidají další a další, až z toho kvůli významné pozici onoho „harašmenta“ vypukne obrovská kauza. Toť vše, nic víc, nic míň film v tomto ohledu nenabízí, jednoduché, prosté, ovšem zároveň i dost nezáživné a nevýrazné. Bombshell postrádá jakoukoliv dramatizaci dané situace, nefungují emoce, napětí, a to nezmiňuji ani to, že celá ta kauza mi nepřišla ani až tak černobíla, jak se jí ovšem snažili tvůrci prodat, onen sexuální loudil byl samozřejmě vinen, nicméně většina z oněch dam prostě jen od něj dostali návrh a kolik z nich ho odmítlo? Prakticky žádná. Ale to je samozřejmě na mnohem širší diskuzi, podstatné pro diváka je, že jak jsem zmiňoval, veškeré zde odehrávající se dění nemá šmrnc, tah na bránu, je to chladné a díky lavině poměrně nepodstatných monologů a dialogů i nezáživné. Na co jsem se každopádně ale já těšil především, byl casting snad těch nejžhavějších hollywoodských kočiček, v čele s božsky krásnými Charlize Theron a Margot Robbie, které svým vzhledem celý film skutečně pozvedávají, ovšem herecky to už takové galapředstavení není, ovšem to není zas až tak jejich chyba, jako spíš tvůrců, kteří jim zde nenabídli ani možnost nějak vyloženě herecky se předvést, a tak vlastně nejvýraznější roli tu má právě ústřední zvrhlík v podání dost zamaskovaného Johna Lithgowa. Za mě se ale zkrátka celkově jedná o jednak až příliš okatě angažovanou podívanou a jednak o až příliš nevýrazně zpracovanou a nepůsobivou kauzu, bez napětí, bez gradace, bez strhujících momentů, prostě taková ukecanější a bohužel i zatraceně korektní nuda. ()

Wally

Tři * a kousek, ale na čtyři to asi není. Tuhle kauzu jsem nezaregistroval a ačkoliv nejsem fanoušek extremistických hnutí jako MeeToo nebo BLM, tak se mi snímek líbil a zaujal mne. Člověk si nesmí dělat iluze, že podobné chování je minulostí... Když má někdo moc, tak ji využije. Jinak na Ch. Theron a M. Robbie by se zvlášť v tomto filmu dalo koukat hodiny...a J. Lithgow super zahrané, ale skoro jsem ho nepoznal. ()

Hanys_

Pachuť z všudypřitomného metoo je ještě moc velká, ale nakonec jsem byl vlastně překvapený, že mě ten boj holek proti oplzlému šéfovi docela bavil. Akorát ta Charlize to nějak přehnala s plastikama. 7/10 ()

merit1

Boli ste už v situácii, keď ste pod tlakom okolností spravili niečo, z čoho vám následne bolo zle ? Tak o tom je Bombshell. Nie je o feminizme, to ani náhodou... Je o zneužití moci. Svet americkej televízie a prezidentských volieb evokuje viac estrádu, ako seriózne inštitúty, ale funguje im to prekvapivo dobre a dlho. Možno práve preto, že ak niečo prehnije, väčšinou neostane bez trestu. Oceňujem, že v príbehu boli rodinné linky len okrajové, čím dej neskĺzol ku klišé a nebol rozdrobený. Herecky ide o nadštandart, oceňovaný makeup svojou uniformitou podčiarkuje nútený “pracovný dresscode” ( množstvo umelých mihalníc a natupírovaných vlasov mi pripomenulo aj naše tv ) a dialógy plynú miestami až nestíhateľnou rýchlosťou. Je to celkom škoda, pretože vaty je naozaj minimum, dialógy nesú množstvo informácií a narážok, ale prekvapivo aj vtipu. A som rada, že FOX sídli v budove s výťahom. ()

Yoss

V porovnaní s The Loudest Voice ide o slabý odvar, aj keď s výbornou Charlize Theron či Margot Robbie. The Loudest Voice je dôležitý aj preto, že poukazuje výraznejšie na "zásluhy" Rogera Aliesa, Murdocha a televízie Fow News ako takej pri zvolení Donalda Trumpa za amerického prezidenta. Najhoršieho prezidenta akého USA kedy mali a to som pritom veľký amerikanofil. A Alies bol prasa. Je zaujímavé, že takíto ľudia prezentujú samých seba ako zástancov konzervatívnych a tých jediných správnych hodnôt. Je to podobný fail, ako keď si niekto nazve stranu Sme rodina a má 10 detí s 9 ženami, prípadne keď do parlamentu kandiduje žena za "konzervatívnu" ĽSNS a potom sa zistí, že s mužom nie tak dávno organizovali swingers párty. Po zverejnení škandálu samozrejme precitli a Boh im ukázal cestu. Konzervatívne pokrytectvo. Definitely my not favorite sin. ()

