Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

ER

Vizuálně podmanivý film se skvělou Baronkou, které jsem nakonec fandil více, než Cruelle. Ale rozkouskovaná story, která skládala scény jak domino, kdy to občas vyšlo a občas ne, je nakonec brzdou, srážející hvězdičky dolů. Např. vidět scény, kdy 130 kg "zlodějíček" sleze po laně dolů a hlavně nahoru za 0,1 sekundu, z toho lezou oči z důlků. Hold, nůžky měly více stříhat a vnést do děje více konzistence. ()

Likan7

Craig Gillespie s přehledem. Nejdřív jsem moc nechápal, proč tahle "zapomenutá" postava získává svůj origin, ale musím uznat, že mě to bavilo od začátku do konce. Gillespie umá skvělej vizuál, hrátky s kamerou, kostýmy, který jsou tak skvělý, že si toho všimnu i já, skvělý Emmy v hlavních rolích a pěkně fungující scénář. Za mě Cruella obrovský překvapení a pokud by se podařilo udělat scénář, šel bych klidně na dvojku. Bavilo mě to mnohem víc jak Joker. ()

mira.l

Ona je to vlastně hrozná chujovina, a než se objevila Emma, tak mě to popravdě nějak moc nebralo a trochu jsem nad tím kroutil hlavou. Ale je to asi právě Emma Stone, kdo tomu dává grády, protože je vidět, že ona si tu naivku, která je tak trochu mrchou (nebo snad tu mrchu, která je tak trochu naivkou??), neskutečně užívá, se všemi těmi bláznivými situacemi a módními šílenostmi, asi by se těžko hledala jiná představitelka, která by ji dokázala vystřihnout líp. EDIT28.2.2022 Po druhém shlédnutí na DVD prostě musím Emmě, tedy lépe Emmám, dát za pět:). ()

rublik05

Přiznám se, že jsem absolutně netušil, co mám od snímku očekávat, jestli se bude jednat o nějakou dětskou komedii, nebo o nějaké drama pro dospělé. Bál jsem se také stopáže, která mi na první pohled přišla lehce přepálená, což se mi nakonec i potvrdilo. Překvapivě se ale jedná o slušnou stylovou multižánrovou podívanou, která má velice specifickou atmosféru, vynikající herecké obsazení a povedlo se vytvořit nádherné prostředí Londýna. Nejvíce mě zaujal herecký koncert dvou Emm, jak Emma Stone, tak i Emma Thompson své role zvládly bravurně, jejich postavy jsou zahrané naprosto prvotřídně. Příběh občas působil lehce obyčejně, je to takový mix žánrů, pobavit však dokáže nadmíru a když k tomu připočítám to množství zajímavých nápadů, musím uznat relativní spokojenost. Vizuál se mi celkově moc líbil, dobový soundtrack taktéž, dohromady to snímku pomohlo navodit příjemný retro nádechu, který jsem si fakt užíval. Vytknout ale musím již zmíněnou zbytečně dlouhou stopáž, jinak si myslím, že se tento projekt Disneymu vcelku povedl. 7/10. ()

rivah

Film s komediální ironickou nadsázkou líčí vzestup chytré a drzé Cruelly. Dráždivě líbivé video s kvalitní výpravou, hudbou, zábavné, ale nicotné. ()

E lan

Stylisticky famózní podívaná, skvělá hudba a neotřelé herecké obsazení! Navíc velmi povedený a zábavný scénář dává tomuto filmu jen málo co vytknout. ()

DD

Vlastně docela fajn! Obvykle tyhle disneyovský návraty k jejich animovaným klasikám opravdu nemusím, ale tohle je fajn stylovka, kterou děcka opravdu nedocení. Jen škoda toho finále (přetáčky?) a zbytečně dlouhý stopáže. 7/10 ()

TaNya_

No skvělé! Po delší době jde o příjemné překvapení z řady pohádkových adaptací. Emma Stone v každém záběru srší takovou energií, že jenom to by utáhlo půlku filmu. Výběr skladeb je mega trefný a se vším všudy, i s atmosférou 70. let dohromady, mi ani tak nevadila přílišná délka filmu. ()

Flory14

Dnešní trend je jasný, záporáci jsou v módě, takže i Disney nám tu odpálil jeden jeho origin. 101 dalmatinů, jsem viděl v dětství a upřímně jsem se k němu nikdy pořádně nevrátil, byť za mě fajn animák/ hraný film. Proto mě Cruela zajímala tak nějak napůl. Snímek začíná klasickým pohledem do dětských let, zde rozhodně žádná originalita a jako divák si to musíme "odkoukat". Ovšem začátky Cruelly/Estel to už je jiná káva. Moc mě bavilo podání ať již zlodějské kariéry, práci až po začátek Cruelly. Nejlepší část filmu, kdy rivalita byla opravdu skvělá. Zkušená podnikatelka co si hájí svůj status vs mladá, ambiciózní a drzá nová krev. Tahle část filmu mě bavila. Nicméně konec už byl moc překombinovaný a zdlouhavý. Jasný je to stále pohádka, avšak by nemusela být tak přitažená za vlasy. Emma Stone je slušná, žádný kultovní výkon to není ale dokázala sem tam zabavit. Emma Thompson skvěle doplňovala byť ke konci byla už její postava dost otravná tím svým drsňástvím, což samozřejmě není chyba herečky. Čisté tři hvězdy, film mi přijde dost nevyrovnaný a skvělé pasáže střídají ty nudné dle mého se na něj brzo zapomene. Vzhledem k "family frinedly" strategii Disney asi není úplně skvělý nápad, věnovat se záporákům. Cruella vlastně vůbec žádný záporák nebyl a neudělala nic špatně. Oblíbené postavy: Winky, Buddy, Horace a Artie Neoblíbené postavy: Jefrrey, Baronka ( hlavně ke konci) ()

RAFT

Disney zase vede. Parádní začátky Cruella Devil. Konečně režisér natočil po dlouhé době opravdu skvělý film, po těch filmech co natočil mě nijak nabavili. Ale, tenhle mě doslova pohltil. Příběh skvělý zasahující do 70.let, atmosféra taktéž. Za mě 70% ()

ForGump

Bohužel, ale Cruella je vrcholné dílo dnešního nastajlovaného mainstreamu, které je nudné až na půdu. Otravné tím, jakým způsobem ZASE! Hollywood využívá pop songy a není schopen vytvořit autonomní original score, který by obstál sám o sobě. Emma Stone hraje jak jsme zvyklí, tedy skvěle, Hauserovi už asi tyhle role zůstanou a Emma Thompson je celkem solidní v roli Baronky, ale to je tak všechno. Zápletka stojí víceméně za nic, přepínaní mezi Estellou a Cruellou neverohodné a některé další salta v chování postav jdou víceméně ruku v ruce. I ti psíci, kteří vypadali snad ještě více digitálně než pes v nedávném Volání divočiny mě opravdu nepřesvedčili a nedojali. Prostě taková podivně barevná šeď bez špetky humoru, co by stála za řeč, až se mi chce vyřknout ortel jako Joker v sukních, ale ještě trochu méně vydařený. 40% a to si říkám, zda nejsem až příliš hodný. ()

Niflheim

75 %. Je to jistý paradox. Žánrová syntéza, tedy podivně smíchaná kombinace RocknRolly, Deadpoola a továrny na čokoládu v pohádkově thrillerovém hávu, je nejsilnější i nejslabší stránkou Cruelly. Snímku se totiž nedá upřít svěžest a odvážnost stejně jako dramaturgická nerozhodnost a občasné epigonství. Minimálně výpravou a soundtrackem je však Gillespieho novotina podmanivou, dickensovsky punkovou podívanou, která navzdory příležitostnému přehrávání a delší stopáži odsýpá až překvapivě svižně. Mám nicméně za to, že strop byl krapet výš – jak scénáristicky, tak (chcete-li tudíž) potenciálem využití postav. A to říkám jako člověk s ne zrovna zanedbatelnou slabostí pro Emmu Stone. ()

Equilita

Ako tak pozerám, Cruella mi zatiaľ vychádza ako najlepší snímok tohto roka. Určite k tomu niečo pridala aj nostalgická hodnota, keďže som ešte ako malý kiddo extrémne fičala na 101 dalmatíncoch. Film je vizuálne opojný. Emma Stone dala postave Cruelly niečo navyše, jednoducho jej táto rola neskutočne sadla. Celkovo mi film pripomínal skôr muzikálový žáner, ale bez hudobných čísel, to bolo tiež zaujímavé. Takýto vizuál mám proste rada. Nesmiem zabudnúť spomenúť starostlivo vybraný soundtrack a taktiež prítomnosť módy v akejkoľvek podobe mi vo filme zabrnká na tú správnu strunu. Tu bolo úplne jednoduché dať 5* ()

departed

V rámci filmového dění na poli originů je Cruella ten, který dokáže diváka vcucnout do plného soustředění díky punkovému stylu, hodně dobře zvolené rockové hudbě, která jede vlastně po celou dobu a je to to nejlepší, co se filmu stalo, výborným a stylovým kostýmům a celkového vizuálu šedého Londýna 70. let. Zápletku a vyprávění bychom zvládli asi také, inspirace filmem The Devil Wears Prada je sice očividná, ale nevadí, protože si jede ve svém vlastním stylu, ale co se nedá upřít je samotné tempo, které jede přirozeným stylem a graduje do dobrého finiše, který očividně naznačuje další díl. Emma je skvělá a nejspíš si našla svojí roli. ()

Dominik 261

Veľmi fajn film. Nečakal som, že ma to bude tak baviť. Kvalitná práca po technickej stránke, dobrý soundtrack a veľmi dobrá Emma v hlavnej úlohe. Príbeh je čiastočne klasika a trošku mix moderných filmov. Stopáž trošku dlhšia ale celú dobu ma film držal. Vizuál bol naozaj parádny. Malo to aj slabšie chvíľky ale tých bolo minimum. Celkovo je to na lepšie 4*. ()

Anianna

Opět jeden z těch vizuálně nadupaných snímků. Oceňuji především kostýmy, účesy, masky. Jak jinak, když se motáme ve světě módy.  Ale on celý ten vizuál je ke koukání. Geniální hra se světlem a barvou! Ta měkká tonalita teplých barev! Nebo třeba ty skoro černobílé pohledy na město s pár červenými akcenty! Vždy si u takto vizuálně vytuněných filmů uvědomím, jak pozitivní moc to výtvarno má. A že obě Emmy hrají jak o život? Že je film doprovázen skvostnou hudbou? Ale jo. Jenže ten obraz mě zase dostal. 90% ()

papadoce

“Vraj existuje päť fáz zármutku. Popieranie, hnev, vyjednávanie, depresia a prijatie. Rada by som pridala ďalšiu. Pomsta.” Do rozkošného šatu odetý príbeh jednej z najznámejších Disney zločiniek ever. Okrem naozaj kvalitnej réžie stavia najmä na sympatiách hrdiniek a pestrej fantázii. Či už detská Cruella alebo neskôr Emma Stone boli vyslovene sympaťáčky a v zásade to platilo aj o Cruellinej zlodejskej bande. Ako väčšina Disney príbehov, aj tento je založený na tragickej udalosti, ale to už tak nejako proste k rozprávkam patrí. Ďalšou ozdobou je dokonalý výber hudby. Toto keď sa tvorcom vydarí, to takmer vždy predznamenáva úspech celého filmu. Cruella je pre mňa naozajsky príjemným prekvapením a Emma Stone odohrala svoju najlepšiu, najzábavnejšiu a najnápaditejšiu rolu. Film má po celú dobu šťavu a originalitu a dokáže diváka prekvapiť každou scénou. Nuž, aj Disney ešte dokáže prekvapkať. Musím si zohnať soundtrack. Ale aj vynikajúca Oscarmi ovenčená Emma Thompson nám zostarla 😔. Všetky palce hore. Mne sa najviac páčili šaty zo všetkých šiat 👗👘🥻. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)