Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa MM_Ramone k tomuto seriálu (258)

Město New York versus Homer Simpson (1997) (S09E01)

Prvá epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The City of New York vs. Homer Simpson" (Mesto New York versus Homer Simpson). Homer Simpson sa musí vydať na cestu do New Yorku, aby si tam vyzdvyhol svoje auto, ktoré mu tam zavliekol jeho kamarát Barney Gumble. Je zaparkované medzi vežami Svetového obchodného centra. Spolu s Homerom sa do New Yorku vyberie aj celá jeho rodina. Bude to nezabudnuteľný výlet. ***** ()

Speciální čarodějnický díl (1997) (S09E04)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z deviatej série obsahuje tituly: "The Homega Man", "Fly vs. Fly", "Easy-Bake Coven". ***** ()

Marge prodává nemovitosti (1997) (S09E09)

Deviata epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Realty Bites" (Marge predáva nehnuteľnosti). Marge Simpsonová sa cíti frustrovaná z toho, že je len ženou v domácnosti. Chce si zvýšiť sebavedomie. Rozhodne sa, že bude podnikať ako agentka springfieldskej realitnej kancelárie. Kvôli jej prirodzenej pravdovravnosti a empatii sa jej v tomto biznise moc nedarí. Jej manžel Homer Simpson si na policajnej akcii kúpi zabavené športové auto, ktoré patrilo zločincovi Snakeovi. Ten však ujde z väzenia a chce svoje nadupané fáro späť. ***** ()

Zázrak na Evergreen Terrace (1997) (S09E10)

Desiata epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Miracle on Evergreen Terrace" (Zázrak na Evergreen Terrace). Je štedrý večer, rodina Simpsonovcov spoločne slávi Vianoce. Avšak Bart Simpson všetko skazí tým, že nad ránom spôsobí požiar, ktorý zničí stromček a aj darčeky. Rýchlo po sebe zahladí stopy a všetkých presvedčí o tom, že do ich domu vnikol zlodej a všetko ukradol. To vzbudí v meste vlnu solidarity. Občania štedro obdarujú Simpsonovcov. Budú však poriadne rozhorčení, keď výde pravda najavo a dozvedia sa, že si to všetko Bart vymyslel. ***** ()

Všichni zpívají a tančí (1998) (S09E11)

Jedenásta epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "All singing, All dancing" (Všetci spievajú, všetci tancujú). Treba podotknúť, že to je tak trochu netradičná, zvláštna, špeciálna epizóda. Jej tvorcovia ju pojali v muzikálovom duchu. Takže si v nej celá rodinka Simpsonovcov dosýta a z plného hrdla zaspievala. Som toho názoru, že ako spestrenie tohto seriálu to zafungovalo celkom dobre. Mne sa to páčilo. ***** ()

Bart Světský (1998) (S09E12)

Dvanásta epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Bart Carny" (Bart Svetský). Do Springfieldu prišli kolotoče. Celá rodina Simpsonovcov si tam vyrazí, aby sa zabavili. Bartovi sa však podarí zničiť najväčšiu atrakciu. Zošrotuje Hitlerovu limuzínu. Po dobode s majiteľom kolotočov je prinútený si škodu odpracovať. Spolu so svojim otcom Homerom Simpsonom sa pridajú ku komunite svetských. ***** ()

Radost ze sekty (1998) (S09E13)

Trinásta epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Joy of Sect" (Radosť zo sekty). Takmer všetci občania Springfieldu sa dostanú do pazúrov náboženskej sekty, ktorá sa nazýva moventaráni a sľubuje svojim stúpencom blahoslavený život na planéte Blahoslávia. Nájde sa však trojica odvážlivcov, ktorí sa rozhodnú tejto mocnej organizácii vzdorovať a priviesť svojich spoluobčanov späť ku podľa nich jedinej správnej viere. Späť do radov bludárov zo západnej vetvy amerického reformovaného presbyluteránstva. Marge Simpsonová, Ned Flanders a reverend Timothy Lovejoy sa vrhnú do svätého boja proti zákernej sekte. *** ()

Jak napálit pojišťovnu (1998) (S09E16)

Šestnásta epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Dumbbell Indemnity" (Ako napáliť poisťovňu). Barman Vočko Szyslak si po dlhom čase nájde vážnu známosť. Začne chodiť s atraktívnou ženou. Je veľmi šťastný. Zahrňuje svoju lásku darčekmi a rôznymi milými pozornosťami. Lenže začínajú mu pomaly dochádzať peniaze, aby to všetko mohol financovať. Preto požiada svojho kamaráta Homera Simpsona, aby mu pomohol spáchať poistný podvod. To však poriadne naštrbí ich dlhoročné priateľstvo. Zaľúbený Vočko totiž Homera podlo zradí. ***** ()

Líza z rodu Simpsonů (1998) (S09E17)

Lisa Simpsonová mi v prvých sériach seriálu vôbec nevadila. Bola skrátka súčasťou rodiny. Avšak s pribúdajúcimi rokmi a epizódami mi začala postupne liesť na nervy a časom som ju takmer znenávidel. Vadia mi jej hlúpe liberálne názory a nasiera ma svojou neznesiteľnou premúdrelosťou. Už i v poradí sedemnástej epizóde z deviatej série, ktorá sa volá "Lisa the Simpson" (Líza z rodu Simpsonovcov), sa začala prejavovať moja averzia voči tejto modle slniečkárov. *** ()

Hrátky s Ralphem (1998) (S09E18)

Osemnásta epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "This Little Wiggy" (Hrátky s Ralphom). Marge Simpsonová prinúti svojho syna Barta Simpsona ku tomu, aby sa skamarátil s Ralphom Wiggumom. Bartovi sa do toho moc nechce, nemá záujem sa s ním priateliť. O dva roky mladší Ralph je totiž v škole všeobecne považovaný za mierne retardovaného podivína. Avšak je to jediný syn šéfa springfielského policajného zboru Clancyho Wigguma. To sa pokúsi Bart v plnej miere využiť. ***** ()

Homer slouží vlasti (1998) (S09E19)

Devätnásta epizóda z deviatej série amerického, animovaného, komediálneho, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) nesie názov "Simpson Tide" (Homer slúži vlasti). Homer Simpson sa po zhliadnutí náborovej televíznej reklamy rozhodne, že vstúpi do služieb americkej armády. Po absolvovaní krátkeho základného vojenského výcviku je pridelený, spolu so svojimi kamarátmi z baru u Vočka, ku námorným silovým zložkám. V súbehu náhod a nedorozumení sa z neho stane vrchný veliteľ bojovej atómovej ponorky. Na tento post nie je absolútne vôbec odborne a ani inteligenčne kvalifikovaný. A preto ho len malý kúsok delí od toho, aby rozpútal fatálny medzinárodný vojnový konflikt. ***** ()

Trable s triliony (1998) (S09E20)

Dvadsiata epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Trouble with Trillions" (Starosti s triliónmi). Homer Simpson na poslednú chvíľu vyplní ročné daňové priznanie, v ktorom uvedie nepravdivé údaje. Štátna kontrola odhalí jeho pokus o daňový podvod. Začne sa o neho zaujímať FBI. Prinútia ho ku spolupráci, v rámci ktorej má pomôcť odhaliť trilionvú spreneveru, ktorej sa pred mnohými rokmi dopustil jeho šéf, majiteľ springfieldskej atómovej elektrárne Charles Montgomery Burns. **** ()

Bart - televizní šoumen (1998) (S09E21)

Dvadsiata prvá epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Girlie Edition" (Bart - televízny showman). Bart Simpson a Lisa Simpsonová sa stanú redaktormi v detskej televízii. Bart sa chopí príležitosti a začne točiť srdcervúce reportáže, ktoré vypočítavo využívajú city divákov. Má veľký úspech, stane sa z neho hviezda. Lisa podľahne žiarlivosti a nachystá na svojho brata pascu, ktorá odhalí jeho pokrytectvo v priamom prenose. ***** ()

Kam s odpadem? (1998) (S09E22)

Dvadsiata druhá epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Trash of the Titans" (Kde s odpadom?). Potom čo sa Homer Simpson dostane do konfliktu so smetiarmi začne kandidovať na post vedúceho technických služieb. Občania Springfieldu mu po jeho populistickej kampani dajú svoju dôveru. Má sa postarať o to, aby dobre fungoval vývoz a likvidácia komunálneho odpadu. Ukáže sa však, že je to nad jeho sily. ***** ()

Rození líbači (1998) (S09E25)

Dvadsiata piata, záverečná epizóda z deviatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Natural Born Kissers" (Rodení líbači). Po rokoch manželstva sa vzťah Homera Simpsona a Marge Simpsonovej ocitne vo fáze, keď už ich prestane baviť spoločný sex. Zdá sa im nudný, monotónny a fádny. Preto sa rozhodnú svoj milostný život okoreniť. Zistia, že ich oboch nesmierne vzrušuje, keď sa milujú na verejne prístupných miestach. **** ()

Season 10 (1998) (S10)

01. Školní večírek, 02. Kouzelník z Evergreen Terrace, 03. Bart v úloze matky, 04. Speciální čarodějnický díl IX, 05. Dojezdy pro hvězdy, 06. Šťastná doba hippies, 07. Líza má jedničku, 08. Homer Simpson a ledvina, 09. Střet s mafií, 10. Ať žije Flanders, 11. Bart se nevzdává, 12. Sportovní neděle, 13. Homer - Maxi Obr, 14. Mor na Amora, 15. Marge - královna silnic, 16. Dejte Líze pokoj, 17. Na plnej plyn, 18. Simpsonovské biblické příběhy, 19. Outsider-art, 20. Stařec a moře průšvihů, 21. Za peníze si Monty lásku nekoupí, 22. Asociace Mensy zachraňuje Lízu, 23. Třicet minut v Tokiu ***** ()

Školní večírek (1998) (S10E01)

Prvá, úvodná epizóda z desiatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Lard of the Dance" (Školský večierok). Homer Simpson sa pustí do podnikania s predajom použitého tuku. Do tohto pochybného kšeftu zapojí aj svojho syna Barta Simpsona. Založia firmu Simpson and Son Grease Company. Namiesto toho aby Bart nastúpil do školy zháňa so svojím otcom starý tuk po celom Springfielde. ***** ()

Kouzelník z Evergreen Terrace (1998) (S10E02)

Druhá epizóda z desiatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "The Wizard of Evergreen Terrace" (Kúzelník z Evergreen Terrace). Homer Simpson je fascinovaný životom, prácou a vynálezmi Tomasa Alvu Edisona. Rozhodne sa, že pôjde v jeho šľapajách. Chce sa tiež stať takým úspešným vynálezcom ako bol Edison. Lenže jeho nápady sú buď neoriginálne, nepraktické alebo vyložene hlúpe. Je z toho značne flustrovaný. ***** ()

Bart v úloze matky (1998) (S10E03)

Tretia epizóda z desiatej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" (Simpsonovci) sa volá "Bart the Mother" (Bart v úlohe matky). Bart Simpson spolu so svojim spolužiakom a kamarátom Nelsonom Muntzom strieľajú zo vzduchovky. Bartovi sa viac menej náhodou podarí zastreliť vtáka, ktorý vo svojom hniezde sedel na vajíčkach. Nie je z toho zrovna nadšený, prepadnú ho výčitky svedomia. Rozhodne sa, že to napraví tým, že sa postará o to, aby sa mláďatá vyliahli. Začne sa poctivo starať o vajíčka. Jeho i celú rodinu Simpsonovcov prekvapí, keď sa namiesto vtákov vyliahnu exotické jašterice. **** ()

Speciální čarodějnický díl (1998) (S10E04)

"The Simpsons" sú na prvom mieste v rebríčku mojich obľúbených televíznych seriálov. Americká animovaná rodinka zo Springfieldu ma dokáže vždy veľmi dobre pobaviť. Obzvášť rád mám špeciálne horrorové epizódy - "Treehouse of Horror". Prvý krát sa tento špecifický diel objavil v druhej sérii. Odvtedy sa to stalo pravidelnou tradíciou. Je vždy zložený z troch krátkych príbehov. Horrorová epizóda z desiatej série obsahuje tituly: "Hell Toupée", "The Terror of Tiny Toon", Starship Poopers". ***** ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)