Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

GREGOIRE

Musím říct, že jsem se zpočátku dost klepal, zda se to nezvrhne v podobnou pitominu, jako Liga výjimečných. No, povedlo se to ukočírovat o něco lépe a je z toho docela příjemná oddechová hororová pohádka. Obrazová a hudební složka si hodně vypůjčily z Jacksonova Pána Prstenu (nalétávané záběry horské krajiny s jedoucím Helsingem jako kdyby z oka vypadnuly záběrům ze Dvou věží). Ale není to rozhodně na škodu. Film se netváří ani příliš vážně, ani přehnaně uchechtaně. Vcelku rozumný kompromis. Pokud máte rádi komiksy a povznesete nad to, že nám tvůrci z Karlova mostu a Malé Strany udělali Budapešť, tak se můžete dvě hodiny příjemně pobavit. Je to pochopitelně blbůstka, ale docela milá. ()

lukasd

Po vizuální stránce je tenhle film podle mě úžasnej! Škoda, že scénář je tak slabej-ve filmu totiž úplně chybí jakékoliv napětí. No ale akční scény nejsou špatný a na obrazové stránce je těch 150 milionů docela vidět. ()

Macik

Já si nemůžu pomoct, ale mám k tomuhle filmu zvláštní vztah.. holt na něj můžu koukat pořád dokola i když vím, že do umělecký hodnoty to není nic moc.. ()

záplata

Fantazie úplně krásně zpracované efekty. Je to fantasy jak dělané ke konci to bylo sice až moc přehnané s těmi efekty myslím takové ty modré jiskry a všude to tam bylo moc přehnané, ale výprava i slátaný příběh je krásný. Sommersova mumie byla sice o dost lepší, ale i tak je to paráda. ()

Blazin

Rozhodně velice zajímavý snímek se spoustou akce, trochu humoru, ale hlavně i když má film přes 2 hodiny, tak je to zábavný od začátku do konce. Navíc pro filmy s upírskou tématikou mám prostě slabost :-). ()

Cement73

taký menej podarený matrix... vsetci behaju v kozi, maju dlhe kabaty a je tam mnozstvo trikov. Kate je krásna a niektoré počítačovo stvorené obrazy Transilvanie sú tiež celkom chutné. Je to jednoduché pre jednoduchého diváka a asi to splnilo účel... ()

matmanX

Další akční vymývárna plná digitálních monster. Člověk by si to mohl splést s Ligou vyjímečných. Je to stejně digitální, plné blbostí a nudné a z obou filmů si nic neodnesete. I přes hvězdy nejsou výkony nic moc. Když nemáte večer co dělat a chcete se podívat na čistě akční film u kterého se vám nechce přemýšlet, nebude vám film vadit. ()

Ukko

Inu taková heroická pohádka pro dospělé, ale musím říci, že si mi líbila atmoška a finální boj. Navíc jsem ujetej na vlkodlaky takže tři :). ()

Yardie

Slabších 60%. Moc přeplácané. Graficky uděláno pěkně, ale moc přehnané a přeplácané. Spíše bych to pojal více civilnějším dojmem. Mělo to být klasické fantasy, ale bez elektřiny, různých šílených vynálezů apod. Děj je klasika, zde není co čekat, ale souboje a prostředí mělo být pojato trošku více realisticky v rámci možností. Takhle to bylo šílené sci-fi splácané ze všeho možného. Akce dobrá, ale to okolo bylo moc. Ale na odreagování a vypnutí mozkovny dobré. Ale nic více. Howgh! ()

lareinna

No, očakávala som viac už len kvôli Hughovi a Kate..vyzerali perfektne, ale.. Niečo tam chýbalo..alebo tam bolo niečoho priveľa. Neviem. Jednoducho tejto dvojke to pasovalo spolu krásne, ale 3 hviezdičky sú akurát.. ()

Mikino00

Všechno mi to přišlo neoriginální, uměle provázané, nedůvěryhodné, zbytečně překombinované se slabším scénářem více než inspirované hororovými sériemi z dob dávno minulých s přídavkem rozmáchlé komerčnosti blockbusteru. Jackman může dělat co chce, ale tohle nemůže zachránit. ()

Piri

Typický americký akčný fantazijný film na spôsob lovcov upírov a spol. Jediné, na čo sa dá v tomto filme pozerať, je krásavica Kate Beckinsale a Drakulove nevesty. Radšej si pozrieť Upírov od Johna Carpentera, to je aspoň trochu reálnejšie pojaté... ()

Movie Gourmet

Na tenhle film se vždy rád podívám, protože to má tu správnou atmosféru a hudba od Alana Silvestri(ho) sem taky výborně sedí. Je to mytologické fantasy v zajímavém prostředí se zajímavými kostýmy s krásnýma slečnama šarmantním Drákulou. Verdikt: 3* a 70 - 75 %. ()

TwoFace

Film si určitě takovou kritiku nezaslouží. Ano, je plný klišé, předvídatelný a děj není taky bůhvíjak originální. Ale dokázal mě přikovat před obrazovku, protože se mi sakra líbil. Hlavně skvělý badass Hugh Jackman v hlavní roli, krásná Kate a zatraceně charismatický Dracula jsou na filmu to nejlepší. Určitě pak taky skvělá atmosféra a to, že se film natáčel v Česku. Ideální film u kterého můžete vypnout a jen si ho užívat. ()

H4ku11

Normálne objektívne by som musel povedať, že to nie je nič moc, ale keďže som v takýchto upírskych veciach dosť neobjektívny, tak napriek nie úplne najdokonalejším efektom, a nie práve najzaujímavejšiemu a najlepšie spracovanému príbehu ma sledovanie teší. Transylvánia, upíry, vlkodlaci, frankenstein, pán Hyde a Kate Beckinsale ako Anna Valerious sú pre mňa dostatočným lákadlom. ()

laepus

Vím, že je to kravina, slátanina, blbost, ale Jackman má slušné charisma, hlášky taky občas jdou a hlavně Kate Beckinsale je ta úplně nejvíc nejkrásnější herečka současnosti. A jelikož Kate miluju, tak nemůžu jít níž než na tři. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)