Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

UhLee

(5,5/10). Hlavním lákadlem na tento snímek byl režisér Taylor Sheridan, který má na svém kontě mrazivý thriller Wind River. Očekávání tím pádem rozhodně bylo. Bohužel přechod ze zimy do horka se režisérovi moc nevyvedl. Řeknu to takhle, když jsem viděl úvodní minuty se zápolením s požárem, tak jsem očekával, že tam těch záběrů z tohoto prostředí bude více. Asi jsem úplně neodhadl záměr celého filmu a očekával jsem spíš film tohoto typu než hon Pata a Mata, kteří chudáci neví, kde se tady vzali. Ale fakt.. Nájemní zabijáci a neumí se tolikrát trefit? Come on! To ani nemluvím o epileptickém střihu, kdy se stane osudová nehoda s autem. Jediným balzámem na mou filmovou duši byl opět vynikající Jon Bernthal, který to svým výkonem zachraňoval. Angelina Jolie nevypadala, že je to její srdcový snímek a místy mi připadalo, že se trápí. Abych to zakončil nějakým pozitivem, protože film to není špatný, tak se mi líbilo, jak nám ukázali, jak se schovat v potoce před požárem. To si myslím, že je hrozně užitečné a zajímavé. ()

Johnny.ARN

Začalo to zaujímavo, vyzeralo to aj na neokúkaný thriller, ale potom to chytilo všetky choroby, všetky klišé a stal sa len priemerný akčnák s Angelinkou, ktorá je fakt vychrtlá. Žeby fakt žrala len MREko? 2 z 5 ()

Qitek

Vůbec se mi do toho nechtělo, navíc mi Sheridan poslední dobou tím chlapáctvím a Ženstvím trochu zasírá žaludek natolik, že bych poznal to jeho filozofické mudrování na míle daleko i v nejhorším možném dabingu. Takže se sám sebe ptám, proč jsem do toho vůbec šel? Měl jsem chuť mít v pozadí něco nenáročného a ten dementní trailer to celkem sliboval. Angelina Jolie mi připomněla, proč jsem ji jako herečku nikdy nemusel v naprosto ničem a jestli takhle bude Taylor Sheridan pokračovat, budu mít strach, že zpětně budu mít problém i z jeho zlatou érou. A takovej to byl šikovnej kluk. ()

viperDavid

Jediné co na filmu dávalo smysl byl poslední dialog. "Tohle jíte? jo tři jídla denně. Proto jsi tak vychrtlá. Štíhlá kámo jsem štíhlá" :))) Ne to fakt nejsi Angelino a ani moc hezká. ()

oveckaoa

Béčkový thriller (upřímně ani Wind River nebyla žádná pecka) s Angelinou, která se zde absolutně nehodí a dá se to považovat za takový fail jako kdyby třeba v hororech V Zajetí Démonů hrály manžele Warrenovi Adam Sandler a Rebel Wilson (snad to nikdy nikoho nenapadne) .  Nic proti ní jako herečka je to dobrá a nic proti ní nemám , ale tady se nehodí scéna kdy se ožere a jde jakože skákat je tak trapná , že jsem se styděl i za ni kam až může klesnout.   Ono ani ten scénář není extra kvalitní a mám dokonce pocit, že jsem to už kdysi někde taky viděl jen si nevzpomenu kde.  Byl bych ochotný dat 3 hvězdy , ale ten konec s těhulí je taková píčovina, že to neodpustím  jasně vše kolem shořelo, ale podělaný hasičský maják ne sněte dál (neřeším jestli je to tak v knížce nebo ne). Do televize někde večer    pokud nemáte velké nároky a nechcete přemýšlet  případně jako kulisa třeba při žehlení ideálka.  40 procent ()

noriaki

Ubíjející podprůměrné drama složené z žánrových klišé, módních stereotypů a mizerného scénáře. Taylor Sheridan se na to měl vykašlat a natočit regulérní komedii. Menší smysl by to nedávalo. Ani ta Angelina Jolie už není co bývala. ()

elanius

(49/2021) / Tento istý Taylor Sheridan natočil Wind River? Ten dokonalý mrazivý atmosférický majstrovský kúsok? Ťažko uveriť. Strašne je cítiť snahu o vytvorenie tiesnivej mrazivej survival atmosféry, tentokrát to ale proste vôbec nevyšlo.  A pritom film sa berie hrozne vážne, špeciálne postava Angeliny Jolie, ktorá bohužiaľ nepredstavuje žiadnu pridanú hodnotu. Jediný podarený casting je Jon Bernthal. Ako už veľa krát som spomínal pri podobných filmoch, môj názor je že netreba vyčerpávajúci úvod, hlavne keď záplatka je extrémne jednoduchá. Uplne stačí základné predstavenie motivácií postáv. V Those Who Wish Me dead má "úvod" 40 minút. Nezáživných a zbytočných. Ten zbytok to ale ani trochu nevynahradil. Film vhodný pre bežné slovenské TV do primetimu. (5/10) ()

