Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

sedm.1

Takové obsazení a taková tuctovka? Bernthala a Houlta mám fakt rád, ale u nich by se to dalo ještě i tak nějak očekávat, ale že si už i Angelina začne zahrávat s takovýmito béčkovými výplachy, to mě překvapilo. Tak ono je i pravda, že o pořádný film nezavadila Jolie už pořádnou řádku let, ale stále se do této doby jednalo alespoň o rozmanitější a zajímavější dílka, samozřejmě s pochybnější kvalitou, ale pořád to nebylo něco tak nevýrazného, jako je právě Those Who Wish Me Dead. Jasně, má to poměrně svižnější spád, příjemné prostředí nekonečných lesů, ale k čemu to, když osu filmu tvoří po milionté recyklovaná zápletka, s naprosto předvídatelným dějovým vývojem a očekávaným vyústěním, bez jediného momentu překvapení a bez zvratů, a když veškeré postavy jsou opravdu ploché a nezajímavé figurky, s jasně nalajnovanými charaktery, které též nemají vůbec čím překvapit? Potěší tedy alespoň akce, které není zas až tak málo a je i párkrát docela nekompromisní, na druhou stranu ale bohužel působí i vážně nenápaditě a je plná naivního klišé, a to jen pro vyvolání co největšího napětí, ovšem samozřejmě ve výsledku to má naprosto opačný účinek. Já tu zkrátka nebudu a ani nechci tvrdit, že se jedná o nějaký vyložený průser, jen ale nenacházím tak nějak úplně důvod, proč vlastně tento film někomu doporučit, proč ho vidět. Je to prostě tuctové béčko, kterých je hromada, jen tohle disponuje výraznějším, líbivým obsazením, které to ale ve výsledku také příliš nezachraňuje. ()

DavidS.

Parahasička s cepínem, peroxidem a traumatem...Blesky jako z Války světů a těhotné manželky na bělouších...Sheridan poslední dobou vyvolává pochyby, zda Wind River a Yellowstone nebyly jen výjimečná souhra náhod nebo dílo dvojníka... ()

Lukoboss

Angelina je pořád pěkná ženská a prostředí (příroda), kde se natáčelo, je jak z pohádky, to se musí nechat. Ale to je asi tak všechno. Vůbec nerozumím tomu, jak tenhle režisér, k tomu několik známějších herců ve vedlejších rolích a tři (ano, tři!!!) scénáristi mohli dát dohromady takovou sračku. Příběh moc nedává smysl, dvě linky na začátku se propletou do sebe, ale všechno tak nějak násilně, záporáci jsou naprosto k smíchu a pak příšerný digitální efekty (oheň a blesky), to je fakt tragédie. Víc k tomu netřeba vypisovat... ()

KoRner

Také pohodové béčko, kde som každú chvíľu čakal, že sa vynorí Stallone v postroji a vykynoží dvojicu neschopných zabijákov. Problém nastáva, keď si uvedomíte, akí tvorcovia a herci sa v tom zišli a zistíte, že to je mrhanie talentu a začnete ho brať vážne. Smiešne digitálny oheň ohrozuje Angelinu, ktorá potrebuje zachrániť chlapca... A ten ich McGyverovský trik na konci je neuveriteľná blbosť. ()

NifKor

Musím říct, že jsem se nikdy u žádného filmu na konci tak moc nezasmál jako tady. Proč? No... bylo to kvůli tomu, že jsem doslova konec filmu úplně přesně předpovídal z traileru a to se mi nikdy u žádného filmu ještě nepovedlo. Nechápu o co se Sheridan snažil ale i on sám určitě ví, že dokáže udělat lepší film (skvělý příklad je Wind River).  Já osobně jsem u Kdo mi jde po krku měl problém s hlavní postavou, která se nám představí jako nesympatická, otravná kráska, která se chová v jistých momentech jako tupá dvanáctka v dnešní době. Angelina a Jon Berthnal hrají skvěle to musím uznat, ale jejich postavy byly pro mě nezajímavé, někdy strašně tupé a u té Angeliny i nesympatické už od začátku jak jsem předtím zmiňoval. Příběh má pomalý rozjezd, který si drží asi cca polovinu filmu, a když se to začínalo rozjíždět, tak jsem si řekl není to už náhodou nějak pozdě? Navíc v jednu chvíli té akce tam bylo příliš tolik najebanýho, že nějaký ten vetší důraz na příběh v té části ani nebyl. Záporáci jsou prostě tupci co si budem. Herci co je hrají, hrají fakt dobře v jistých scénách ale ty jejich postavy co někdy dělají, tak to je neuvěřitelný (do teď nechápu jak jim mohla utéct těhotná ženská). Dítě, které Angelina chrání je snad to nejmíň zajímavé z celého filmu. Nevíme prakticky o něm nic, není možnost ho litovat nebo ho mít nějak nakonec rád a co je ještě lepší, tak je to, že film divákovi prakticky vůbec neřekne kvůli čemu se jednal takový povyk. To jsem si řekl jakože WTF? Efekty byly průměrné a pár scén s nimi jsem nechápal a nevěděl co se děje (příklad část s blesky, které bouchají cca 2 minuty do země okolo Angeliny a potom z ničeho nic přestanou). Kamera v jednu chvíli je v pohodě a dokážou se tu najít i pěkně natočené scény, ale později se z ničeho nic kamera začne třást jako kdyby začalo zemětřesení a někdy dokonce ta kamera má scénu s divným střihem, který nesedí (finální souboj u stromu, aspoň tam se mi to zdálo). Zdálo se mi, že filmaři taky dali do filmu nějaký tmavší filtr obrazu, který upřímně se mi moc nelíbil, ale nevím možná mám jen retardované oči a žádnej filtr, který obraz dělá tmavší ve filmu není. Kdo mi jde po krku je podle mě vážně špatný film. 2,5/10 ()

borec999

Filmy Taylora Sheridana mám celkom rád, no pre tentokrát sa mu až tak nezadarilo. Kto mi ide po krku je len neškodnou, priemernou drámou so zápletkou ktorú sme videli spracovanú už niekoľkokrát.  Prúser to na druhej strane určite neni, postavy sa správajú celkom logicky a rozumne (až na záporákov) a po technickej i hereckej stránke je film absolútne pozerateľný. Mám však tušenie, že takýmito filmami Angelina Jolie comeback nespraví a ani Taylor Sheridan sa nikam výraznejšie neposunie. Potenciál s takýmto obsadením (či už za alebo pred kamerou) bol určite väčší... 55% ()

iXtr3m3

Film možno za tri hviezdy obsahom, spracovaním aj castingom, ale tá výprava, tie nádherné hory, to bola krása, ktorá si zaslúži hviezdu naviac. Fakt krásne prostredie, neskutočne krásne. ()

Kienast

S takovým ansámblem na place a kvalitou za kamerou čekáte úplně něco jiného, než béčko s nejhloupějším zabijáckým duem. 5/10 ()

SpaceOdyseus

Sheridan to chytnul za uplne spatny konec. Ztraci cas budovanim nesmyslnych vztahu mezi zbytecnymi postavami a na ten hlavni mezi strasne spatne obsazenou Angelinou a klukem mu zbyde par minut. Vyhazet pulku postav (proc tam treba cpali uplne zbytecneho Perryho?), pomalu budovat vztah mezi hlavni dvojici a spustit ohnive inferno o pul hodiny driv a byla by to pecka. ()

Corpsegrinder

Béčko jak z 90s. Neurazí a ani nenadchne, bohužel zrovna když se to začne rozjíždět tak film skončí. Mohlo to bejt o dost zajímavější jen kdyby se trochu vyvážilo tempo a bylo to třeba o kus delší. ()

Hanys_

Tak za tímhle bych Sheridana nečekal. Áčkové obsazení v šestákovém příběhu, který by byl asi snesitelnější, nebýt toho na sílu roubovaného požáru. Ta snaha obzláštnit to zrovna tímhle prvkem to ve finále poslala do kytek ještě víc. 5/10 ()

b.dragonfly

Vidím velký špatný. Tomuhle nepomůžou ani záběry krásné přírody, ani Jolie se svými mega rty, která se mi mimochodem na tuhle roli vůbec nehodila. Roztahané, přehnané, těšila jsem se zbytečně. Jedna hvězda za divočinu, druhá za strážní věž, která mi připomněla aspoň Pach krve :) ()

mosnak

Uff, to bylo hodně slabé. Mám takový pocit, že Angelina už přestává zvládat svůj herecký talent. Tohle roli jsem jí nevěřil a film se mi neskutečně tahnul - 33% ()

Eterninox

Zajímavá premisa a postavy, velká jména před i za kamerou, slibně rozjetý příběh, a strategicky rozmístěné husto-přísné scény. Bohužel tak od druhého dějství to ale jde postupně do kopru, když zloduši (kteří mají mají být bezcitně efektivní zabijáci) začnou dělat jednu blbost za druhou a scénář sklouzává ke sterilním hollywoodským klíšé. Jako filmová kratochvíle fajné, ale od Sheridana jsem po Wind River doufal ve víc. 65% ()

SatyR.film

Akékoľvek B-éčko z 90-tých rokov by to schovalo do kapsy. Ak ste aspoň trochu príčetní, nepozerajte to, nikdy si to nezapnite, vyhoďte, spáľte aj keď vás Andželiiina bude zvádzať. ()

