Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

Tom Hardy

Čekal jsem do Taylora Sheridana ledacos, ale ne generický devadesátkový akčňák alá Cliffhanger, v němž se z dvojice nebezpečně vyhlížejících čističů vyklube duo ťulpasů, kteří si mohou podat ruku s idioty z Jacka Reachera, kteří se při snaze zabít hlavního hrdinu sami pomlátili v koupelně. Neříkám, že Kdo mi jde po krku neutíká. Ale selhává i v definici hlavního hrdiny. Tlačená Angelina má sice potřebnou žánrovou expozici, ale s tím, jak je ta postava ve výsledku využitá, to mohl hrát kdokoli a nemusel být na ni kladen takový důraz (její linie je totiž hlavně o chlapci, s nímž navíc nedokáže navázat potřebné pouto). Jestli bylo Sheridanovým cílem natočit si odpočinkový film, kde nechá vypálit kus lesa, mise splněna. Ukočíroval to jako slušné béčko. Coby mistr nekompromisních rozhodnutí a promyšlených postav ale tentokrát zůstal hluboce ve svém vlastním stínu. ()

POMO

Skrytá odpověď, kdo zapálil demokratickou Kalifornii za Trumpa? Klasický thrillerový námět dobráků na útěku před nájemními zabijáky, slibně zasazený do lesního prostředí, ohroženého požárem. Řízní a dobře obsazení záporáci. Jen Angelina v tom vůbec nesedí. Takové kočička by tuhle práci nedělala, obzvláště v Americe. A do podobné naivity, stejně tak jako do přihlouplých klišé a patosu, spadne postupně celý film. Škoda. ()

verbal

„Dobře mě teď poslouchej!!! Aby ses tady v té nelítostné divočině neztratil, tak pamatuj, že potok vede do řeky a řeka do města!“ povídá takhle pateticky umírající otec svému mozkově obzvláště nadanému synkovi. Načež je nájemně dobit, nelítostní zabijáci zmizí, a ten malý kokot skutečně peláší někam do hloubi lesa hledat potok, když se předtím nacházel padesát metrů od asfaltky, kde každou chvíli projelo nějaké auto a odkud asi tak před patnácti minutami ta genitální rodinka sjela. Tak přesně takhle to dopadá, když začne být dříve nadaný značkový Krejčí nenasytný, zaprodá se povrchnímu kokotporátu se specializací na masovou výrobu debilů a začne pásově šít horkou jehlou turecké kundy z Boženky. Výsledkem je nenápaditý, sterilní až přiblblý čtyřpruhový Addydas, ze kterého by se pamětník poblil i v devadesátých letech, dohnaný do naprosté makabrozity exhumací vskutku děsivé prkenné anorektické mršiny krev a botox, jejíž stáří už se dá po všech těch chemicko chirurgických vylepšeních datovat snad jen radiokarbonovou metodou. A to do role, v hnusném šovinistickém světě sebevědomě ukotvené, krutohusté hasičky se šablonovitě klišovitým traumátkem, kterou by ovšem s takovou konstitucí po těch dvou pádech z deseti metrů na záda neposkládal ani profesionální puzzlista a i Malíček by ji urval hlavu hned první zženštilou vypalovačkou. No a Zombilínu nám tu navíc skvostně doplňuje, v rámci povinných diverzitních kvót rasistické diskriminace Hispánců a Asiatů, opravdu přenádherná a až hamletovsky hrající čokokrasavice, která na filmovou manželku fešáckého sympaťáka Berntála doskočila snad jen proto, že je dozajista vysokou komisařkou BLM pro pohrdání zkurvenými bílými xenofoby. Ale zase to má jakože úplně pěknou přírodu, mocynki chitré cytátki, kulantně v tom hoří a naprosto skvěle jsem si u toho retardovaně ocumlal palec. Tudíž tomu napálím plnotučné čtyři jako někteří vkusní a sofistikovaní kolegové v této nově hnusné a uživatelsky nepřátelské reklamní platformě! Tedy až jednou taky začnu s mongoloidním hýkáním bublavě srkat jogurt přes rozštěp. ()

Lima

Pat a Mat v nechtěné parodii něčeho, co mělo být aspoň na základní bázi dramatické, ale je to jenom k politování směšné. Taylor Sheridan frčí sešupem dolů, asi má rád ovoce, takže touží po Zlaté malině. Přitom je to záhada. Souběžně s tímhle psal a točil i seriál Yellowstone, a to je svými výživnými emocemi a perfektně logicky stavěným příběhem úplně, úplně někde jinde. Tady ve filmu jsem citlivého Sheridana poznal jen v malé subtilní scéně s hlazením koně, jinak jsem z té přemíry debility celou druhou půli tloukl hlavou do zdi, z nudy vyčesával drobky z plnovousu, počítal prsty na ruce a koukal na hodinky, kolik té pocitové tortury ještě musím snášet. ()