YumiOkami

na film jsem se podivala kvuli nicholasovi holtovi, ktery tam (na to, ze byl jeden ze zaporaku) mel jen par scenek a ja si nemohla poradne uzit jeho herecky vykon a hrozne znejici americky prizvuk!!! jinak me to nebavilo. ()

Phietros

Angelina Jolie nám zvážněla a prezentuje se již bez svých výstavních prsou jako zhrzená hasička, která nedokázala pomoct kolegům při zásahu. Když dostane za trest hlídat okolí na věži o kus dál přepadnou a zabijí účetního s důkazy před jeho synem, který prchá do lesů. Tam narazí na hasičku, která mu slíbí, že ho ochrání a dovede k reportérům. Zabijáci mezi tím zjistí, že kluk nehodu přežil, zapálí lesy aby odpoutali pozornost záchranných složek a vyráží na lov. 60% ()

hroubek

Taylor Sheridan je velmi šikovný tvůrce.  Sedl mi jeho styl, slintal jsem blahem nad tím, jak umí napsat propracované postavy, hraje si žánrem a taky s naším očekáváním. Ve zkratce - Sheridan je tvůrce, kterého se vyplatí sledovat. Dost jsem se těšil na jeho nový film Kdo mi jde po krku, a bohužel přišlo hodně kruté vystřízlivění. Všechny věci, co mám rád na jeho tvorbě, tady nejsou. Čert vem "béčkovější příběh", logické chyby a další věci. Problém je, že Sheridan jede na půl plynu a nenapsal ani jednu zajímavou postavu. Máme tu asi pět postav, ale s žádnou se dobře nepracuje, jsou nudné, nezajímavé a ve výsledku nám je jedno jak to s nimi dopadne. A je to obrovská škoda, protože dané postavy hrají šikovní herci. Je smutné vidět, že Angelina Jolie, Jon Bernthal, Nicholas Hoult nebo Aidan Gillen nemají, co hrát a mají opravdu hloupé napsané postavy. Film vypadá dobře, má krátkou stopáž a je tu pár velmi slušný scén. Nicméně, to nic nemění na tom, že si za pár dní na film sotva vzpomenete. A to není hezká vizitka. Tohle je velké zklamání a Sheridan bude mít co dělat, aby si napravil reputaci. ()

JohnSmith

Po slabé Clancyho špionáži, ještě slabší thriller o přežití. Je to neskutečně nudné a průhledné a bohužel i průměrně natočené. Škoda. ()

mkubalikova

Letošní druhý film Taylora Sheridana, který sliboval díky talentu před i za kamerou mnohé, ale zůstal hodně za svým očekáváním. Nemám moc ráda survival žánr, takže mi vlastně vyhovovalo, že celá záchrana trvá jen asi 20 minut. Jen Angie by měla pro příště vyměnit paruky, černá s ofinou už je trochu ohraná. 60% ()

Jaro.Krafcik

Bola tam Angelina Jolie, ale vôbec má to nezaujalo. Presne to vystihol uživateľ Arsenal83. Ja už len doplním že Hbo stráca dych a ochvilu budú mať filmy na úrovni netflixu. Aj ten ich pomaly ale isto predbieha, viac dabuje a niektoré filmy má aj kvalitnejšie. Tu presne sedí percentové hodnotenie. Kto čakal viac bude poriadne sklamaný. A nečudujem sa. Zároveň aj komentár s číslom 1.300, oprava, po novom recenzia. 3* ()

vyfuk

Jako asi chápu. Je to patetické. Ani ne tolik v tom, že by každý zdůrazňoval, co dělal, aby to pochopil i někdo po mrtvici. Spíše jde o to, že hrdinové běží skrze bleskové pole, což je nakonec úplně zbytečné nebo, to že si někdo vezme bělouše k tomu, aby zachránil situaci. Ano, symbolické. Ale nešlo tu motorku natřít na bílo? Obecně je film dosti zvláštní, jelikož ho lidi dost rozcupovali, ale já ne tom nevidím nic, co by bylo vyloženě zničující. Dynamika filmu trochu někdy pokulhá, ale musím uznat, že tento film mě po dlouhé dobře bavil, protože alespoň opět odtajnil nějaké taje z dalšího světa, což je typické pro Sheridana. Ale podobně jako u Yellowstonu můžeme sledovat pokles. Oproti Wind River je těžké se úspěchu jenom přiblížit. Ohledně nějaké uspokojivé filmové zábavy si myslím, že toto jde. Vlastně v posledních měsících rádoby super filmů je tahle "sračka" strká do kapsy. ()

zigíš

Otravní klaďasové a stupidně chovající se záporáci. Na první pohled to připomíná hloupá krimi dramátka z let osumdesátých. Ale opravdu jen na první pohled. Ono je to totižto ještě hloupější ! ()

blackJag

"OHEŇ TO UDĚLÁ ZA MĚ. JEN SI TRP." Průměr, ve všech směrech. Jestli byla takto slabá i kniha, z které film vychází, těžko říct, ale minimálně scénář je plný neuspokojivého vývoje, hloupého chování postav (především těch, které by z povahy své nátury zas tak hloupě jednat nemusely), nevyužívá možností živlu, které slibuje, a i když jeho sledování akutní zažívací potíže nevyvolá, po pár dnech (hodinách) spolehlivě vyvane z paměti. 50% ()

blackkocour

🎵 We Didn't Start the Fire.. 🎵 Páni, já myslel, že ta botoxem naplněná matrace Jolie, už dávno v ničem nehraje, krom Satanovy tchýně Zloby. Ale okey. Já jsem, Sheridanovi, nežral ani jeho Sikárijou, ani Za žádnou cenu jeho (akože intelechtualní) Divoký řece, takže jsem narozdíl od jeho vyznavačů, nebyl výsledkem zklamán. Když se poslední dobou už lapuju, do toho lepkavého sajrajtu těch průjmových béček, už se mi pomalu ani nedá zavřít poklop popelnice, a musím to házet k sousedům do skleníku. Ve skleníku, bývá obvykle dost hučné teplo na zdechnutí, a když k tomu přihodíte pár těch hovězích kebuzin, smrádek se pak bude lépe absorbovat. Já o sobě dobře vím, že občas filmu nedávám dostatečnou pozornost, a později mě nebaví, odejdu ještě před koncem, a vybiju si svoji pasivní agresivitu, a semtam i impotenci, do levných vtípků, ale tady máme dávat pozornost, tak 5 odbíhajícím postaviček, a jako jednoduchému divákovi, to nic neřekne. A toho drzýho fakana bych hodil do táboráku i sám, protože vydržet poslouchat jeho poznámky, je samo o sobě až po krk. Sheridan je rutinní režisér, který si ani dost dobře nepohrál se scénařem, a je to jak šestkrát nošený rolák, ze Second Handu. Imitátor Dustina Hoffmana, a ten druhý šášula (ten z X-Debilů), dostali od režiséra pokyn "budete hrát ty zlý padouchy, protože uklízečka Dorothy, zůstala na marotce, nemusíte se bát, že neumíte vůbec hrát, všichni tady jsou jen záskok pro celou skvadru hajzlbáb, co zaměstnávají Warneři.." A nějakou zkurveně pěknou vyhořelou Austrálii, vám dlabu. Kompujtrem vygenerovaná příroroda, jak z Fortnajtu, byla stejně moc rozmazaná, na nějaké to kochání. Na co se ale dalo kochat, byly určitě hrudní kosti Andželiny, ta klučičí fantazie, co pochopitelně každý kluk, mýval při Tomb Raideru, nebyla ta obří umělá prsa, ale její rozený mateřský cit. ()

netahlo

Scenar dosti kostrbatej, zejmena me zaujala scena brezi Afroamericanky, v sestem mesici cvalajici na koni nocni krajinou - to byl fakt divnej pribeh. Nicmene vizualne dobre udelane a priroda nadherna. Ale Angeline by meli dat konecne nazrat, vypada ze jen tak tak prezila Birkenau. ()

remy

Po vynikajícím Wind River sešup. Vlastně mě to ale nijak zásadně neuráželo a neřekl bych, že je to tak špatné, jak se říká. Jako drsnou naháněčku jsem si to v rámci možností užít dokázal. Ve svých nejlepších momentech to dokáže to být dostatečně vyhrocené a napínavé, aby mě to nenechávalo chladným. Bohužel v práci s postavami to značně pokulhává - nerozumím například tomu, proč tu vlastně ono ohňové finále je, když absolutně netěží z traumatu hlavní hrdinky. Celé je to hlavně o dvou zabijácích, kteří jdou po krku nevinnému klukovi a Angelina Jolie je jako náhodou u toho. Flashbacky, skrze které na její trauma nahlížíme, jsou vesměs zbytečné. Ve finále nevyužité. Doufejme, že se Sheridan na příště vyspí lépe a naservíruje zase pořádnou pecku, jak jsme od něj zvyklí. ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)