Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Sochorisko

Je pravda, že jak je zde již několikrát psáno v komentářích, náznak reálnosti v tomto snímku naprosto chybí, asi by ho to vystřelilo ještě výš. Nicméně, snímek jako takový tvoří zajímavý fantasy thriller a diváka baví - pokud v něm ovšem nehledá něco víc než nadpřirozeno. Příběh je také zajímavě zapletený a tak to jako fajnový večerní odpočinek beru v pohodě! Ps. ufff, ještěže to Hugh Jackman vic než podržel! ()

perko

Když jsem se v patnácti rozhodoval, na co půjdu do kina, Van Helsing pro mě byl jasná volba. Mix Draculy a Frankensteina, to je pro fanouška téhle tématiky to nejlepší. Ať si každý říká, co chce, mě se tenhle film i po tolika letech líbí. Není to žádné rádoby hluboké dílo, tohle je fantasy jízda s mou oblíbenou Kate. Občas člověk musí přehlédnout nějaký nesmysl, ale to se vsákne. 4 hvězdy za to, že se pokaždé bavím. ()

mira007

Na tomhle filmu je největší pecka rozpočet ve své době gigantický, ale výsledek je jako laciné béčko s mizernými digitálními efekty, jen dobře obsazené a i ten námět akčního fantasy horor nebyl marný, ale celkový výsledek je něco do propadliště dějin. ()

ArthasKarfa

Ač nejsem nijak velký fanda  podobných filmů, které jsou založeny na upírech nebo podobných stvořeních, tohle je opravdu výborná záležitost. Na film mám od mala jen ty nejlepší vzpomínky, kdy jsme na něj koukali v televizi a plnil nás děsem a dětským strachem. Později převážné kvůli výbornému ději i hudbě stále baví a občas se na něj podíváme a pocity jsou pořád stejné. Zábavné a tajemné. ()

Carline

Film je poněkud bez děje, celkem předvídatelný ale jako akční-hororová podívaná je prostě super! Hudba se mi dost líbila a když pominu K. Beckinsale tak ani herci nejsou nejhorší a Richard Roxburgh je prostě k sežrání i se svým přízvukem. Dámy pochopí :) ()

Strike

Režisér nás od začátku nenechává na pochybách, že to bude ještě větší pitomost než Mumie2. To vše doprovázeno nehereckými výkony (oni sem tam teda do té spousty akce ani nevejdou) a špatnými triky. ()

laserr

Děj je opravdu ubohý, ale alespoň nějaký. O to tady ale nejde. Tady de o ty SUPER EFEKTY při kterejch se člověk ani chvíli nenudí. Pochopitelně to nestačí na 5*, ale Van Helsinga bych neřadil mezi ty 2*-průměrné akční filmy. Je prostě lepší. ()

Illy

Ano, možná je to jízda. Ale přeplácaná. V kině jsem si docela užíval, ale s postupem času se přestával bavit a jen se těšil ať to skončí. A na dvd už tento obrazově (možná) poutavý příběh nefunguje vůbec. ()

Martinius

tento film je obycajna pubertalna vtakovina, snaziaca sa vizualne vykradnut kvalitny zaner. ako komedia bez humoru, ako fantasy bez inspiracie, ako akcno-dobrodruzny tazkopadny. najgrotesknejsi je uz len napad samotny, spravit z niekoho ako van helsing namakaneho akcneho hrdinu. presne kvoli takymto stupidnym napadom weird al jankovic prozretelne natocil genialny parodizujuci sketch - "akcny gandhi II - koniec s pasivnym odporom". hviezdicka patri povabnej kraske elene anayi, film ale putuje do odpadu. ()

Emzet

Solidní akce, dobré efekty, pěkná stylizace i odkazy na staré známé horory u mě tak trochu vyvažují plytkost příběhu a "lepenkovost" charakterů. Ale začínám si pomalu přát, aby Sommers už nic dalšího netočil... ()

klokyn

Pozerať Van Helsinga je obrovská strata času. Ničomu vo filme sa nedá veriť a keď nemáte ani trochu pocit reálnosti, tak sa do deja ani nemôžete vžiť. Zbytočná zlátanina plná digitálnych efektov, ktorá vo mne nevyvolala žiadny pocit (ani strach, ani napätie, ani emócie, ani nič). ()

Pennyzka

Celé to působilo nějak nudně a nezajímavě, ale neříkám, že upírky byly špatné- ty byly fakt drsný.... "jen" to byla HROOOOZNÁÁÁ nuda !!! prostě bez pointy. Nebýt mých kamarádek asi bych to hned vypla. ()

Const.ex

Točit to "jinej" režisér s "jinými" herci a s "jiným" scénářem a celé černobílé.. tak by to byl skvělej film! Ale tohle je vostuda!! :-( Stačilo jen trošku víc krve, trošku víc atmosféry a brát ten námět aspoň vážně.. ()

waits

Vymyslet crossover, přihodit vlastního hrdinu a pak čekat na vznik kultu přece jen není tak lehké, jak by se mohlo zdát. Mám podobné atrakce rád (jakožto čtenář třeba výborné komiksové Mýty), ale musí jít v první řadě o originální nápad, což pouhé smíchání Drakuly, Frankesteinova monstra a vlkodlaka není, hlavní hrdina musí mít úžasné charisma (Jackmanův van Helsing charisma má, ale ne úžasné) a divák musí být chycen za srdce něčím dalším - hudbou, atmosférou, vtipem. Tady nic není. K dovršení všeho je zcela nevhodně obsazen Richard Roxburgh, na kterého jsem si prostě nebyl schopen zvyknout. Létající upírské děti a upíři ve vzduchu vůbec jsou dostatečně nechutní, efektů je hodně (až moc) a Wenham s Beckinsale jsou fajn. Pro šestnáctileté, co ještě nic moc neviděli, to může být spraávně temná podívaná. Lepší dvě. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)