Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Mistr119

I kdybych nechtěl dávat přímé hodnocení, průměr mi vychází skoro úplně na 100%!! :)) Jediná 8. série byla "slabší", už působila, že chcou se seriálem skončit a podbízela se vyřešením různých zápletek, ale ještě že pokračovali a vznikly i další 2 řady s Ori. :) Top seriál, můj nejoblíbenější!! :)) ()

Bohdy67

Viděno tolikrát, že po každém dalším opakování v TV, už si to ani pouštět nemusím, protože to znám téměř na zpaměť... Můj vlastní středoškolský TV kult. Prostě klasika, nad kterou v rámci sci-fi fakt není. Bohužel s odchodem RDA a hlavně zápletku mimo G'auldy už to nemělo šťávu... Anůbisem všechno skončilo. Od osmé série to bylo tak na tři hvězdy, ale prvních sedm to všechno dokonale vynahradí...97% ()

Colomba666

"Hvězdná brána SG1, hvězdná brána SG1..." "3 nejvíc sexy jména showbusinessu Richard Dean Anderson..."  Ano, toto jsou hlášky ze Simpsonových, a nejen díky nim mám z tohoto seroše prču. Anderson je trapák, který všechno ví, všechno zná, i když ví úplný prd, abychom byli tematičtí, intergalaktický prd. Nebo nikomu jinému nepřišlo divné, že valná většina "mimozemšťanů'' měla lidskou podobu a hovořila stejnou řečí, jako posádka SG1? Dost možná byl tento seriál trhákem devadesátek, ale z pohledu současného diváka se jedná o velmi chabý pokus o nabušený sci-fi akčňák. ()

Hixx

Film Stargate z roku 1994 bol skvelý, ale nikdy by ma nenapadlo začať pozerať seriál keďže som od neho nečakal že by mohol byť tak kvalitný ako film. Až po nátlaku kolegu z práce aby som sa do toho dal, že to stojí za to som sa konečne odhodlal dať seriálu šancu. Hneď od začiatku ma to chytilo viac ako čokoľvek iné a doslova som sa stal závislý až do úplného konca, ten parchant (kolega) mal naozaj pravdu. Denne som dával aj 5 - 6 častí kde som doslova hltal kroky elitnej skupinky s názvom SG1, ktorej členovia boli plukovník O´Neil (Richard Dean Anderson), kapitán Carterová (Amanda Tapping), Daniel Jackson (Michael Shanks) a Tiel´c (Christopher Judge). Vždy som sa tešil na nové dobrodružstvo, kde len sa naši prieskumníci dostanú a čo ich čaká po vstupe do portálu hviezdnej brány. Neviem či ste niekedy zažili pocit keď raz Váš obľúbený seriál skončí a Vám padne slzička že už je naozaj koniec a že aj keď toho je pomerne dosť (10 sérii po cca 20 častí) by ste ešte chceli pokračovať, tak toto je Star Gate SG-1 pre mňa. ()

quokam

Klasika scifi serialu, ale ja jsem byl spise na ten Star trek. Stargate mne, pres vyborneho RDA a krasnou AT, nikdy moc nezaujal a nezajimal. Casto jsem mel s jednotlivymi dily problem filozoficky, eticky, nabozensky nebo proste logicky. Cele universum mluvi anglicky, hip hip hura! 40 proc. ()

Thalin

Už od dětství jeden z mých oblíbených seriálů. Snad je tady jsem vždy ignorovala všechny ty absurdity a nelogické chybky. Sympatické postavy, humorné hlášky a kolikrát vážně zajímavé náměty na díly. Skvělý materiál pro dobrý seriál. I když má pár hluchých míst, tak pořád patří k těm rozhodně lepším sci-fi seriálům, kterému to navíc vydrželo tak dlouho. ()

Alekks80

Seriál jsem miloval už v době jeho prvního uvedení u nás. Teď jsem se na něj po letech podíval znovu a musím svoje hodnocení zvýšit na plnou palbu. Vlastně to vůbec nezestárlo. Skvěle to rozvinulo potenciál původního filmu a hlavně se to perfektně trefilo do obsazení v čele s vynikajícím hláškujícím Ounýlem. Jeho upozaděním a následně odchodem ztrácí seriál svoji jiskru a i téma se už vyčerpává. Samozřejmě tam byly slabší díly, ale některý byly naopak vrcholem sci-fi seriálový tvorby. Velkou devizou seriálu je, na rozdíl od smrtelně vážně se beroucího Star Treku, humor. Hodnotím prvních 8 řad, protože Mitčl byl nudnej a trapnej. ()

smoky odpad!