Warhorr

Velké zklamání. Za mě jeden z nejočekávanějších filmů v tomto roce a přijde tohle. Já už se dávno naučil, že hledat logiku v nějakých akčnějších filmech zejména z 80. a 90. let je zbytečný ale tyhle některý mimorealitu trapný scény mi prostě nedaly spát. Proč se pouští do běhu přes otevřenou mýtinu když nad nimi zeje jakýsi zvláštní geostorm a blesky hromy jedou víc jako když strčíte kočku do mikrovlnky ? Neznám fyzikální zákony ohně a nejsem hasič ale tady se oheň šíří rychleji než z Drogonovi držky v Trůnech. Vlastně ani nechápu, proč nebyla vysvětlena pointa celého příběhu ? Účetní na něco přišel, je mi to jasný. Ale na co konkrétně ? Proč jej honili ? Dík za vysvětlení Sheridane. Hloupých scén a dialogů je příliš a vážně se mi jej nechce vypisovat všechny. Jedna hvězda za Angelinu a druhá za prostředí, v kterém se příběh odehrává. Pokud se chcete vyvalit po nedělním obědě kdy jste spořádali guláš se šesti a jste nafouklí jako prasata, jen tak sebou mrdnout na gauč a pustit si nějaký vyblitek, tak to bude asi správná volba. ()

warrenur

Hm, Angelinin charakter prezije vsetko. Ohen, pad, blesk, vodu, podchladenie :) Typek, rukojemnik v tme s vycvikom a puta mu daju dole..., chlapec v extremnych podmienkach, veza, ano nema vyznam spominat jej ohnovzdornost. Tolko hluposti a nelogickosti po kope, to Sheriadan-ovi naozaj nebilo do oci? Ved natocil tak paradne kusky, Wind River....tvl. Zrejme nie, bola to nejaka stupidna objednavka, alebo co?! Takze kludne pozrite, zabavte sa, ale vypnite najlepsie hned obe hemisfery. Idealne s niekym, aby vas to nedrazdilo obcas pouzit hlavu. Pripadne, aby ste sa mali s kym na com uchechtavat. Slabulinke dvojhviezdie. 35% ()

TheSpearCZ

Taylor Sharidan tady jednoznačně potvrzuje, že tenhle typ filmů v odlehlých přírodách mu prostě svědčí, tady to sice oproti Wind River je béčkové, ale atmosféra tu vůbec nezaostává. A to hodnocení tady je k smíchu, jasný no, ti záporáci byli vyloženě tupí a nachází se zde i další nelogičnosti ve scénáři, ale krom toho to bylo naprosto perfektní. Herci tu hrají doslova první ligu (hlavně ten kluk mě z hereckého hlediska úplně oddělal) a na Angelinu a Bernthala se tady prostě taky dobře kouká. A když do toho započtu taky parádní soundtrack, tak si teda rozhodně stěžovat nebudu, zvlášť, když jsem od toho nic extra neočekával. Čisté 4* ()

HokejovySvaz

5/10. Tohle bylo velmi zvláštní. Technicky je to zvládnuté dobře, ale zbytek tak nějak pokulhává. Ty postavy nejsou zrovna dobře napsané a už teď zapomínám jejich jména kromě Hannah a Ethana, kteří byli za mě nejvýraznější. Zpočátku se všichni (až na Ethana) chovají jako největší hovada, ale pak jsou kostky vrženy a už se tak nechovají. Nějaká větší prokreslenost a charakter by jim určitě neuškodil. Všechny si je totiž spojím jenom s herci, kteří je hrajou, ale na jména postav si prostě nevzpomenu. Až tak nevýrazní jsou. A ani to jakési pouto mezi Angelinou a tím klukem tam prostě není. Největší chyba, ale podle mě tkví v tom, že vůbec nevím, proč se to děje. Jasně, otec hl. dětského protagonisty nejspíše naštval nesprávné lidi, ale co to je za lidi? Co na ně práskl? Proč na tom tak moc záleží? Možná bych to tolik ani neřešil, ale proč je to tak sakra důležité, že jsou pro to schopní zabít dítě a nebo nevinnou kolemjedoucí? Kupodivu jsem se docela bavil na to kolik to má chyb, ale že bych měl chuť si to pustit znovu se říct nedá. Je to škoda, protože tohle vypadalo hodně zajímavě a Wind River mám hodně rád... a na Angelinu se vždycky rád podívám žejo :D ()

theSaint

Už když jsem viděl trailer jsem zbystřil, protože to zavánělo průserem. Vůbec mi to na Sheridana nesedělo. A nepletl jsem se. Jolie nikdy žádná pořádná herečka nebyla a nikdy nebude, tam, kde Olsonka překvapila, Jolie zůstává zkostnatěle svá. Mdlé, nudné, hloupé, zbytečné. Druhý nesmysl v řadě po 'Without Remorse'. Dříve precizní Sheridan začíná zkratkovitě servírovat pěkné chujoviny a ztrácí status jistoty. Neskutečné faux-pas. ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)