Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Gadamf

Tento seriál vás presvedčí o tom, že ľudia nie sú len na Zemi, ale sú roztrúsení po celom svete. Tiež takmer všetky mimozemské rasy plynulo ovládajú angličtinu... tento drobný detail si však nevšímam a Hviezdna Brána pre mňa stále predstavuje základ dobrých spomienok z hraných seriálov. ()

worm14 odpad!

Je to neuvěřitelná slátanina, které doporučuju vyhnout se obloukem!!! Záhadou zůstává fakt, že tento seriál má dokonce i početnou diváckou základnu. Všichni říkají, že kdo neviděl, nemůže hodnotit. Já jsem teda viděl...bohužel. ()

Bratr

Asi bych hodnocení vztáhl pouze na první sérii. Rozšíření a domyšlení principu filmu mě móc bavilo a popravdě řečeno v době premiérových dílů v české televizi jsem si nedovedl představit odpoledne bez tohoto seriálu. Každý zmeškaný díl jsem doslova oplakal. Velká škoda neslavného konce seriálů v závěrečných sériích. ()

SenFlxr

Jak jsem tady i četl, značně nevyrovnané... Mám sci fi velice rád a proto se na tenhle seriál, když je možnost podívám, ale rozdílná kvalita jednotlivých dílů je opravdu velká. ()

x_ander

Můžete tomu vyčítat spoustu ne-úplně-povedených dílů, můžete tomu vyčítat značnou rozlezlost do 10. sérií, můžete nadávat, že bez O'Neilla to na konci už není ono, ale Stargate je pro mě ta největší láska. ()

DooFooS

Postupem času a v posledních sériích zvláště, ztrácí seriál dech, ale ze začátku jsem hltal každý díl a nechal svou fantazii pracovat na plné obrátky. Nějaké ty dějové, či logické nesrovnalosti se samozřejmě najdou, ale u tohoto díla jsem byl až nekriticky lačný divák. ()

sirrgulo

Tohle je vážně děsnej seriál. Nova ho vysílá už pěknou řádku let a on se pořád najde někdo kdo ho žere. Před deseti lety, když začínal bych to možná chápal. ()

Snapphanar

Seriál snažící se navázat na skvělý stejnojmenný sci-fi film Rolanda Emmericha. Bohužel, každým dílem byl seriál čím dál tím méně zajímavější a tématicky předloze vzdálenější, navíc přibývalo nesmyslů a celý seriál začínal být lacinou záležitostí. Je až prapodivné, že nikomu z fanoušků nepřijde zvláštní, že na každé planetě, byť snad miliardy světelných let, se mluví plynule anglicky, bez přízvuku a žádných jazykových bariér (natož nějaký problém s nářečím). A kdyby jen toto... Seriál hvězdná brána ("Stargate-SG1") se po pár dílech ukázal jako jednoduchá komerční záležitost - tím i zároveň velkým zklamáním pro každého, kdo čekal jakési volné pokračování filmu v seriálové podobě... ()

Spielbergo

Pro mě srdcovka, navíc pokračování mého oblíbeného filmu a navíc zakladatel sci-fi série, jež se stala kultem. Jakže to řekl v Simpsonech Komiksák, když dělal rozhovor s Richardem Deanem "MacGyverem" Andersonem? "Pane Andersone, musím Vám říct, že ze sérii Star Trek, Star Wars a Stargate je pro mne Hvězdná brána bezkonkurenčně na třetím místě." "Ano, to slyším pořád..." :-)))) Jinýmy slovy, je to prostě TAKY skvělé sci-fi. Většina epizod je našlápnutých a vymakaných a tu hvězdu by tomu nakonec v mých očích neubraly ani tak poslední dvě slabé série (neboť blahoslaveni budiž Ori!), ale kupodivu až shlédnutí spin-off série Stargate Atlantis. Proti té působí původní Stargate SG1 mnohde jako seriál pro malé děti. Nicméně nelze mu to až tak vytýkat, protože jak jsem řekl, bez Stargate SG1 a její kultovní popularity (nesnáším slovo kultovní, ale zde je na místě) by nebylo ani Atlantis, ani Universe (i přes jeho zatím značně nejasnou budoucnost). Prorazili cestu... Položili základy... A stvořili vesmír (doslova), jenž má svá pravidla a žije svým životem. A to se do Hvězdné brány povedlo zatím pouze legendě zvané Star Trek. Klobouk dolů. ()

Werick

Pro mě seriál na kterým jsem vyrůstal, prvních šest sezon bylo uchvacujíci ale postup už to upadalo už třeba odchodem Richarda Dean Andersona...vytratil se humor nadsázka .. ()

Jorge2

Z mého pohledu se jedná o jeden z nejlepších sci-fi snímku vůbec. Seriál velmi zdařile rozvíjí děj původního filmu z roku 1994. Postavu hlavního hrdiny ztvárnil Richarda Deana Andersona (představitel MacGyvera), který svými vtipnými hláškami vždy pobaví. Bohužel se zde setkáme s několika hluchými díly, ale to nám vynahradí famózní první a závěrečný díl každé série. Za mě 95% ()

PanKrál

Seriál s velkým S !!! 10 serijí plných napětí a dobrodružství. Mistrný výkon Richarda Deana Andersona v roli O´neilla s dvěma LL :-D ()

waltosin

Cestování vesmírem mi zachutnalo ale jenom kdyz jsou pohromadě Jack Oneil, Samanta Karterová, Daniel Jakcson a Tyjalk jinak to není pro mě SG-1 ani na ty nový díly nekoukám protoze hlavne bez Richardan Deana Andersona to nemá cenu ale i tak dávám plné hodnocení protoze tento seriál z SG- 1 týmem zbožňuju!!! čafa krý :) ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě