Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

ChaRisSse

I když se mnou asi většina z vás nesouhlasí, já musím dát 5 hvězdiček... Tenhle film je moje srdeční záložitost... Je to taková trochu horová pohádka s krásnou atmosférou... A moc se mi líbil originální konec... krásné, krásné ()

le poulet

Děcka - hezký obrázky, děj ještě hezčí chaos, Dracula štětkař, nevěsty štětky. Asi tak. Ale jinak beru...dvě hvězdičky za Richarda Roxburgha, dvě za výpravu. Příběh nehodnotím, páč nemůžu hodnotit něco, co tam není. ()

Latec

A nie je to také zlé....hm, vlastne je, ale mám k tomu kladný vzťah :) O dosť slabšia Múmia a Hugh Jackman, ten chudáčisko, toto mal fakt odmietnuť, lebo sa tam nehorázne nehodí...Van Helsing má dobré momentky, Van Helsing má "pár" nudných momentiek, má prsatú Kate, aj peniažky v kasách, tak čo viac si treba priať? ()

zekon

Neuvěřitelná slátanina všeho se vším. Je vidět Sommersův rukopis na každém mm pásu ale tohle že stálo tolik doláčů? Nechápu za co, i ty triky jsou většinou trapné a laciné. Laťku mumie to ani neštrejchlo. Začátek se tváří dobře, ale pak je to jen snůška nudy a bezduché nelogické akce. Za herce a za české ruce 2* s mínus. ()

schindler

U většiny podobných filmů si říkám, mohlo by tam být vic akce, ale u Van Helsinga je tomu naopak. První půlka je ještě snesitelná, ale dál už to i z vypnutým mozkem nejde. Ono co můžeme čekat od takové fantasmagorie, kam jak jinak než američtí tvůrci namíchali společně takové zásadní postavy jako Vlkodlak, Frankenstain a Drákula. Inu, jak se říká, všeho moc škodí. ()

feho312

Toto hodnotenie je s velkym sebazaprenim (Jackman, Beckinsale) ale skor sa priklanam k hodnoteniu medzi 20 a 30%. Myslim, ze viac to nie je treba rozpytvavat ;) ()

Grifindoor

Velkolepá triková podívaná, kurevsky sexy Kate Beckinsale, ale to je tak vše. Scénář béčko, děj béčko, hlavní záporák bez koulí, klasická rodinná popcornová jízda, nenadchne a neurazí. ()

u.mojitko odpad!

Akční jako spodky devadesátiletého, dobrodružné jako v nose se dloubající Indiana Jones, horor bylo samotné zlédnutí a fantasy pouze jako režisérova vidina na úspěch. ()

Sindymindy

Upíři, vlkodlaci a tajemný bojovník van Helsing, který si nepamatuje svoji minulost. Pohádka s hororovým motivem. Ve svém žánru jedna z lepších. ()

Tomulka

Hrozná slátanina, kterou nezachráni ani Hugh Jackman ani Kate Beckinsale ani efekty. Za zmiňované dám hvězdu, ale to je tak všechno. ()

grafvonlugos

Geniální a zábavná pocta starým černobílým hororům. Úvodní černobílá scéna skutečně nemá chybu, no a zbytek skvělá akční jízda se sympaťákem Jackmanem a krásnou Kate v úžasném kostýmu. ()

Ret

Na Van Helsinga jsem se těšil opravdu hodně. Film je rozdělen do několika častí. Do první třetiny které nám dává jednu akci za druhou (úvodní akce v paříží, lov vlkodlaka, útok harpyjí), druhé třetinykterá se velmi výrazně spomalila oproti první ale přesto se u ní budute bavit a třetí které je plná fantasmagořin a ukteré je riziko že se unudíte k smrti. Ale film několik kladů, hudbu, Jackmana a Beckinstale. Ale je mi líto rozpočtu. ten si podle mě měli nechat a vrazit ho až za čtyři roky do Solomona Kanea, který naopak kvůli nízkému rozpočtu ztroskotal. Ale špatné to není. 60% ()

morbido

Blábol...strašný otravný blábol...Neni co dodat dokonale to vystihuje komentár od uživatela Lima. 1* nic víc si to nezaslúží.Odpočívaj v pokoji drakulo a už sa radši nevracaj.Blééé ()

fandula

Dříve jsem Stephena Sommerse považoval za jednoho z nejlepších režisérů. Dneska už vím že už je jen dobrý. Vcelku lacině-vypadající film, ale se skvělými herci v sobě má něco pěkně atmosférického. Nic méně se mi film jako menšímu dost líbil, hlavně dojemný konec. Podle mě film zasluhuje přesně tolik procent, kolik má. ()

Antonymi

Hezké béčko... cože, ono to nebylo béčko? Ono to stálo 160 milionů dolarů? Scénář kupí jednu absurditu za druhou, posílá postavy z jednoho místa na druhé a co je nejhorší, nudí. V celém filmu nenajdete jedinou scénu, u které byste se zasmáli, pokud se tedy nevysmíváte přímo logickým lapsům děje. Jackman je neskutečně nevýrazný a jeho závěrečné vytí nad (spoiler) něčí mrtvolou film degraduje do škatulky: "fraška", Beckinsale by zase měl někdo říct, že vypadat sexy se nerovná herectví a že "Oh my God" začne počtvrté značně iritovat. Nejzajímavější je tak přehrávaný Dracula Richarda Roxburga a jeho nevěsty. Akční scény příliš za zmínku nestojí - ano jsou tam, ta úvodní s upírkami je dobrá, ale jinak jde hlavně o pomrkávání typu: "podívejte, jaké jsme na to měli prachy". Matné dvě hvězdičky. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)