Kriminálny príbeh z cyklu "Hříšní lidé města pražského" sa odohráva v luxusnom hoteli. Objavenie mŕtvoly mladej ženy privedie detektívov na stopu nelegálneho hazardu, ale hoteloví zamestnanci sa usilujú všetky stopy zahladiť... (RTVS)

TV spot

Anderton

Myslím, že celovečerné filmy na motívy slávneho seriálu s rovnakou hereckou zostavou nebol až tak šťastný nápad. Predsa tých 50 minút, ktoré vždy tak svižne ubehli, boli stráviteľnejšie ako niečo, čo má podobnú štruktúru a trvá to o 40 minút dlhšie. Záverečné rozuzlenie je bohužiaľ trochu fádne, čo je dosť sklamanie, keď naňho čakáme tak dlho. Spoločenská smotánka je rovnaká zberba ako spodina, s ktorou sa väčšinou naša postaršia partička kriminalistov stretáva pri riešení zločinov. ()

brooklyn73

Zavri ocka,zavri...Pan Langmiler svym vykonem posunul tuto pisen mimo tento film,rekl bych do jine urovne...Celkove jsem se bavil a film si uzil,herecke vykony jsou na vysi a to tak ,ze je mozne vysledovat i nektere nesrovnalosti.Napriklad pan Somr skvele ztvarnil opileho Janika pri prichodu pana Vacatka a to tak ,ze byl doopravdy jako opily,fantasticky se motal az jsem mel o nej strach,ze spadne, jenomze scena pokracuje a trva pres5-6 minut,pri kterych pan Somr neuveritelne vystrizlivi a to az tak ,ze se prestava motat coz i po oznameni,ze jeho manzelka je mrtva mi prislo jako prilisne rychle vystrizliveni.Kazdopadne velka zabava.Zavri ocka,zavri.... ()

tomtomtoma

Další z příjemně zábavných detektivních filmů z cyklu policejního rady Vacátka tradičně zdobí přiléhavá atmosféra napětí, jedinečné vykreslení vznešené omšelosti doby, strhující herecké výkony a chytře vtipný nadhled. A najděte vraha ve společnosti lidí, kde všichni skrývají své přešlapy přes čáru zákonné činnosti! Hlavní postavou je pražský policejní rada Karel Vacátko (dobrý Jaroslav Marvan) a více, než kdy jindy, musí rozplétat zamotaný gordický uzel vztahů, poklesků a tajností. Principálem bizarního divadla na schovávanou je ředitel hotelu Arno Hnízdo (skvělý Miloš Kopecký). Uhýbá, mlží a především mluví neodbytně a zdlouhavě. Kde jinde nalézt ostrov klidu a pohody? Pracovně vytížený je především policejní inspektor Josef Brůžek (dobrý Josef Bláha), méně jeho kolega, inspektor Josef Bouše (příjemný Josef Vinklář). Z panoptika hotelových zaměstnanců: zmatený a hledající bývalý Vacátkův podřízený a současný hotelový detektiv Mrázek (sympatický František Filipovský), sebevědomý a blafující číšník Pepi (pozoruhodný Otto Lackovič), nervózní narkoman a hotelový pianista Krofta (zajímavý Václav Lohniský) a hotelový zpěvák pohádkové písně (Josef Langmiler, zpívá Eduard Hrubeš). Z hotelových hostů: nervózní, nevěrný a hysterický Jára Janík (zajímavý Zdeněk Řehoř), jeho pochybující a zmatená, nevěrná a žárlivá manželka Irča Janíková (dobrá Slávka Budínová), žárlivý a nevěrný opilec Polda Matouš (zajímavý Josef Somr), ctihodný a nedotknutelný perský diplomat Mohamed Rasul Zade (příjemný Jan Šmíd), utíkající a nevrlý Němec Hans-Joachim Kirchmayer (Vladimír Stach s hlasem Jindřicha Narenty) a nešťastná paní Dana Matoušová (šarmantní Milena Dvorská). Toto milé filmové dílo lze vydávat za vzor zábavného detektivního díla. Hraje si, zlobí, dovádí a vyvádí z míry předvídatelnosti. Sněhurka již šla spát a pohádka se nezadržitelně blíží. Flambování je zvrhlá zkaženost lepší vrstvy. ()

F.W.Colqhoun

Marná sláva. Když se skvělý herec na vlně manické fáze bipolárlní poruchy rozhodne ukrást film čistě pro sebe, nemůže mu v tom zabránit ani ostřílený direktór s partou ze Čtyřky. I když je okatě proti-buržoustská storka o prohnilé personální situaci ve vyšíích patrech RAJ vybroušená precizně, scénářem počínaje, hudbou pokračujíce, hereckými výkony konče, Kopeckého výkon hochštaplerského ředitele vytlačil i to ostatní dobré na periferii mého diváckého zájmu. Náladu českého noir určuje strašidelný pražský blues z per Liška / Sís, v nonšalantním podání, které bych od budoucího nevtipného baviče z Neváhej a toč nečekal. Klasika. ()

Pitryx

Tak jsem to dnes viděl naposledy. Zkusil jsme to potřetí. Dal jsem tomu šanci. Ale ne. Není to pro mne. Neustále vyslýchání spousty podezřelých z toho dělá motanici, kterou nejsem schopen poctivě sledovat a soustředit se. Ještě v tom lítají karty a vlastně je to vcelku nuda. Seriál mám rád, stejně jako knihy, ale toto se prostě nepovedlo.  Dávám dvacítku hercům, a kdyby tohle natočili jen jako jeden z dílů super seriálu, bylo by to mnohem lepší. ()

• Ve filmu jako komparz vystupuje otec Lubomíra a Oldřicha Lipských – Vilém Lipský. Při jedné rozdvojené scéně si stoupnul tak, aby byl vidět za Marvanem a pak za pár hodin se točilo to samé s dalším hercem, který předtím nebyl k dispozici a pan Lipský se tam zase motal. Pan režisér si toho všimnul a musel zastavit scénu a vysvětlit mu, že když už tam stál předtím, že teď by to vypadalo, že přeskakuje s obrazu do obrazu. (cariada)
  • Při přesunování nábytku, byly nalezeny hašlerky nalepené pod deskou stolu. Později se zjistilo, že je tam lepil Jaroslav Marvan. (Witta)