Seriál The Newsreader přináší pohled do zakouřených australských redakcí 80. let 20. století a na lidi, kteří nám přinášeli noční zprávy. (kriplozoik)

Pajky3

Tady se mi australská produkce trefila do noty až nečekaně dobře. Mám rád retro seriály a tenhle nabízí náhled do zákulisí zpráv ještě z doby, kdy světu nevládnul internet, takže to má úplně jiný nádech než zpravodajství dnešní doby.  Přitáhla mě k tomu hlavně Anna Torv, kterou mám rád už od doby Fringe, ale obsazení mě celkově baví. Konec osmdesátých let nabízí spousta zajímavých příběhů a o kontroverze není nouze. Perfektní set, dobová výprava a zakomponování skutečných příběhů tomu dává velký šmrc, ty osmdesátky z toho prostě přímo sálají. Navíc to dokáže vtáhnout a chcete sledovat další epizodu, abyste věděli, co se bude dít dál. Vztahy mezi postavami se vyvíjejí a zbytečně se nepřešlapuje na místě. Já jsem po dvou sériích velmi spokojený a těším se na to, až dorazí pokračování. Jsem rád, že to BBC zařadila do vysílání, jinak bych se k tomu nejspíš nikdy nedostal a to by byla docela škoda. ()