Zpravodajské oddělení televize je pracoviště zajímavé, leč náročné. Přináší potřebu vysokého pracovního nasazení, ale i zde pracují jen lidé. Například Jane Craigová, úspěšná vedoucí producentka zpravodajství, která má milostné i profesní problémy se dvěma kolegy. Jedním z nich je nový ctižádostivý hlasatel Tom Grunnick, hezký mladík, který prosazuje trend směřující k zábavným zprávám. S tím ovšem Jane nesouhlasí ne už tak s Tomem samotným. A je tu také Aaron Altman, talentovaný, ale jednodušší dopisovatel, který je do Jane beznadějně zamilovaný. Jane se musí rozhodnout: vybere si zajímavý styl nebo hodnotný obsah? (oficiálny text distribútora)

RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zákulisí americké zpravodajské TV stanice, dokumentárně výstižné a zároveň napínavé skoro jako z Haileyho románů. K tomu milostný trojúhelník - samozřejmě kolegyně a dvou kolegů v práci, taky patolízalství, propouštění, dravost, kariéry... Z herců září energická producentka Holly Hunter, mihne se i božský Jack Nicholson v roli šéfredaktora. Vlastně nejzajímavější ale přišlo hned zpočátku, v sekvenci z dětství trojice hrdinů - krásný chlapec budoucí hlasatel nechápe pochvaly žen ani pilně studovanou látku, nejlepší student a příští televizní novinář perfektně zanalyzuje a vykřičí pravděpodobnou budoucnost svých nepřátel ve třídě, budoucí producentka jde zase odborně poučit otce, jaké výrazy je zcela nevhodné používat. Přesto jsem mírně v rozpacích, chybí mi vygradovanější příběh, který by film posunul někam výše. Trailer je zde: http://www.sms.cz/film/vysilame_zpravy/ukazka ()

andrii

To jsou nám ale noviny. Jako ze žurnálu. My ze stanice, v prime timu. Exteriér, interiér. Fakta, informace, infotainment. Redaktoři z terénu, za pultíkem, v newsroomu. Jsme vaším okem přes kamery, oknem do světa za zdmi. Profesionální tým, ale mezi námi, sami za sebe, jsme také lidé v ohnisku točící se zeměkoule. ŽIVĚ. ()

Terva

Ocenění: MFF Berlín - Stříbrný medvěd pro herečku (H. Hunter) Boston Society of Film Critics Awards - herec (A. Brooks), herečka (H. Hunter), scénář Los Angeles Film Critics Association Awards - herečka (H. Hunter) National Board of Review - herečka (H. Hunter) New York Film Critics Circle Awards - herec (J. Nicholson), herečka (H. Hunter), režie, film, scénář. .....Scénář : James L. Brooks. Kamera : Michael Ballhaus. ()

Pecival

Jelikož mě dění za oponou vysílání zpráv moc nebralo, ze začátku jsem se trochu nudil a chvíli mi i trvalo než jsem si našel cestu k postavám. V druhé půli, kdy se začali rozebírat více jejich jednotlivé vztahy už mě to docela chytlo a dobře jsem se bavil, ale kvůli slabšímu rozjezdu lepší tři. Musím říct, že konec mě docela překvapil, ale nemůžu teď říct jestli v dobrém nebo ve zlém. Btw: Angličtina v tomto filmu nepaří mezi ty jednodušší (odkazuji na neexistenci českých titulek (a nebo neumím hledat)). ()

Aky

Naprosto originální film o lásce - a to už je co říct! Zajímavé je už prostředí zákulisí zpravodajství americké televize, etika jeho profesí, všude přítomná potřeba maximálního nasazení svádějící k prohřeškům proti zásadám, které se dříve či později vždycky vymstí, ať již v profesní nebo v privátní rovině. Režijně skvěle vedení herci (výteční sami o sobě), přesné, jiskřivé dialogy - na tomhle filmu si lze pochutnat. ()

• Natáčení probíhalo v okresech Washington a Maryland. (Terva)
  • Jack Nicholson pracoval bez honoráře. (Terva)
  • Role Jane Craig byla napsána pro Debru Winger, ale kvůli těhotenství nemohla hrát a byla nahrazena Holly Hunterovou. (Terva)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt