Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Wyder

Skvělý seriál... Škoda, že po odchodu Andersona nevyužili více potenciálu Oriů, ale i tak je to přelom v žánru... ()

char_t

Tři hvězdy za to, že mě bavil prakticky celý seriál (hafo mimozemských technologií, hromady mimozemšťanů, R.D.Anderson a jeho vtípky...) a čtvrtá za díl 4x06 Window of Opportunity :) ()

CyriC

Ano, je to jednoduché, MacGyverovské a zároveň tak skvěle zábavné a často skutečně parádní scifi či komedie. Ke konci jsem se doslova zamiloval do postavy C.Mitchella, dokonalého zeleného mozka, který by vše řešil dávkou z P90. Ze začátku srandovní komedie a později se seriál vyvinul ve skvělé fantasy/scifi, které mě opravdu hodně oslovilo. Jediné, co mě po čase otravovalo, byly neustále opakované fórky R.D.Andersona, který mě ke konci fakt obtěžoval. ()

Luk Skywalker

Tohle je můj neoblíbenější seriál ze všech. Kdo má rád sci-fi, měl by se určitě podívat nápadů je tam je hodně. O kvalitě by měl odpovídat i počet řad, ale ke konci už seriál ztrácel dech (9. a 10.řada). Prostě tam chyběl O´Neil :-) ()

solid

Pro některé puberťáky bude tenhle seriál vždy scifi seriálová legenda, na kterou si nedají sáhnout. Já jsem jeden z nich. Prostě Jack a Daniel jsou bezva kluci a nandají to všem emzákům, kteří to na ně zkusí. A mě to baví. ()

Gaia.M

Vskutku. Která holka nemiluje siláka, fešáka, sympaťáka, vtipálka Jacka?! Smekám před každým, kdo se na seriálu podílel. Nejvíc se mi líbila čtyřka Jack, Sam, Daniel a Teal'c v čele s generálem Hammondem, to byla zlatá éra seriálu. ()

helloween93

Skvělý seriál, který táhnul především "Macgyver" Richard Dean Anderson jako Sgt. Jack O'Neill. Prvních cca 5 sérií bylo asi nejlepších. Sestava O'Neill, Jackson, Carterová a Tyelk mi seděla nejvíce a zvykl jsem si na ní. Když se začali měnit postavy v SG-1, už to nebylo ono a když odešel i O'Neill, tak už to ztratilo smysl. ()

figliar

Dej každej epizódy sa začína na cudzej planéte, potom sa niečo pokašle, planéta Zem je v ohrození, no nakoniec ju zachráni štvorčlenný tým SG-1.Taká vesmírna Kobra 11. No za O'Neilla a niektoré epizódy by som dal 5 hviezd, avšak v neskorších sériách už nehrá tak často, nakoniec už vôbec, tak teda sa prikloním skorej k 60 %. ()

BazzoxCZ

Na tomto jsem byl vychován dobré vzpomínky hned po příchodu ze školky jsem zapl televizi a a už od malička jsem tento seriál miloval. A jsem rád že mě na to nechali dívat xD ()

Ydrosten

Když jsem se začal ( před několika lety ) na tento seriál dívat, nenapadlo mě že změní můj pohled na to co se tak všeobecně tvrdí už mnoho let a čemu Já jsem nějak moc nevěřil. A to je naše minulost a s tím spojené záhady. Už E.V.Daniken se v tomhle tématu dost porejpal a po shlédnutí seriálu ( SG ) - už tedy v jeho průběhu - jsem se o danou " záhadologii " začal zajímat. Netvrdím že věřím v UFO na naší planetě v současné době ( to opravdu považuju za čiré výmysly ) ale přeci jen červík pochybností začal zpracovávat moji mysl natolik, že už si nejsem jistý jestli evoluce nebyla jen obyčejná genetická výpomoc od mocnějších bytostí. No ale to už jsem docela odbočil od tohoto seriálu. Seriál je hodně dobře udělaný a pokud pominu slabší díly ( kvůli kterým mohl být seriál klidně o dost kratší ) tak musím uznat že se jedná o jeden z nejlepších které jsem kdy vyděl. Za série 1 - 6 musím plácnout 5 plných. Za další série už bych musel docela ubírat, protože bylo evidentní že jen natahuje děj. Poslední 2 série ( ano ty ukamenováníhodné z Orái ) bych musel ubrat tak 2 minimálně protože už to byla jen snaha z toho vytřískat co nejvíc. Nechám ale plných 5 protože si to tenhle seriál plně zaslouží. Film - StarGate - jsem vyděl až o několik let později, protože jsem se mylně domníval že jde o pilot k seriálu a dost se mi pletl právě z pilotem Děto bohů ( tedy pilot k seriálu aneb první 2 díly seriálu ) ()