J*A*S*M

Přemýšlím, jestli jsem někdy v nějakém filmu viděl neschopnější duo zabijáků. Být to ještě trochu větší lemplové, mohlo být "Kdo mi jde po krku" regulérní komedie. Jinak moc nechápu, proč film zaštítěný takovýmihle jmény dopadl takhle veleprůměrně. Sledovat se jistě dá, ale nevyniká vůbec v ničem. Sheridana režijně radši na sněhu a Angelinu ... snad radši ani nikde. ()

Enšpígl

Mě to docela bavilo, ale jen do půlky, pak to nabralo divný spád, kdy proficí se začnou chovat jak blbci a blbci jak profíci. Angie jsem viděl po x letech zase, no bojím se o ní, že za chvíli se mě ztratí před očima, chtělo by to dva tři smažáky denně a navrch svíčkovou aby se trošku vzpamatovala, Docela mě to s ní uteklo i když blbost tady měla poměrně velký pravomoce. ()

Cervenak

Áčkovo sa tváriace rýdze béčko, prechádzajúce až do nechcenej paródie. Strašne veľa hlúpostí a nelogického konania, navyše tu Angie hrá akože cool, ale v skutočnosti iba hrozne otravnú postavu. Sheridanovi v poslednej dobe nejde. ()

MrHlad

Díky Sicariovi, Wind River a těm několika epizodám Yellowstone, co jsem viděl, mám Taylora Sheridana hodně rád a na jeho novinku jsem se pochopitelně těšil. Na rozdíl od kolegů jsem měl ale výhodu v tom, že jsem četl knižní předlohu, takže jsem se těšil poměrně opatrně. A díky za to, protože právě kvůli tomu mě to zklamání z Kdo mi jde po krku tolik nebolí. Sheridan se sice zbavil několika poměrně nudných a zbytečných dějových linek, bohužel mu tu zůstalo to, co byl problém už v knížce. Tedy dost nezajímaví hrdinové a především nesmyslné čekání na to, až se vlastně začne něco vůbec dít.  Angelina Jolie sedí na strážní věží s traumatem, John Bernthal je cool šerif a řeší nastávající rodinu, po lesích pobíhá malý kluk, jehož táta naštval nesprávné lidi, kteří ho zabili a všem se snaží komplikovat život směšně neschopní hitmani Pat a Mat. A trvá hodinu, než se všechny nezajímavé dějové linky spojí, začne v lese hořet a Angelina bude moci konečně zachraňovat. Ono to v závěru sice nevypadá vůbec špatně a jako survival thriller z hořícího lesa by to mohlo být zajímavé, jenže tu máme před tím tu hodinu, kterou musíme strávit s nudnými postavami u příběhu, jenž je přinejmenším béčkově banální a jednoduchý. Což nemyslím jako pochvalu. Jdu konečně dokoukat ten Yellowstone, abych si spravil chuť a připomněl, proč mám toho Sheridana vlastně rád. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $7,347,103║ Tržby Celosvetovo $17,572,321▐ Strach a hrôza si toto pozrieť. Tak pritiahnutý film za vlasy a s takým obsadením sa len tak nevidí. Nehorázne klišé na každom kroku a príbeh postavený na vode, úplne banalita na entú. Ani sa mi nechce veriť že toto zbúchal predtým ešte výborný Taylor Sheridan.  /15%/ ()

KarelR

Co to proboha bylo?! Wind River je pecka a Yellowstone je můj nejoblíbenější seriál posledních let, takže mě trochu překvapilo, že se z Sheridanova survivalu s Angelinou vyklubala strašná pitomost, v níž má Angelina tak… pátou vedlejší roli? Prakticky všechny postavy se chovají jako po lobotomii, první hodinu se skoro nic neděje (rozhodně ne to, co člověk čeká od thrilleru s velkým požárem), a aby to trápení trvalo až do konce, vyústění příběhu absolutně nedává smysl. Kdo mi jde po krku je nesmírně bolestivý přešlap tvůrce, jehož bych ještě včera hájil do posledního dechu (Bez výčitek po Sheridanovi koneckonců přepsal Will Staples). Teď mám ale pocit, že přicházím o další hollywoodskou jistotu, protože svět tohle prázdné a často směšné hasičské PRko vážně nepotřeboval. ()

Radek99

Taylor Sheridan nemohl natočit takhle slabý film! Ne, to musí být nějaký omyl...na režisérskou stoličku musel strojem času přiletět nějaký béčkový rejža z osmdesátek...jinak fakt nevím... ()

