Prípad dlhodobej otravy sekčného šéfa Ulrycha olovom. (RTVS)

SOLOM.

Když jsem viděl Květu Fialovou, tak se ani nedivím, že za ní „lozil“ každý chlap, co se okolo ní jen ochomýtnul. Jako bonus se navíc svlékla a ukázala na okamžik své přednosti – což celkem čumím, když víme, jak to s nahotou a celkově se svým odporem k mužům měla. Díl to byl zajímavý, ale zatím asi nejslabší, co jsem měl možnost vidět. To ale v žádném případě neznamená, že by šlo o špatnou podívanou. ()

Willy Kufalt

,,Člověk přišel na svět, aby zemřel..." Pikantně morbídní romantický příběh s postavou rafinované dámy. Veliký podíl na atmosféře má hudební zvonkohra Zdeňka Lišky, krásně vyznívající zejména ve dvou dlouhých scénách připomínajících styl němých filmů. Poprvé když inspektor sleduje svůdnou Lady Macbeth na projíždce ulicemi, končící milostní schůzkou s novou obětí, podruhé v ještě hezčí scéně na závěr, když za svou paničkou přicházejí do sanatoria najednou všichni její bývalí milenci s kytkou v ruce (aniž by se vlastně znali). No jasně, láska je někdy prevít a nemusí jí zničit ani zločin, dokonce jak vidíme, ani pokus milovaného o vraždu milujícího :). Nádherná kombinace kriminálního příběhu s filmovou poezií! . . . PS: Milovníci jiného Sequensova krimi seriálu si nemůžou nevzpomenout na hezké navázání v jednom z případů mjr. Zemana Dáma s erbem s takřka stejný pohledem okouzlující Květy Fialové k závěru. ()

cheyene

Opět musím vyzdvihnout herecké výkony, atmosféru doby, do níž se seriál hlásí, a hudbu Zdeňka Lišky v neposlední řadě. Tento případ mě sice příliš neupoutal, ale to nic nemění na jeho nesporných kvalitách. ()

Anderton

Je úplne jedno, či prípad, za ktorým stojí rafinovaná ženská, rieši jeden chlap alebo celý zástup vyšetrovateľov, pretože ako všetci vieme, do ženskej hlavy máme vstup zakázaný. Ten Fialovej neprítomný, respektíve neuveriteľne prešibaný pohľad ma kedysi ešte nejakú dobu strašil... ()

• Skladatel Zdeněk Liška v tomto díle využívá zcela mimořádné spojení netradičních hudebních nástrojů jako je marimba, celesta, zvony a cembalo. Výsledný zvuk geniálně evokuje loretánskou zvonkohru, u které se odehrává část děje. (Skladatel)
  • Lékař v nemocniční laboratoři (Ladislav Potměšil) popisuje bazofilní tečkování červených krvinek jako příznak otravy olovem, laborantka zatím prověřuje otravu olovem přímo. Důvod pro ověření je ten, že bazofilní tečkování není projev jen otravy olovem, může se objevit i u alkoholiků, při některých hematologických chorobách, nebo při chronické otravě jinými těžkými kovy, např. arsenem nebo rtutí. (Formol)