Prečo pani Nováková spáchala sebevraždu. (RTVS)

Teron

No podle místních komentářů a hodnocení jsem čekal větší hardcore...jo, příběh je silný tím, že skoro do konce jde hlavně o náznaky a není jasné, co se vlastně stalo. Role Novákové v celé věci je nejasná do konce, případ sám je vlastně banální a jediný skutečně drsný moment jsou samotné necky. Mnohem víc mě dostala Hra s Mrázkem a Lady MacBeth z Vinohrad s nádherně švihlou Fialovou.. ()

topi

Poslední díl je nejpochmurnější a opravdu velmi temný a to hlavně díky dušičkové atmosféře a funerální varhanní hudbě Zdeňka Lišky, která je totálně deprimující a beznadějně depresivní, že by nejeden sebevrah zaplesal. Však při ní nebohá panička skočí pod vlak a rada Vacátko s Brůžkem musejí vypátrat proč to udělala, aby jejich svědomí nesžírala vina, skrze kterou pořádně nešťastnou paní nevyslechli, když k nim přišla na Čtyřku a drmolila jen cosi o neckách a šňůře na prádlo. Horor jak vyšitej!! ()

SOLOM.

Poslední díl sebou přinesl skutečně ponurou atmosféru, která byla kořením pro dramatický příběh o nebohé ženě, jenž tížilo svědomí a chladnokrevném vrahovi. Až mi bylo líto těch policajtů, co táhli ty necky ze sklepa. Je asi zbytečné psát, že naše zbývající trojka (Vacátko, Bouše a Brůžek) předvedla opět velmi dobrý výkon, ostatně jako vždy. Tudíž i tentokrát samozřejmě dávám nadprůměrné ohodnocení. ()

Anderton

Urobiť posledný diel takýto depresívny, aby po celom seriáli ostalo memento, že zločin je vždy zlo, aj keď sa niekedy na vec pozeráme z humornej stránky, bolo múdre rozhodnutie. Len stále sa nemôžem zmieriť s chovaním policistov, kedy k nim vstúpi táto nešťastná osoba. Nejako mi tá arogancia k nim nepasuje. ()

• Natáčelo se v Praze v kostele svatého Jakuba. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • V epizodě řeší policejní rada Vacátko (Jaroslav Marvan) a inspektor Brůžek (Josef Bláha) případ, ve kterém pod tíhou zažitých událostí spáchá sebevraždu Růžena Nováková (Nina Popelíková). Při zatýkání ve vlaku čte vrah Javůrek (Josef Bek) noviny, na kterých je jasně vidět aktuální datum – pátek 1. srpna, méně čitelný je pak rok 1930. Tyto údaje odpovídají skutečnosti – 1. srpen 1930 připadl skutečně na pátek. Když ale policejní rada Vacátko na konci dílu pokládá květiny na čerstvý hrob Růženy Novákové, je na kříži vidět datum úmrtí 1928. Z děje filmu je zřejmé, že vyšetřování netrvalo 2 roky. (pasimamik)