Hříšní lidé města pražského

• Veľká Británia The Sinful People of Prague
všetky plagáty
TV spot 11
Československo, (1968–1969), 10 h 25 min (Minutáž: 38–54 min)

Predloha:

Jiří Marek (poviedka)

Kamera:

Miloslav Harvan

Jaroslav Marvan, Josef Bláha, Josef Vinklář, František Filipovský, Gustav Nezval, Helena Růžičková, Luba Skořepová, Jaroslav Mareš, Jaroslav Raušer (viac)

Třináctidílný seriál kriminálních případů ze třicátých let 20. století podle povídek Jiřího Marka. Pražská "mordparta" policejního rady Vacátka bojuje s podsvětím. Ani ten nejrafinovanější zločinec nemá šanci uniknout dedukčním schopnostem inspektorů Mrázka (František Filipovský), Brůžka (Josef Bláha) a Boušeho (Josef Vinklář). Jejich práci si ze svého postu kriminálního rady hlídá Karel Vacátko (Jaroslav Marvan). Se stejným obsazením vznikly v letech 1970 - 71 čtyři celovečerní filmy - Pěnička a Paraplíčko, Partie krásného dragouna, Vražda v hotelu Excelsior a Smrt černého krále. V roce 1986 byl jako volné pokračování natočen seriál Panoptikum Města pražského. (mibara)

monty.cl

Rozhodně jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) domácích krimi seriálů...Parta rady Vacátka a pražská galerka 30.tých let...100% ()

Kajislav89

Příběhy pánů ze čtyřky a celé pražské galérky jsou seriálem, na který se nezapomíná. I přes to, že rozuzlení už jsou veskrze známá. Jedinečná atmosféra a výborná herecká práce celého kolektivu (i v těch nejmenších rolích) daly vzniknout jedné z nejlepších českých detektivek. A hlavně důkaz toho, že správný seriál má mít rozumný rozsah. Třináct dílů je někdy víc než sto. Další hvězdička za zaniklá filmová místa, bez nichž se už dnes atmosféra Prahy 30.let vytváří opravdu těžko. Oblíbené díly: Kaprova smrt, Telegram z Neapole, Hra. ()

Leonora

Skvělá filmařina... ale jestli takhle opravdu vypadala meziválečná policejní práce, tak potěš koště. Na místo činu se nahrnou jak stádo a nikdo přitom nekouká pod nohy, buzerace svědků, vyhrožování nevzdělancům nic neříkající právnickou hantýrkou, když na ně někdo zadupe nebo jim začne zdrhat, stojí jak pitomci zuřivě pískají na píšťalku... Jestli je to realistický obraz, tak se není co divit, že má u nás policie tak špatnou pověst :-D ()

PK Ivanhoe

Příběh mě jakkdy zaujmul, ale vzhledem k tomu jaká to je klasika se není čemu divit. Každopádně na začátku a na konci mě čeká suprová muzička! :D ()

PlayEasy

Detektivní seriál, na který jsme vždycky čekávali a těšivali se na něj. Nezapomenutelný pan rada Vacátko ve skvělém podání Jaroslava Marvana a také ostatní pánové od detektivů. Pečlivě vybrané kriminální případy za dob první republiky s dokonalým intrem a nezapomenutelnou atmosférou. Nejlepší epizoda: jednoznačně Turecké naušnice. 100% ()

ostravak30

Třináct epizod Hříšní lidé města pražského patří právem mezi klenoty našich seriálů. Bylo natočeno mnoho kriminálek od té doby, ale kvality a slávy nedosáhla žádná. Karla Vacátka totiž dokázal stvárnit jen Jaroslav Marvan tak dokonale, že i když se jedná o přísného bručouna - častá povaha postav tohoto legendárního herce, lidé ho milovali. K tomu sekundovali další výjimeční herci. Co epizoda to nějaká legenda. A jednotlivé epizody taky stojí za to. Filmaři dokázali skloubit skoro nemyslitelné. Vážně míněné zločiny s lehkým humorem. Takhle to umíme snad jen my. Nejvýstižnějším důkazem je epizoda Kaprova smrt. Třešničkou na dortu je pak slavná úvodní melodie, kterou si se seriálem spojí každý fanoušek tohoto veledíla. Autoři seriálu dokázali něco neuvěřitelného. Tak věrně zachytit atmosféru Prahy dvacátých let. To už dnes nikdo nesvede. Ne snad proto, že by nechtěli, ale hlavní město se změnilo a stará Praha pomalu mizí. ()

petr.trep

Opravdu povedený seriál. Pro velké fandy tohoto seriálu vřele doporučuji knížku Blanky Kovaříkové - Rada Vacátko a jeho hříšní lidé, která seriál příblíží ještě více a je tu spousta informací o seriálu samotném, o jeho tvůrích, hercích atd. :) ()

SKA

Super záhady a ještě lepší jejich rozlousknutí, líbí se mi zasazení seriálu do 30 let, šikovní herci který nezklamali, zejména Jaroslav Marvan v roli rady Vacátka jsou zárukou kvalitní podívané i po několika desítkách let. Jeden z těch lepších seriálů z dob minulích. 77% ()

honzic

Super série kriminálních zápletek, velká konkurence Dobrodružství kriminalistiky nebo Pitavalu, z nich asi nejlepší. Hodnocení: 75 % ()