Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Pokey

Už je to nějakou dobu co jsem ten film viděla, ale vím že mě nijak extrémě nenadchl. Žádná pořádná akce a napětí, všechno se odehrávalo více či méně ve stejně rovině a ve výsledku lze jen říct, že to ještě pořád mohlo být mnohem horší. A co z toho všeho vyplývá? Že pod každým oknem je řeka přece... Né, vážně. Tohle mě bilo do očí celý film. Tradá, bungee jumping bez lana z náhodného okna. A co je pod tím oknem? No co? Že by beton? Ale prdlajs dětičky, řeka! Furt ta stejná řeka! Každopádně, pokud by to bylo schválně, tak to byla nejoriginálnější věc v celém filmu. Bohužel mi něco říká, že to tak nebylo. ()

DobraVila

Film ako dvojsečná zbraň. Z pohľadu filmového fajnšmekra nijako neohúri, nebyť skvelého hereckého obsadenia by sa hitom určite nestal. Filmu avšak pomáha iný, tak trochu nový pohľad na vampirizmus a postavu Van Helsinga ako takého. Gróf Dracula v podaní chameleóna Richarda Roxburgha (ktorý hral napr. Vojovodu v Moulin Rouge a terba uznať, že bez mena v titulkoch by to nikoho nikdy nenapadlo) a samozrejme Hugh Jackman v hlavnej úlohe, najprv v obtiahnutých nohaviciach a neskôr polonahý, tak to si nechá ujsť len mizivé percento žien. Aj vďaka tomu patrí medzi moje najobľúbenejšie. Samozrejme 5g tragickej lásky nesmie chýbať. A aj keď sa film dosť naťahuje a miestami pôsobí chaoticky, vždy si ho rada pozriem. Na druhej strane úprimne, nebyť Jackmana tak mi takto k srdcu neprirastie... ()

onden85

Teda, to muselo stát práce a přitom taková blbost... Stephen Sommers není jen špatný režisér, ještě horší je scénárista. Mumie byla jediný dobrý film (v rámci žánru a cíleného publika), jinak vrší jeden průser za druhým. Ty peníze na tom jsou sice znát, ale to už nestačí (navíc některé triky a potvory byli spíš srandovní). ()

bombit odpad!

Nepochopitelná odpověď na otázku, kam se podělo 160 milionů dolarů. Příběh se odehrává v kouzelné Renderii, která se ne a ne narenderovat... Navíc tam podle amerických zvyklostí vybuchuje každý předmět, spadlý do propasti, např. celodřevěný dostavník s vysoce vznětlivým polstrováním a loukoťovými koly plněnými vodíkem. ()

Oxytocin

Lovec Van Helsing pálí jeden šíp za druhým v tomto ječivém a béčkovém filmu. Půjdu hodnotit jiný film, který si to zaslouží... :) ()

vrch07256732

Tak toto ani s odstupom času nie. Napriek hereckému obsadeniu, nabúchanou výpravou a trikmi pre mňa neskutočná zlátanina všetkého možného od upírov vlkodlakov až po batmana + snaha vytvoriť nejaký komplikovaný konšpiratívny príbeh to úplne zabíja. Oveľa lepšie by to dopadlo ak by bol natočený tupý bezhlavý slasher. 1 hviezda za triky a výpravu. ()

Nubligo

dobře natočené, akční odsýpající, sem tam se i člověk zasměje.. hezka Kate co víc si přát :) ocením i to, že to neskončilo happyendem... na ten film se rád podívám několikrát znova.. ano není to nic převratného, ale také se to převratným nesnaží být ()

adelfilm

pod tím kloboukem a dlouhými vlasy jsem Hugha Jackmana vůbec nepoznala. poznala jsem ho až když jsem film viděla poněkolikáté. efekty, masky a prostředí ve kterém se film odehrává je fakt suprové. moc se mi líbí. příběh je celkem o ničem a to je to nejdůležitější, takže tři hvězdičky no:) ()

Jirkacek

Jméno Van Helsing zní jako by tato postava měla snad pocházet z Holandska, ale pravda byla úplně někde jinde. Hrdina totiž nemá žádný domov, jelikož bojuje celý život s různými monstry a zlými postavami po celé Evropě. S těmito fakty jsme se seznámili na začátku hororového filmu a pak už konečně VAN HELSING přijel do rumunských hor, v nichž stojí něco jako tajemný hrad v Karpatech, obývaný krvelačným hrabětem Draculou a jeho nevěstami. A bitva mezi zlem a dobrem mohla začít. Dalšími postavami, které jsme zde mohli sledovat bylo Frankensteinovo monstrum, Dr. Jekyll a pan Hyde a hlavně vlkodlak, který na konci děje sehrál významnou roli. S potěšením musím napsat, že od začátku až do konce byl film nabit akčními scénami, napínavým dějem a sem tam humorným dialogem. Ovšem srandy, potažmo romantiky jsme se moc nenabažili a to bylo dobře, protože i přes slabší dialogy jsme se u děje vůbec nenudili. A příznivci hororů si tento film určitě rádi pustí.....Van Helsing si u mne za svůj boj s upíry vybojoval čtyři krvavé hvězdy ****. ()

Wiceman

Klidně si mě ukamenujte, ale mě se to líbilo. Sice Dracula měl fazónu jak nějakej pedofil z NDR, ale i tak to do světa příšer přidalo docela dost. Koukat se na sexy upíří nevěsty, na výstavní Frankensteinovo monstrum, vlkodlaky a drsnýho Van Helsinga, kterej díky bohu nejajuje jako ten z Coppolova Draculy a nevypadá jako nemravnej strejda :D Efekty supr, Morávková taky dobrý, je to prostě dobrá popcornovka na vypnutí, takže dobrý čtyři hvězdy :D ()

Bmarjenka

Dobre natočený akčný film, ktorý sa môže pochváliť sympatickou Kate Beckinsale a Hughom Jackmanom, toť vše. Snáď ešte téma môže zaujať mladších divákov, ako mňa pred pár rokmi ale ani toto film nezachránilo. Celkovo film ničím iným nezaujal. Preto nechám 2 hviezdy. ()

Majkowski

Když jsem ho viděl poprvé v roce 2008, tak mi to přišlo jako velmi dobrý film, ale když jsem se na něj podíval dnes znovu, v roce 2017, tak rozhodně nebyl takový, jaký jsem si ho pamatoval. Rozhodně není pochyb o tom, že tento film příliš rychle stárne. Herecké výkony nejsou nic dech beroucího, speciální efekty jsou špatné. Musím tak patřičně snížit hodnocení na pouhé tři hvězdičky, a to ještě přehráním. (55%) ()

Denzen

Keď som bol moc malý, film som nedopozeral, lebo som sa strašne bál, keď som bol väčší, pri filme som zaspal, takže asi tak 40% ()

aneta105

No, co k tomuto mám napsat.... asi jen toto: Tento film s Helsingem, co já viděla.... a s Draculou taky a obdivuji, že si taky tvůrci vzpoměli na Prahu a točilo se i tam.. 90%. ()

ChristineD

Bezduchý príbeh v lone nádhernej prírody. Historické aj hororové nepresnosti. Typické popkultúrové hlášky. Všetky moje obľúbené postavy zruinované, osprostené a trápne - najviac ma zasiahol Jekyll/Hyde. Určitou výnimkou je Dracula, krásne behá po kolmej stene a po strope, vysúva zuby, uzdravuje sa, mení na netopiera a pritom všetkom zostáva dokonalý džentlmen. Najkrajšia scéna je tanec pred zrkadlom. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)