Děs přichází z hlubin

• USA Humanoids from the Deep (viac)

Místem dění je malé rybářské městečko. Má i bez toho, co se na něj chystá, dost svých problémů, jimiž jsou vztahy jeho obyvatel. Jednoho krásného rána jsou roztrhaní všichni psi, několik lidí se ztratí a je tu další problém. Za jeho původce jsou hlavním hrdinou Jimem a doktorkou Susan označeni mořští mutanti, kteří vznikli údajně jako doposud netušený vedlejší efekt při biologických pokusech. Při těch se manipulovalo s růstovými hormony ryb a žab a výsledkem jsou mutanti, kteří se neustále vyvíjejí do pokročilejších forem života. Tou poslední je člověk. Takže nyní přichází na páření s ženami nadržená armáda zelených mutantů. Ve městě probíhá nějaký festival a nikdo o ničem neví. Jen Jim a Susan, kteří se dostali až do mutantího hnízda a spěchají ostatní varovat, zatímco Jimova rodina je ponechána osudu doma. (surface)

Omnibus

"Leze, leze z bažiny, przní holky nevinný." DŮLEŽITÉ! Prosím opravit název filmu na Děs přichází z Brna. A nyní kvízová otázka za 4 zahleněné bludišťáky. Žije to na Moravě, v bažině, žere to hlavně Pražáky a je to zelené jako špenát. Co je to? Kdepak Jožin z bažin, to byl chyták, je to... PetrPan! Pacholek jeden, prý: "Ryzí osmdesátkový brak. A z hlubin přišel děs... nebo orgasmus.  Kozy i střeva ven, lubrikantem žabí hlen" a prdnul tomu krásné 4*. Zrůda jedna zelená, zlomyslná, humanoidní (prý). Tedy ne že bych měl něco proti genetickým pokusům či chlípným varanům, s tak  velkými gumovými ocasy, že by na ně sbalili i Godzillu, ale čeho je moc... Viz závěrečný, nekonečný a únavný masakr, ve stylu starých indiánek. Čím víc jich zabijeme, tím víc jich zůstává. Ještěrky, oheň, ještěrky, řev, ještěrky, panika, ještěrky, krev ... a pořád dokola, na jedno brdo. Já ani masakrovaní komparzisti jsme si to už neužívali a otrávení mutanti kradmo koukali na hodinky a po sobě navzájem: "Jak dlouho ještě, ještěre?!" Zavrčím jednou, podruhé už jen slabě. ()

POMO

Armáda netvorov z čiernej lagúny za tónov povedomej podmorskej hudby napadá buranov malého prístavného mestečka (príde aj na mlátičku v hospode) a znásilňuje šťavnaté prcičkovské babenky (spústa obnažených bradaviek), ktoré rodia ich potomkov votreleckým „cisárskym“ rezom. Nechýbajú krvavé gore efekty, mŕtvi psi a batole v detskej postieľke v ohrození. Ešte zahaliť mestečko do hustej hmly, a bolo by to komplet. ()

Lima

Stvoření vypadající jako kříženec žáby a člověka napadnou poklidné rybářské městečko. Zpočátku zamordují psy, po nich přijde na řadu pár děveček s rozvinutými vnady a ke konci žabí muži rozpoutají hotový masakr na lidech slavících na pouti. Tak ano, je to nemožně zrežírované, zahrané a napsané. Ale odpad! stejně nedám. Za mojí slabost pro špatné a nechtěně směšné filmy, za ty občasné gore momenty a za závěrečných dvacet minut, když je vážně na co se koukat....PS: A ty nemotorné vykrádačky Čelistí v úvodu filmu a Vetřelce v samotném závěru jsou opravdu úsměvné. ()

Tsunami_X

Film o mořských mutantech, kteří se nápadně podobají Netvoru z Černé laguny, vraždí za podobných výrazových prostředků jako žralok v Čelistech a znásilňují místní dívky, aby se v samém závěru začali klubat jako Vetřelci. Celou tuhle veselou podívanou natočila žena (!!!), která si po tomhle snímku na celovečerním poli bohužel už ani neškrtla. Děj postupuje přes klasické peripetie, ve kterých jsou nám opět podsouvány jakési „vyšší“ myšlenky, počínaje xenofobií a konče vědeckými bláboly. V zásadě se však jedná o nudné drkotání, které se naštěstí v samém závěru překlene v geniálně natočený masakr. Seno, vidle a mořské sítě sebou. Pokud se však chcete bavit mnohem více, doporučuji televizní remake. ()