Maura

Úvodných pár minút bolo v takom tempe, že som nestíhala sledovať, čo sa vlastne deje. Zvyšok plynul pomalšie, čo bolo - vzhľadom na počet postáv a zápletiek - fajn. Na Bombshell som sa tešila: filmov s tematikou sexuálneho obťažovania nie je nikdy dosť. No zostala som sklamaná. Hluché miesta, nedotiahnuté dialógy a celkové béčkové vyznenie. Pri takomto hviezdnom obsadení to pritom mohol byť výnimočný film. ()

Tomyš

Brilantní. Hodně bavilo. Poutavé herecké výkony. Palčivé téma, kolizní pohledy na věc, a samozřejmě nezbytné klišé. ()

Tochal

Prodedurální doku-drama, tématem důležitý, filmově nic výjimečného. Silnější tři hvězdy, čtvrtou dávám, abych aspoň trochu vyvážil odpadování pohoršeného patriarchátu. ()

M1k9

Kde začít. V prvé řadě to je film, který alespoň pro mě, má jasný smysl. Ukázal na danou problematiku a pohrál si s některými detaily. Mimochodem dost těžké vybalancovat to tak, aby film přijali muži i ženy. Obě dvě strany mají své mouchy a není úplně jednoznačné kdo dělá větší chybu. / Muži se projevují jako muži a ženy jako ženy. Společensky je tento jev méně a méně chápán a to je chyba, protože tohle by nám pomohlo nechat věci tak jak jsou, tak jak byly zamýšleny. Naopak imaginární modely co všechno je možné a nemožné dělat. Co je vhodné a co už ne atd. Ty modely mnohdy otáčejí logiku věci vzhůru nohama. / Divit se proč po takových sexy ženách muži někdy vystartují je jako divit se proč papír hoří... To jenom taková odbočka. / Film je zábavný a poučný. Herecké výkony Charlize a Nicole jsou dech beroucí. Snad nejlepší výkon Charlize Theron. Sedlo jí to. 7/10 ()

TheSpearCZ

"Kdo chce výš, musí nejprve trochu níž." Na to, že se jedná o téma nám spíše neznámé (za předpokladu, že nejste každodenní sledovatel Fox News), tak mě to teda docela chytilo, ale to co udělali s Charlize a Nicole v maskérně, to už tvůrcům neprominu, především na Nicole se nedá vůbec koukat. Čisté 3* ()

Fifer

Řeknu to, co všichni. Po Loudest Voice tohle nemůže zkrátka uspět. Je to ten stejný příběh, ale vecpaný do 110 minut. V seriálu jsme měli šanci postavy lépe poznat. Herecké výkony jsou dobré. Další námitka kritiků spočívá v tom, jak se pozornost směřuje jenom na Fox News ("Trumpovu televizi"). Sexuální skandály se pochopitelně udály i v jiných redakcích. Zaměřit se jen na republikány (konzervativce) je strkání hlavy do písku. Stejně tak je krásné zobrazit dav Trumpových nenávistných voličů, ale zapomínat na fakt, že v Americe je každou chvíli napaden někdo jen za to, že má Trumpovu červenou čepku (ne, fakt Trumpa nemám rád, ale nemyslím si, že jeho voliči by měli být napadáni) - rád bych viděl férový snímek, který zobrazí nenávist na obou stranách. Nechci na herce a herečky příliš být tvrdý, je těžké zahodit kariéru, chápu to. Zároveň samozřejmě dnes zní kritika z Hollywoodu dost falešně, když si uvědomíme, kolik z nich léta krylo Weinsteina. Platí to, co řekl Ricky Gervais, pracovat v Hollywoodu okolo Weinsteina muselo být jako z filmu Bird Box: “Our next presenter starred in Netflix’s Bird Box, a movie where people survive by acting like they don’t see a thing—sort of like working for Harvey Weinstein.” Je tedy dnes těžko uvěřitelné, když si někteří herci a herečky hrají na patrony nového hnutí, zatímco celá léta chodili s páskou přes oči. Přesto je to důležité téma, jen seriál je lepší. I tak se ale musím přiznat, že když člověk vidí jaké hrůzy se tam děly, tak je mu z toho blivno. A je dobře, že to vychází na světlo. ()

barteca

Tak bohužel, film ve srovnání se seriálem The Loudest Voice trpí na nepropracovaný scénář, nevýrazné charakterizace postav, zmatečné podání jejich motivací. Seriál je v tomto mnohem cizelerský a herci v něm mají prostor postavu budovat. ()