Klasika odpoledni Novacke zabavy, jinam ani tento serial nepatri. Nektere dily jsem nemohl dokoukat do konce, opravdu priserne namety vetsiny dilu. Herci moc nehraji, vetsinou ani co hrat nemaji. Jak toto muze nekdo povazovat za kult opravdu nevim. PS.: Jenom by mne zajimalo, jaktoze cela galaxie mluvi anglicky :D ()

V-TECH

Výborný seriál! Naplno rozvinul ne zcela využitý námět z původního filmu. Navíc, když pominu několik slabých dílů, tvůrci dokázali udržet dobrou kvalitu seriálu až do osmé (zatím) série. A O'Neillovy a Teal'covy hlášky jsou prostě bomba. ()

j0s3

Na to jak SG-1 tady ostatní lidé kritizují se tento seriál dočkal deseti sérií, což o něčem musí svedčit. Já osobně tento seriál mám hodně rád a je mi líto, že jeho vývoj byl již ukončen. Uznávám, nějaké série nebyly dvakrát povedené, ale mohu upřímně prohlásit, že jsem viděl každý díl a málokdy jsem byl zklamán. ()

bax

Pre mňa jeden z mojich najobľúbenejších sci-fi sérii. Tvorcovia využili potenciál filmu a pretvorili ho na skvelý seriál. škoda len, že niektoré diely boli dosť slabé, ale tie našťastie striedali také, ktoré sa právom môžu radiť medzi sci-fi klasiku. Seriál ma upútal od prvého dielu, ktorý som videl. ()

DeTomaso

Film Hvězdná brána byl zajímavý námětem i zpracováním, ale tenhle seriál na film navazující se s ním srovnávat nedá. Ze začátku jsem to nepravidelně sledoval, ale čím dál víc je patrné, jak tvůrci vaří z vody. Až na vyjímky ( díky kterým zatím nesnížím hodnocení ) je každý díl stejný. Na planetách se většinou vývoj zastavil někde na konci tředověku, všichni pobíhají v hábitech a střílí z laserových kopí. Nepřátelští Goauldi artikulují hlubokým, nepřirozeným hlasem a svítí jim oči, prostě všechno laciné a stokrát omleté šablony.. ()

Gagin

Přeci jenom rozhodně lepší seriál než např. Walker Texas Ranger. Sice většina dílů má také podobný děj jako všechny ostatní, tedy všechny díly na jedno brdo, ale přeci jen je to trochu i náplň seriálu, kdy se zkoumá jedna civilizace za druhou. Libí se mi herecký výkon Richarda DEana Andersona, který do týmu SG-1 velice zapadá, a jeho ftipné hlášky jsou v každém případě na místě. Dávám *** hvězdy, jelikož když se občas k tomuto seriálu dostanu rozhodně se u jeho dílů bavím a nenudím jako u Walkera a jiných podobných seriálů. ()

Naty94

Klasika. Zvláště mě potěšila v posledních dvou řadách role Claudie Black alias. Vala Mal Doran. V seriálu už scházela ta trocha vtipu po odchodu Ricka D. Andersona, Claudia team SG-1 skvěle doplnila. Hlavně v páru s Michaelem Shanksem:)). U mě tento seriál plně zabodoval! ()

kvocoDH

aj napriek tomu, že mi tu bude asi dosť ľudí oponovať... najlepší sci-fi seriál vôbec, originálny, napínavý. Toto môže nemať rád len odporca scifi všeobecne. ()

Zu162

Nevím proč všichni zaujatě srovnávají film se seriálem. Režisér i herci jsou úplně jiní a jediné, co je stejné je nápad. No, každopádně pro mě seriál nikdy neztratí hodnutu a až budu mít děti, budu je nutit, aby se na to se mnou koukali. Jediné, co bych vytkla, a čeho jsem si jako malá a hloupá nevšímala, je to, že SG přijde navštívit nějakou planetu a totálně změní její kulturu a zvyky podle sebe, protože si myslí, že je to pro ně nejlepší. Nebo kolikrát se stalo, že SG chtěli po jiným světu (jsou to např díly s alternativní realitou), aby se nechali zničit ve prospěch Země. O´Neil se pak ohlídne po hořícím světě s výrazem "Bůh vám to nikdy nezapomene". ()

Sollertia

Fascinující jak veškeré civilizace, ať už to jsou lidé, miničlovíčci s přerostlými hlavami nebe jakákoliv jiná podivná stvoření z kdejakého zapadákova ve vesmíru, mluví anglicky:-)... ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě