Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 277 h 25 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (294)

Písky kosmíru (2019) (S30E14)

Štve mi, že se v současných epizodách tvůrci snaží více než celému světu zavděčit zejména svým domácím divákům a každý druhý díl oslavuje Ameriku v té nejnásilnější podobě, což mě, jako neameričana, zrovna dvakrát neosloví. ()

101 usmíření (2019) (S30E15)

Komiksák je jednou z postav, po které by ani neštěkl pes, kdyby se najednou ze seriálu vytratila. V celé historii Simpsonů jsem se nikdy nebavil žádnou jeho pasáží, tudíž ani díl, který se mu věnuje skoro celý, není ničím pro mě. ()

Tíha lásky (2019) (S30E16)

Prostě další průměrná dvacetiminutovka, nic víc... ()

Virtuální vítězství (2019) (S30E17)

Doslova mě ty nejnovější epizody žlutého fenoménu začínají štvát. LOLko a jemu obdobné hry jsem nikdy nemusel a ony se musejí stát základem pro natahování stále více a více upadajícího seriálu. Ani ta vymazlená animace už nepřebíjí postarší legendární díly. ()

Bart vs. Itchy & Scratchy (2019) (S30E18)

Kdyby mohl Bart sám za sebe mluvit, nikdy mi tvůrcům neodpustil, co za slečinku z něj tady udělali. ()

Dívka v orchestru (2019) (S30E19)

Cením epizodní role J.K. Simmonse a věrné snahy zparodovat Whiplash. Možnost Simpsonů utahovat si z kultovních filmů vítám pokaždé. ()

Dívka, která neumí říci ne (2019) (S30E20)

Na to, jak na 30. sezónu už bohužel ve většině jejích epizod nadávám, byla tahle pohodová a je vůbec jednou z mála, kterou si pro sebe krade Marge a její chování mě neirituje, ale spíš naopak. ()

Útěk z Kanady (2019) (S30E21)

Epizoda, která mi přišla tak nezáživná, že jsem ani u její kratičké stopáže nedával pozor celou dobu. ()

Kriminálka Springfield (2019) (S30E22)

30. sezóna se zdála být už hodně slabou, pořád je ale prošpikovaná epizodami s nádechem, jež tu ještě za celou tu žlutou éru nebyl a to si já osobně nechám líbit. Kriminální podtext se u Simpsonů na jeden díl vůbec nejeví jako špatný nápad. ()

Kouzelná moc krystalů (2019) (S30E23)

Dost paradoxně jedna z nejlepších částí celé třicáté sezóny. Marge zaválela. Homer hláškuje už celkem klasicky. ()

Soumrak našeho zpeněžitelného obsahu (2019) (S31E01)

Já už ty nové Simpsony v širším měřítku dost bojkotuju, třeba ale uznat, že vedle zdejších dvou velmi povedených hororových speciálů se i pilot vyvedl nadmíru dobře. Snad jsem nic nezakřiknul pro další epizody. ()

Buď vítěz, nebo Homer (2019) (S31E02)

Jeden z těch dílů, kvůli kterým se na Simpsony už veřejně spíše jen nadává. Přitom je stále a pořád co těžit i z dobrých dějových linek. ()

Nevinný mafián (2019) (S31E03)

Dlouho jsme se ve žlutém fenoménu nesetkali s mafiánskou tématikou po celý díl a třeba uznat, že se to protentokrát zase povedlo. Velká kompenzace za díly předchozí. ()

Speciální čarodějnický díl XXX (2019) (S31E04)

Naše verze Simpsonových bezesporu kraluje českému dabingu a extrémně dlouho jsem si budoval silnou averzi vůči původnímu znění. Doslech o tom, co všechno se tvůrci vydali parodovat v nejnovějším čarodějnickém díle mě ale přesvědčil, abych pro jednou originální dabing překousl. Úžasné satirické podání Stranger Things a Tváře vody udělalo z jubilejního 30. strašidelného dílu jeden z vůbec nejlepších. ()

Gorily a lodě (2019) (S31E05)

Nechápu tak nízká čísla, já se u Goril a lodí bavil tolik, jako u posledních 5. sérií vůbec. 31. série prozatím naznačuje, že Springfieldu a jeho příběhům ještě není úplně konec. Ale nechci nic vychvalovat předem. ()

Dřevorubání (2019) (S31E06)

Sice je nápad na výplň dílu dost originální, nátlak na Marge v ústřední roli celých dvaceti minut se mi ale asi nikdy příliš nezamlouval. Když vládne Homer, je to přeci jen o dost lepší. ()

Žijeme la pura vida (2019) (S31E07)

Každá epizoda, ve které se vytrhneme z letargického prostředí Springfieldu, je pro mě poměrně cenná. Sice se zdejší humor vůbec nedokáže vyrovnat postarším částem, které nyní občas sleduju znovu, i tak mi ale Žijeme la pura vida vůbec nevadilo. ()

Děsuplné díkůvzdání (2019) (S31E08)

Už jsem nad tím párkrát přemýšlel, že i když mají Simpsonovi už přes 30. sezón, tak se stále nemůžu nabažit jejich halloweenských speciálů, díky nimž hlavně se ještě stále těším na nové řady. V posledních letech se totiž parádně daří parodovat spousty filmů a seriálů, které by mi neunikly ani v případě, že bych se filmům tolik nevěnoval. A tak se šikovní tvůrci rozhodli využít i amerického Dne díkuvzdání a neudělat si srandu jen přímo z něj, ale i z dalších televizních a filmových fenoménů, čímž mě absolutně pohladili po duši. ()

Todde, Todde, proč jsi mě opustil? (2019) (S31E09)

Po delší odmlce díl z těch nejnovějších, co mě už jen netradičním intrem hezky vtáhl do děje a nepustil až do úplného konce. Sice jako věrný ateista nijak neholduju Flandersově nátlaku na všudepřítomnou víru, tady byla ale podána tak zábavně, že nemůžu hodnotit jinak. ()

Šťastné a ukradené (2019) (S31E10)

Návrat Boba po delší době cením ze všeho nejvíc, chemie mezi ním s Bártem je největší konkurencí všem ostatním zdejším dvojicím. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)