Flipnic

Obrovské milé oldschoolové překvapení!! Film, který se rozjede hned od začátku a skoro ani chvíli nenudí. Klasická slasherovská atmosféra, lekačky, přímořské prostředí a městečko, tajemno, perfektní atmosféra, výborné gore efekty, brutalita, nahota, monstra znásilňují ženský a bordují chlapy na kusy, absolutně skvostný konec!!! Hodně odvážné, hodně svižné a tvořené se zápalem a nadšením. Vzhled moster je kontroverzní, ale to co dokážou s lidma provádět to kompenzuje ... :-)) Výborná věc a zapomenutá klasika!! ()

helljahve

Dlho som tento film prehliadal, ani neviem prečo vlastne. U mňa spokojnosť na 100%. Pekná kamera, dej odohrávajúci sa v prímorskom mestečku, kozy, herci hrali... asi nie som náročný divák. Ale čert to vem, človek sa má pri filme baviť, a ja som sa bavil kráľovsky. A pri tých monštrách čo vyliezajú z morských hlbín som si spomenul na tohtoročný best short movie BRUTAL RELAX. ()

*CARNIFEX*

Kým relatívne všetko ostatné funguje (na priemernej úrovni pre 80’ roky), jednoznačne najväčšou chybou sa stáva priskoré odkrytie “kariet”, v podobe vyobrazenia monštier z hlbín, ktoré vyplávajú na povrch, aby si vrzli s našimi nežnými polovičkami :D Keby bolo všetko tak nejak “ututlávané”, aby divák nemal takmer do posledného okamihu potuchy, kto za danými útokmi stojí, respektíve by mal k dispozícii len nejaké útržkové zábery, aby tak atmosféra postupne gradovala vďaka tajomnu, zrejme by tento snímok dosiahol lepšieho hodnotenia. Je mi ľúto, no tie monštrá pôsobia fakt dosť “vtipne”, akoby Vás po kuchyni naháňali Vianočné kapre, no a to sa potom ťažko pracuje s pocitom, keď to divák začne od počiatku vnímať ako nejaký “nepodarený žart”, než horor o príšerách, ktoré ohrozujú ľudí na živote. Na stranu druhú, najmä záverečná tretina (možno aj 30 minút?) je rapídne akčnejšia, objavia sa aj nejaké, na danú dobu solídne spracované gore zábery, takže ten celkový dojem nakoniec nie je až tak tragický. U mňa je to tak medzi dva-3. Neviem ani sám .. ()

darkrobyk

Nejprve zařve dítě. Pak pes. Pak další psi. Vše vrcholí masakrem. Slušný ekohorror s klasickou výstavbou - neznámé zlo (které po vzoru Čelistí a Vetřelce nejprve nevidíme), ohrožení, vysvětlení původu zla, pokus o záchranu obyvatelstva, které se baví na festivalu lososů. Pro milovníky osmdesátkových béček jako stvořené - prsatky, obstojné gore (nechybí rozervané hrudi, utržené hlavy, gejzíry krve ani znetvořená těla...jo a psí střeva ven), místy napínavá atmosféra, zlověstná hudba (kříženec Psycha a Čelistí), velmi dobrá monstra (kam se hrabou pixely) i pěkné exteriéry (podmořských záběrů mohlo být více). Závěrečný odkaz na Vetřelce byl očekávaný a fajnový. ()

Lhurgoyf odpad!

Strašná sranda. Netvor z morských hlbín, ktorý vyzerá ako kríženec jašterice so zombíkom, pobehuje po pláži a znásilňuje nahé kozaté vystrašené dievočky. Huh? Odpad. ()

LION-MR.T

Na tento horor se pohlíží opravdu různorodě. Odpad nebo pět hvězdiček,já dávám pět hvězdiček,protože jako malého mě to hodně vyděsilo,příšery možná nevypadaj nejlíp,ale jsou dobře udělané velmi dobře,tak i efekty. Tento menší kult mě prostě baví,dobře zkomponovaná hudba,dostatek krvavých efektů a útoků a závěrečný masakr na svojí stopáž stačí. Ona byla pod režié podepsána jen Barbara,tak beru pouze tento film jen pod jejím režíjním vedením. Připadá mi to,že režisérka buď viděla hodně hororů a nebo málo. Řekla si,diváci chtějí příšery,tak jim je dám a samozřejmě,že se chtějí bát,což je dobré přemýšlení. A nevím co máte všichni s Vetřelcem. Když holku znásilní mutant a ona otěhotní,tak jí logicky nějak vylézt musí. Kdyby měl vylézt z toho čeho děti vylézavájí tak by to cenzoři do kin nepustili. Břicho pustí spíše. Navíc Vetřelec není až takové veledílo - moje hodnocení je odpad. Tohle je pro mě o hodně lepší. Taky jsem si to zařadil mezi oblíbené filmy. ()

AGAMENON

Jsem velmi spokojen, spousta koz, krve, násilí, tak je to správně, tak to má být. Strupálov se opravdu povedl, pěkné přímořské městečko, holky by rozhodně na miss neuspěly, jelikož mají solidní trojky a nepropadají kanálem. Herci hrají docela obstojně, hysterky mě vždycky se*ou, ale co se dá dělat. James Horner složil solidní hudbu, byť na samostatný poslech, není nic moc a ukazuje jeho budoucí směřování, tj. brutální vykrádání svých vlastních kompozic. ()