Fr

„JSEM FORENZNÍ ÚČETNÍ, COŽ ZNAMENÁ, ŽE HLEDÁM VĚCI, KTERÝ NESEDÍ. A NĚCO JSEM NAŠEL. MUŽ, PRO KTERÉHO PRACUJI, BYL DNES KVŮLI MÉMU NÁLEZU ZABIT. ALE JÁ TO POŘÁD VÍM, COŽ ZNAMENÁ…“ ///    Zásadní problém bude s logikou. Jinak to prostředí plný zeleně (a ohně) je uklidňující… Duo nenápadnejch zabijáků sejme každýho, koho vidí… a jestli si během hodiny aspoň 10x řeknete „TO URČITĚ!“ tak prostě víc jak 2* nedáte. Naštěstí jsou tady i pozitiva – třeba ta černoška, která se chová normálně. Hlavní roli zde hraje neuvěřitelná dedukce postav, takže je to vlastně píčovina… Dokonce jsem se i zasmál (ne vole, vtip tady žádnej není!). Námět zajímavej (byť vohranej)… ovšem místo vyzáblý Jolie měl Sheridan přizvat nějakýho scénáristu, aby tu jeho slátaninu trochu doladil.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju hořící les. 2.) Chtěj mi zabít fotra.  /// Thx za titule „titulkomat“.       /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Taylor Sheridan nastavil laťku svými filmy hodně vysoko, takže stěžovat si, že to není další Wind River mi příjde naivní ( prece jen jeho prvotina je béčkový horor Vile) a ikdyž má film pár much, pořád se jedná o solidní, intenzivní a atmosférický Thrill s nádechem 90tek, který jsem si užil. Děj filmu se odehrává v nádherné Montánské divočině s ještě krásnější Angelinou Jolie, ta je při svých 45 letech pořád kočka k neuvěření a zdatně jí sekunduje Punisher či bratrské duo zabijáků ( Malíček a Nux). Akce ve výsledku není moc, ale když na ní došlo je docela intenzivní, zbraně jsou hezky ozvučené a Rko je využito tak na půl. Osobně bych raději viděl v tom hořícím lese běhat 20 hitmanů a sledovat Angelinu s Punisherem, jak je tam za pomocí pastí likvidují, ale to bych chtěl nejspíš moc. Každopádně atmosféra super ,napětí je dost, vizuál i herci paráda, tempo šlape obstojně, takže nemám moc důvod skloňovat se k průměru, kdo si však nedokáže užít film kvůli občasnému nelogickému chování či pár klišoidních odboček, sleduje omylem jiný žánr. 7/10. ()

tron

„Večera je na stole. Pivo v chladničke. Svet je v poriadku.“ Chvíľu som si myslel, že pozerám sfilmovanú počítačovú hru Firewatch (tá rozhľadňa týčiaca sa nad lesmi!). Ale nie. Snáď nabudúce. Máme s manželkou radi reč Taylora Sheridana (Wind River, Yellowstone). Rozžeravené kutáče, drsní chlapi, ešte drsnejšie ženy, krutá, ale krásna (a krásna, ale krutá) príroda, oproti ktorej je človek takýto maličký. Samozrejme nesmú chýbať kone a silné dialógy (ktoré nejdú jedným uchom dnu a druhým von). Ale, Crom pri mne, to bol divný film! Zvláštny už z dramaturgického hľadiska. Niekoľko (!) hlavných postáv (resp. žiadna hlavná, ale plno vedľajších?), konflikt sa naplno začne riešiť až v druhej polovici a pozoruhodný je i žánrový rozptyl (akčný, triler, psychologická dráma, katastrofické trikové dobrodružstvo). Buď sa drasticky strihalo, alebo sa pretáčala nemalá časť filmu. Takže požiar nikto nehasí (ak nerátam pár sekundový záber na konci), v jednej scéne sa zjavuje záporákov šéf v podaní Tylera Perryho, ktorého už následne do titulkov ani raz nevidíme, z úvodu je dôraz kladený na Angeliných parťákov, ktorí sa však následne objavia až na samom konci, vzťah Angelina/chlapec bol pre príbeh kľúčový, napriek tomu sa prvý raz stretnú až v 37. minúte a následne si hovoria vety á la „neopustím ťa“, pritom predtým spolu mali ledva 4 spoločné scény. Pre kvalitné, uspokojivé vyrozprávanie príbehu bola zásadná trauma, ktorú si Angelina so sebou nesie z minulosti, ale v konečnom efekte tomu boli venované tri minúty času, takže ďalšia tajuplná divnosť. Niektoré veci znesiteľné (Angelina a vlastne celý kasting), niektoré super (padák), iné hrozné. Sheridan má svoje postavy rád, bohužiaľ nie sú ktovieako zaujímavé, takže sa trochu nudíme. Raz za čas príde dobrá hláška („Bolo to krásne.“ alebo „Som štíhla, nie chudá.“ – viem, takto pôsobia o ničom, ale v kontexte daných scén fungujú). Scenár vyzerá, že by sa aj chcel vydať nepredvídateľnou cestou, ale je okamžite (až na dve vcelku nečakané úmrtia) zarazený a vrátený na pôvodnú s názvom Štandardné Klišé. Občas je bohužiaľ scenár vyložene blbý, miestami som až nestíhal krútiť hlavou. Fakt, keď je búrka, bežali po obrovskom otvorenom priestranstve? To nemohli pár minút počkať, prípadne bežať v lese, ktorý lúku obkolesoval? Čo pomohlo, keď utekali na striedačku? Uniklo mi niečo? Čo tým chceli dosiahnuť? Aby blesk trafil toho, čo práve bežal a ten druhý aby prežil? To danú osobu fakt trafil blesk a o dve sekundy bola v pohode? To sa Pat a Mat (mimochodom, miestami mi ich bolo až ľúto, ako sa im nič nedarilo, fňuk) fakt nepresvedčili, že otec aj syn sú mŕtvi? To ich fakt obabrala žena vo vysokom stupni tehotenstva? Fakt jeden blesk odrovná celú rozhľadňu (t.j. miesto, ktorého životná pointa je byť ostrovom bezpečia v mori lesnej divočine)? Naopak, okrem montanskej prírody ma potešila drsnosť; nie je to splatter festival (ani pravdaže nemal byť), ale z nejakej tej kvapky (dvoch, troch... sto) krvi si tu nikto ťažkú hlavu nerobí. () (menej) (viac)

dO_od

// Sheridan si připisuje druhý strike a já už se letos přestávám na cokoliv těšit. Je to jedno zklamání za druhým. 5/10 P. S. Angelina je sice skvělá, ani kvůli ní to ale nestojí za vidění. Obří shame. ()

Slasher

Stupidní, průměr TV ražení a hluboko pod level, co čekám od Sheridana. Vychrtlá Angelina a vybrečený dítě tomu taky nepřidalo. Drone přelety nad lesy pěkný, jinak zbytečnost. Kdo jste neviděl, věnujte ten čas stoprocentně radši Only the Brave. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nejdu do sexu s chlapem, kterýho jsem viděla srát v lese." Hannah je drsná. A traumatizovaná. A anorektická. A tu hasičku jí nevěřím. Můj problém. Oproti ní stojí zabijáci. Profíci. Mazaní bouráci. Ti se chovají tak, že mi přišlo pravděpodobnější, že Hannah dokáže zkrotit požár. Naštěstí všichni zúčastnění na týhle taškařici byli postiženi záchvatem debility, takže to nakonec mělo svůj styl. Nejdřív jsem nevěřícně kroutil hlavou, pak jsem začal mlátit hlavou do zdi a nakonec jsem se začal smát. Sice se to tají, ale já jsem odhalil, že tohle prostě musela být komedie, protože jinak by to nedávalo smysl. ()

Gilmour93

Malíček s Jackem od fazolového stonku sice byli nájemní, ale maximálně klauni, které si pozvete na dětskou oslavu narozenin. Možná se najde někdo, kdo se jich bude bát, ale jinak budou rozdávat smích.. Zapálit světlicemi les bylo stejně chytré, jako chtít dostat Micka Dundeeho v jeho australské buši. Proti nim totiž stojí superdrsný fajrfajtr Angelina s pažemi vyrobenými v Solo Sušice. Bez větší úhony zvládá pád z několika metrů na záda, zásah bleskem či několik děl do plastikami vytahané tváře a když na ni přijdou ochranitelské pudy, ohání se požární sekyrkou jak nasraný Čingačgúk.. Sheridan si zřejmě toužil odskočit do prostoty devadesátkových akčních thrillerů, nicméně bude pro nás lepší, když si sbalí své áčkové rekvizity a vrátí se k tomu, co mu nekazí pověst. Do hlavní role původně zvažovaný Cage by nebyl špatný, protože tohle je film jeho parametrů. Možná se bál, že by mu vzplál zbytek vlasů.. ()

somnar

Takhle zpětně začíná ten humbuk kolem toho, že Warneři posílají celý svůj roční slate na Max, působit nechtěně vtipně. Po Little Things je tady totiž další bezelstná výplňovka z ranku direct-to-dvd, v níž si ale Angelina se zabijáky začne skutečně jít po krku asi po hodině stopáže (!), takže to ani nemůže fungovat jako její star vehicle, protože pozornost neustálé tříští zbytné figurky srdnatých policistů a jejich manželek. Sheridanova stopa tady vychladla. ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)