Puddle

Za první (rozjezdovou) a poslední (dojezdovou) sérii SG-1čce bohužel všech pět špičatých vpálit nemůžu, jinak je to ale neskutečná klasika a seriál nummero uno mé základní školy. Myslím, že se tu lidi docela oháněli proti odchodu O'Neilla, ale Ben byla náhrada víc než schopná a navíc s sebou přitáhl i Orie, kteří seriálu dle mého dali úplně novou šťavu. Jo a český dabing je, vskutku, taky moc povedený. ()

Hell_ena

Parádní seriál! Složení hlavního týmu SG-1 je prostě super, skvělý humor Jacka O'Neilla , Teal'covo "vskutku" :) Každá postava je něčím výjimečná a pro mě osobně nezapomenutelná! Seriál se bohužel nevyhl několika nudným dílům a v závěru mi chyběli původní herci :( Nejoblíbenější díl - Časová smyčka :) ()

Gahan

K tomuto serialu mam osobny citovy vztah, napriek tomu tych 5* je vyslovene objektivnych ;-) Namiesto hodnotenia sem vsak hodim nieco ine, povedala som si, ze ked uz je to ta srdcovka, ze budem patricne "sappy" ... Ked som zacala chodit s priatelom, spajala nas okrem ineho zaluba vo filmy/serialy a aj zanrovo sme si brutalne sadli. Film StarGate bol sci-fi kultovka, ale cuduj sa svete, serial sa mi vyhol sirokym oblukom. Takze ked som mu povedala, ze som serial nikdy nevidela, vyliezli mu oci az na celo a bola som jasna. V tom case sa este stale natacalo, prelom 7/8 serie. Na zaciatku vztahu ludia naslubuju aj hory-doly a ja som si vynutila slub, ze sa so mnou chalanisko nerozide, kym si so mnou nepozrie vsetky diely. Odvtedy preslo takmer 10 rokov, serial sa davno dotocil :-( a my sme sfukli aj cely Atlantis ... Universe som uprimne vzdala za pochodu, to ma nejak neuspokojovalo. A pre zvedavych ... aktualne a stale spolu pozerame okrem ineho Game of Thrones, tam vidim este dlhodoby potencial :-) Kazdopadne priatel sa ma asi zbavit ani nechce, tusim nieco take brblal ked klacal na tom kolene ;-) ()

JohnnyBane odpad!

Film Stargate Rolanda Emmericha bylo výborné a po všech směrech promyšlené sci-fi. Hloupí Kanaďané vzali námět a udělali tu největší chybu jakou mohli. Opustili koncept jedné brány a místo toho pracovali z myšlenkou více bran.Toto vzhledem k nízkému rozpočtu produkce mohlo vézt k jedinému. Ke ztrátě kvality.Myšlenka více bran je pro tvůrce dvojsečná zbraň. Na jedné straně jim otevírá možnost změny prostředí , nepřátel a nebezpečí na různých planetách ale na druhou stranu, když operují z malým rozpočtem, tyto klady se míjí účinkem a naopak, podtrhují zápory, když ve výsledku je každá planeta, národ i nepřátelé až na výjimky jak přes kopírák. Podle mě se měli soustředit a svojí kreativitu naplno zaměřit jen na tu původní pouštní planetu. Objevování jiných (lidských) národů, jejich zvyklostí, jejich nepřátel. Mohla s toho být, co do atmosféry, druhá Duna. Ale to je jedno, jen jsem chtěl napsat, že to šlo i jinak a za rozumného využití rozpočtu.V seriálu se mi nelíbila změna charakteru Goaldů. Už si přesně nevzpomínám, jak to bylo vysvětleno v seriálu, (ve filmu ta transformace nebyla vysvětlena) ale ti hadi v pupíku mne iritovali, (ve filmu to byl normální mimozemšťan lidských rozměrů). Na seriál paradoxní plochost charakterů a až zarážející technologická stagnace.Třeba O´Neillův charakter se vůbec nerozvinul. Cca 4-6 řad před koncem působení R. D. Andersona v seriálu už bylo vidět, že se nikam neposunuje. Ke konci spočíval celý jeho herecký výkon v utroušení několika vtípku s Tielkem a Carterovou, zvednutí obočí a nechápavého výrazu. ()

Johny M.

Star Trek nebo Star Wars? Nemůžu si pomoct, ale pro mě je nejzajímavější StarGate. Co se týče sci-fi, tak možná nedosahuje kvalit výše zmíněných, ale co... Nebýt posledních dvou sérií, neměla by Stargate chybu (90%) ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě