Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Petr.Kocfeld k tomuto seriálu (53)

Hoří! (2007) (S18E19)

Epizoda Hoří je dobrá a Homer se zde stane požárníkem a později i díky tomu krade i v jednom obchodě se svými kolegy a Marge mu to později s dětmi vyčítá a Meggie na začátku příběhu zlobí svoji rodinku,když nemá dudlík a Marge jí dudlík vyhodí do popelnice.Dám 3 hvězdy. ()

Homerova odtahovka (2007) (S19E03)

Docela dobrá epizoda.Homer zde hledá práci.Bart dělá zde alotrie.Maggie moc neposlouchá Marge.Dávám 3 hvězdy.Homer díky tomu,že nemluvně Meggie náhodou zničí své poslední mléko získá práci odtahovače. ()

Burns a včely (2008) (S20E08)

Lisa coby génius zachranuje včely.Homer s Bartem tropí vtípky.Marge vidí později Lisu s včelím "plnovousem".Děda Abe má "halucinace".Tento díl je docela dobrý a já mu dávám 3 hvězdy.Mr.Burns coby "pracháč" dovádí s ostatními zbohatlíky. ()

Jak vyzrát na test (2009) (S20E11)

Tento díl se mi líbil.Dávám 4 hvězdy.Homer a jeho rodina zde řeší peněžní problémy s pojištěním.Barta a Lisu zde ve škole čeká náročný test. ()

Táta to ví nejhůř (2009) (S20E18)

Sobotu má máma Marge moc ráda.Při úklidu objeví ve sklepě doma tajnou místnost.Je tam ukryta sauna.Marge musí odstranit další bojler.Ten bojler spolu s dalšími málem propadne do pokoje,kde je zrovna dítě Maggie.Marge později je v sauně s Homerem.Sauna je to moc dobrá.Homer si ji pochvaluje také. ()

Pohlednice ze Springfieldu (2010) (S21E14)

Bart opět "řádí" ve škole a dohání tam školní projekt na který měl doma dost času,ale on ho vyrábí až rychle ve škole.Později je mu špatně a má chřipku a teplotu a musí zůstat doma sám.Lisa řeší doma zlomky a matiku.Jejich rodiče tentokráte řeší manželskou krizi.Homer trochu blbne a je líný s prací doma.Maggie se zde moc neobjeví a na začátku příběhu je zobrazena v tv pořadu budoucnost.60 procent! ()

Příběh škorpióna (2011) (S22E15)

Originální.Dobrý příběh.Dávám 60 procent.Lisa jako všestranný génius objeví náhodou zázračný lék.Dědu Simpsona vyhodí z důchodáku.Poté bydlí u Homera a je mírně  "sklerotický" a lék na něj zprvu má dobré účinky.ale později selhává.Příběh škorpiona je docela dojemný. ()

Krustyho comeback (2011) (S23E08)

Ale jo,docela dobrý.Občas i sranda.Crusty a animáky mě docela pobavily.Dávám 3 hvězdy. ()

Don Držgrešle (2012) (S24E05)

Lisa je zapřísahlý vegeterián a musí zkoušet nejíst maso.Nakonec jí ve školní jídelně kaši s hmyzem,kterou jí poradí kuchařka.Skoro nevydrží nejíst maso,když v kuchyni u sebe doma se přistihne,že tajně sahá po kousku masa a Bart jí při tom uvidí.Mafie ve městě má mezitím nového bosse a to Dana,který je povoláním účetní a pracuje pro mafii a poté se díky tlustému Tonymu stane právě oním šéfem mafie.Bart zde jako obvykle zkouší různé alotrie a docela se mu to daří.Marge a Meggie se v této epizodě až tak moc neukazují.Tato epizoda se mi docela líbila.Dávám 3 hvězdy a 60 procent. ()

Žlutá pomsta (2013) (S25E07)

Bart se těší na exkursi v ponorce.Avšak ředitel školy mu v tom chce zamezit.Dokonce i Bartova rodina s Bartem při jídle chce,aby v ní zlobič nejel.Mezitím klaun Krusty okusí pomíjivost vlastní slávy.Na jedno shlédnutí tato epizoda špatná není.50 procent a 3 hvězdy. ()

Vševidoucí brýle (2014) (S25E11)

Podle mě to bylo dobrý...Určitě nadprůměrný díl.Dávám 4 hvězdy.Epizoda s brýlemi se mi líbí. ()

Úlet s Diggsem (2014) (S25E12)

Dalo se to.Občas i humorný díl.Bart a jeho kamarád zažívají dobré i zlé časy...3 hvězdy. ()

O čem muži sní (2015) (S27E01)

Homer zde to nemá jednoduché.Trpí tady narkolepsií(poruchou spánku).Pospává,kde se dá.Dokonce usne i v práci.V jeho sektoru v elektrárně dokonce vznikne požár.Taky manželství Homera a Marge má krizi.Homer si najde za Marge mladší náhradu.O něco později si i Marge najde místo Homera staršího muže.V této epizodě hodně pije Homer pivo a jeho nová přítelkyně docela taky.O Bartovi a Lise zde moc v této epizodě zmínka není.Homer se dokonce i s novou přítelkyní i vyspí,ale asi za to nemůže,nebot večer před tím byl docela opilý...Dám 3 hvězdy a 60 procent(viděno v angličtině na You tubu). ()

Láska je chemie (2016) (S27E13)

Frink,který je profesor má za partnerku robotku.Jinak ve Springfieldu slaví Valentýna.Tato epizoda je průměrná.Dávám jí 3 hvězdy a 60 procent.V penzionu pro důchodce slaví Valentýna po "svém".Jinak gagy zde ujdou a příběh taky. ()

Klobouk plný viny (2017) (S28E15)

Homer v sobě objeví talent na hraní šachů.Bohužel má i občas smůlu.Třeba,když mu odtáhnou automobil.Bart a Lisa se v této epizodě moc nemusí.Marge sem tam sleduje Homera při hraní šachů.Děda Abe je v penzionu(na začátku této epizody)a vnuk Bart jde k němu na návštěvu.Klobouk,který patří Lise Bart hodí na šroták a později jej kvůli Lise odtamtud zachrání...Dávám 3 hvězdy. ()

Burnsova archa (2018) (S29E11)

Tato epizoda je vcelku dobrá.Homer zde blbne a jde například do kina a splete si dveře do kina a málem jde na špatné představení.Je to proto,že má špatný výsledek testu od profesora Frinka.Kamufláží testují snad celé město Springfield.Vyvolení mají cestovat s Mr.Burnsem na arše.Dávám 60 procent a 3 hvězdy. ()

Čtení pro mne není (2018) (S29E15)

V knihovně je zavřeno.Proto musí rodinka jinam.Dokonce i pro "zlobiče" Barta se najde kniha.V jiném knihkupectví.Simpsonovi jsou přitom závislí na mobilech či tabletech.Kniha "Umění války" změní Bartovi život a geniální Lisa taky čte.Se svojí matkou Marge čte o Anglii od jedné anglické autorky.Děda Abe je u rodinky doma a zpívá si na celé kolo.Chce rodinku rozveselit.A proč?Aby se zajímali víc o něco jiného než-li elektroniku.Tato epizoda ujde.Dávám 2 hvězdy. ()

Tančím, seč mi pupek dovolí (2019) (S30E13)

Není to ono.Tato epizoda se líbila méně,ale celkem ujde.Dávám 2 hvězdy.Homer zde řeší vztahové problémy a snaží se upevnit vztah z Marge.Bart přespává u kamaráda Milhouse.Homer se učí tančit,aby zachránil vztah s Marge.K tomu Homer se dívá na seriál,který mu manželka zakáže.Dávám 40 procent. ()

Vinný děda (2020) (S32E06)

Abe Simpson v této epizodě má přítelkyni,která ho později opustí.Ona přítelkyně je bývalá herečka.Později se s ní dá zase dohromady.Abe tvrdí,že je to jeho poslední láska.V tomto díle si Springfield myslí,že děda spáchal vraždu,ale Abe přitom nikoho nezabil.Abe je později dokonce i ve vězení.Dávám 60 procent a 3 hvězdy. ()

Cesta do Cincinnati (2020) (S32E08)

Neni to tak spatne.Zde vsak rodinka moc videt neni.Davam 3 hvezdy.Epizoda je zamerena na reditele Skinnera a neni vsak az tak zabavna... ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)