PetrPan

Jeden z těch ryzích osmdesátkových braků, které nelze brát vážně.   V jednom malém přímořském rybářském městečku se nám rozmohl takový nešvar, množí se totiž případy znásilnění humanoidními latimériemi. Za celou aféru je evidentně zodpovědný místní podnikatel vlastnící továrnu na výrobu rybích konzerv, který v honbě za mamonem pomocí žabího růstového hormonu rozvrátil evoluci.  A z hlubin přišel děs... nebo možná orgasmus.  Kozy i střeva ven, lubrikantem žabí hlen... ()

SOLOM.

Ač mnozí tento film nemusí, mě se toto klasické osmdesátkové béčko plné laciných efektů líbilo. Prsty v něm měl jak jinak Roger Corman, který měl prsty v produkci a tak mi bylo už dopředu jasné, že tohle budu muset brát dost s rezervou a nemýlil jsem se. Hlavní doménou jsou zde zelení mutanti (tedy hlavně jejich srandovní kostýmy), nahá děvčata, druhořadé efekty a černý humor. Tvůrcům se vše podařilo namixovat takovým způsobem, že jsem se u toho bavil po celou dobu trvání filmu a vůbec mi v tom nepřekážela nízká úroveň veškerých aspektů. Ba spíše naopak. No vážně nevím, jestli z hlubin přišel zrovna „DĚS“, ale zábava určitě. Tvůrci se sice snažili, aby vše vypadalo co možná nejakčněji, ale místy se jim to moc nedařilo. Úvod navnadí hudebním doprovodem, který nás doprovází společně s kamerou a záběry na podvodní život ala JAWS, ale žraloka se tu přátelé nedočkáme. Místo toho se na scéně objeví zelení „gumáci“, kteří rádi trhají končetiny, znásilňují mladé holky (no dalo by se je nazvat i jako kazišuky), srandovně se kymácejí ze strany na stranu a jejich potomci přicházejí na svět jako mladí Vetřelci. Atmosféra však vůbec nebyla špatná a to hlavně propojením komedie a hororu. ()

ARI50

Tohle byla pro mě pastva pro oči, protože já sem jsi to užil a hodně naše monstra byli výborné a i po vykuchaní hnízda se konec stal v jedny velké jatka našel bych tam neuplné malinkaté nedostatky ale přimhouřím oko. ()

ancientone

Jaws x Zombie 2 x Alien x Halloween x The Fly x Creature from the Black Lagoon bez nejakého súdržného know how. Pár veľmi pôsobivých, atmosférických scén, bezprízorne sa ponevierajúcich medzi masou vykrádačkovej vaty. Poslednú ranu celkovému dojmu dáva nemastné-neslané vyvrcholenie. ()

corpsy

Veľmi nevyvážený horor, ktorý občas oslní skvelou atmosférou a výborným gore a občas spadne do priblblých, takmer céčkových vôd plných nechcenej trápnosti. ()

Ten Druhy

Budem veľkorysý a dám až 4, réžisérom sa podarilo vybudovať mrazivú atmosféru, ktorá ma donútila vidieť gumenné monštrá - mutantov rýb oveľa hrozivejšie. Gore scény boli okorenené humorom, muži vyzerali ako machovia, a ženy boli étericky ženské, sálal z nich erotizmus, až ma mrzelo, že tvorcovia boli na šteklivé scény lakomí. Príbeh plynul s ľahkosťou, ale v závere sa na môj vkus príliš odtrhol z reťaze, keď monštrá zaútočili na ľudí počas festivalu v mestečku Solmon, ktorý doslova zmenili na bojové pole, a jednému z nich sa podarilo odhaliť miestnu kráľovnú krásy. Aj posledná scéna zrodenia monštra z tela ženy bola pritiahnutá za vlasy, hoci film ako celok vôbec neznehodnotila. Humanoids from the Deep má všetko to, čo by mal mať horor 80. rokov - a prevzal aj mnoho prvkov z Martinovho monster hororu L'isola degli uomini pesce (1979). "Gumáci" podľa mňa vyzerali lepšie než mnohé dnešné CGI príšery. ()

ledzepfan

Další béčkové překvápko, které na první pohled vypadá jako tuctová osmdesátková kravina. Ve skutečnosti je to ale docela vymazlené a nápadité pokoukáníčko, které chvilkama docela zdatně buduje napětí skrze nenápadnou ale vtipnou hru s divákem. Monstra jsou hezká, děj plyne svižně, neoriginální příběh neruší-jen ti herci mohli být sympatičtější(ale to je drobnost)..... Čisté 4 to možná nejsou, ale 3 by byly málo. ()