Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Psema

Díky seriálu se potenciál z Emmerichova opusu mohl rozvinout naplno a podařilo se. Richard Dean Anderson je prostě geniální, stejně jako kdysi v Macgyverovi. ()

Eliott

I když jsem zřejmě nezačal v dobách jeho největší slávy, oblíbenost tohoto seriálu jsem nikdy zcela nepochopil. Triky jsou béčkové a akce téměř nulová. Děj je velice zdlouhavý a nudně se točí kolem světa kterému nerozumím a ani už vlastně nechci. Jelikož řekněme u konkurenčního MCU vesmíru je v nabidce mnohem víc a zaobalené do lepšího a svižnějšího provedení. Originalitu b tomto případě neoceňuji a momentálně jsem ve fazi, kdy naštvaně přepínám program, kdykoli to jede v televizi. ()

3DD!3

První ne-animovaný seriál, který jsem začal sledovat (nepočítám teď večerníčky o Krakonošovi) mi opravdu přirostl k srdci. Měl šmrnc, skvělé herce a charaktery, které jsem si už jako malý zamiloval. A teď o deset let později, kdy seriál skončil tady jen tak sedím a vzpomínám. Byly tu skvělé díly, byly tu hrozné díly, byly tu průměrné díly. Hlavní postavy odcházely (umíraly), přicházely a teď je konec. Vím, že je tu ještě solidní odnož ATLANTIS, ale už to asi nebude nikdy ono. Magie se ztratí a je konec. Škoda. Bude se mi stýskat. Tak sbohem. P.S: Začínám mít pocit, že tenhle seriál u nás prožívá zlatá léta až po jeho skončení. Občas mi přijde, že ať přepnu na cokoliv narazím tam na hvězdnou bránu. Aspoň je na co se dívat. Fandům sci-fi poslední dobou začaly hotové žně. Vesmírná dobrodužství teď táhnou jako už dlouho nic. ()

Arachneuss

Vynikající, epické, poetické, vtipné a herecky nehorázně chytlavé. To všechno byla Stargate SG-1 dokud si scénáristé nevycucali z prstu rasu Orálů, okopírovali předchozí koncept s goa'uldy a Dean Andersona nahradili mladší verzi jménem Ben Browder, jenž svému předchůdci nesahá ani po paty. Na prvních pět řad ale nikdy nezapomenu. ()

berg.12

Jestliže by se Star Trek dal nazvat hlavou vesmírných sci-fi seriálů, pak Stargate jednoznačně patří svaly. My jsme ti good guys ze Země a všem jejim nepřátelům nakopeme 'mikta'. Nechybí nám odvaha, důvtip, odhodlání a z našich morálních hodnot by si mohla vzít příklad půlka vesmíru. I když mi vadí až příliš úzkostlivá provázanost s původním filmem a možná bych vyjmenoval víc věcí, které na něm nesnáším než mám rád, svým už druhým spin-offem vytváří universum dávno přesahující primitivní rámec filmu i počátečních sérií. A musím přiznat, že bez ohledu na počasí, náladu, denní či noční dobu, u tohohle se dokážu pobavit téměř vždy. Můj vztah k seriálu naprosto dokonale vystihuje epizoda "200". ()

hellstruck odpad!

Jednou mi kamarádka řekla "Ten kluk vypadal fajn, dokud neřekl, že kouká na Hvězdnou bránu." Samozřejmě se její prohlášení musí brát s nadsázkou, ale pobavilo mě a docela vyjadřuje i můj názor na celý tenhle seriál, který je podle mého výhradně pro geeky. Já ty nesympatické postavy, přiblblý scénář a pitomý děj prostě nesnesu. ()

Tyler

Opravdu klenot mezi sci-fi seriály. Původní film byl rozvinut nad očekávání, a tak v něm nechybí napětí, akce a především to, co jsem ve filmu postrádal - lidský rozměr postav a humor. ()

CANNIBAL

Co se týče tohoto seriálu, opět mám problém s komplexním hodnocením. Je zde spousta scénáristických chyb. Můžu vypíchnout například: Existenci mini-symbionta hned ve druhém díle, který je však v dalších dílech vyškrtnut a nahrazen jedem symbionta. Nezvykle prudkého nárůstu inteligence neandrtálského Unase, až po nezachránění Egerie pomocí sarkofágu, čímž se sami Tok´rové odsoudili jakožto rasa k úplné záhubě. Děje: Velice odfláknutá je slovní zásoba goa'uldštiny, vzhledem k počtu dílů. Nejčastěji zazní "kree", který má až příliš mnoho významů. Ostatní slova vesměs zazní jen po jedné epizodě. Nesmyslných časových paradoxů: Jako například když Ba'al se snaží změnit historii a SG-1 mezitím stačí doběhnout k bráně, vytočí adresu, vstoupí do červí díry a teprve potom se celá historie přepíše. Popřípadě jiných pitomostí, jako místo kde zemře Anubis, resp. v nějakým blbým Waffle House a Oma Desala je trapná servírka. Určitě by se ten díl dal zahrát v jiným prostředí Danielovi vzpomínky. Či narvání do příběhu artušovskou legendu se stupidním holografickým drakem. Hodně mě taky štvalo, že vládci soustavy nemají masky. Což je, anebo by alespoň mělo být samou podstatou mytologie goa'uldů. Poněvadž ve filmu Daniel Kasufovi jasně říká: "Prohlédněte si své bohy" a otevře následně přilbu, což pak vede k samotné vzpouře. Je hodně znát, že je to nastavovaná kaše s nekvalitním dopisováním scénáře. Překáží mi taky rekapitulační, ale hlavně parodické díly viz. např. seriál Červí díra, které ruší celkovou dějovou linku. Přesto jsem byl schopný vydržet až do úplného konce a dost dílů bylo celkem zábavných. Nebo alespoň do konce šestý série. Pak už to začalo padat dolů. k Nezapomenutelný je také občasný humor plukovníka O'neilla. Za mě hodnocení, zlatá "střední cesta". ()

D.Moore

Jů, já nemám ohodnocenou Hvězdnou bránu? Ten seriál, který se svezl na vlně popularity jednoho z nejlepších Emmerichových filmů? Tu věc, která byla chvílemi tak trapná, že skoro nešlo dokoukat díl? To tévédílo, které má jediné štěstí, že v něm hraje R. D. Anderson (který ale na K. R. nemá ani náhodou) a že pár dílů bylo zajímavých? No dobrá, dobrá, tak tedy dvě hvězdy... Ale tomu, že se ze Stargate stal bezmála stejný kult jako ze Star Treku nebo Star Wars, fakt asi nikdy rozumět nebudu. ()

Dan9K

Těžko říct, co považuji za svůj skutečně nejoblíbenější seriál, ale kdybych měl být opravdu nejvíc upřímný, tak řeknu Hvězdná brána. Neznamená to, že ho považuji za nejlepší seriál, nebo že nemá tunu nedostatků, ale tak už to s těmi nejoblíbenějšími věcmi bývá. Ale jsou tu i objektivní důvody; neskutečná sbírka nápadů, hlášek, akce, efektů i napětí. Ano, bohužel si autoři příliš nelámou hlavu s logickými a vědeckými chybami, ale o to je pak také větší prostor pro sebeparodii. Mimoto téměř každý dvoudíl je jak ty nejlepší sci-fi filmy. Jasně, není to vrchol kinematografie, ale postavy, celkový feeling a i ten vývoj, všechno je mi to hrozně blízké, zažrané pod kůži až do smrti a je to instantní dobrá nálada při opakovaném sledování, i když je člověk třeba úplně na dně. ()

Amarcord_1

40% - Sledování Hvězdné brány bych přirovnal k návštěvě luxusní restaurace, kde dostanete jako předkrm vývar z vody (o kterém vám tvrdí, že je košer), a jako hlavní chod dietní chlebový sandwich (recept: mezi dva krajíce chleba strčíte... krajíc chleba). Nakonec obdržíte barevnou vizitku s obrázkem sexy šéfkuchařky, a nápisem "Děkujeme, přijďte zas!" Zajímavé, úsměvné, ale že bych to musel mít víckrát... ()

Tom_Lachtan

Tenhle seriál jsem vždycky zbožňoval ........ ale ......... když jsem nedávno kouknul na pár dílů z první série ........ sakra ono mi to začíná nějak Xenovatět ...... jenom místo malých vesniček jsou malé planety s malou vesničkou a místo boha války Apofis......... No a navíc ten přívěšek s Orii.......... ()

Phobia

Seriál, při kterém je vypnutí mozku naprostou nutností a divák (co má rád sci-fi) se prostě jen baví. Většinou naivní, pitomoučké až hrůza, přesto zábavné:-). Některé díly dobré, jiné nekoukatelné, některé vtípky rozesmějí, jiné jsou trapné, některé postavy sympatické, jiné méně... Dialogy jsou ve valné většině případů pro blbé. V podstatě podprůměr, ale mám pro ten seriál jednoduše slabost - a hlavním důvodem bude nejspíš zdánlivě cynický charakter věčně ironicky hláškujícícho Jacka O'Neilla; naopak nejnudnější, nejprudivější postavou je Daniel Jackson. Prostě ideální odpočinkový relax k obědu... jen musíte dávat pozor, aby vám smíchy nezaskočilo (často v okamžicích, kdy to tak tvůrci ani neplánovali:-)). 65%, ale bez R.D.A. je seriál poloviční (poslední série už jsem ani nesledovala). ()

Nevada

Moje seriálová láska. Jacka bych chtěla za staršího bráchu a Daniel... Ale! Poslední dvě série považuji za hodně nepovedený aprílový žertík a většinou předstírám, že neexistují (Valu i toho kreténa, který tuhle postavu stvořil, bych nechala pro výstrahu zastřelit před nastoupenou jednotkou). ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě