Prípad odcudzenej tašky plnej tajných materiálov. (RTVS)

LEATHERFAC

Asi nejslabší díl celé série - tenhle seriál je kriminálka a nejsilnější je v dílech kde jde o nějaký "mord". Stejně jako v Majoru Zemanovi - Nejlepší díly Studna, Bestie a Kvadratura ženy. Jak se tam začne tahat spiknutí, špionáž a podobný blbosti, jde seriál do kopru. To samé Akta X, nejlepší díly o vyšetřování mordů. Jak do toho začali montovat mimozemšťany, seriál začal čím dál víc nudit. ()

SOLOM.

Kdyby byli všichni špioni tak blbí a tupí, tak by špionáži už dávno odzvonilo. Tenhle díl už tak dobrý nebyl – s tím musím souhlasit, protože „politické - špionážní“ zápletky mě taky oproti mordům moc nebaví. Asi nejvíc pobavil lapka v podání Stanislava Neumanna – ten tentokrát nesbíral řády jako v Princezně se zlatou hvězdou na čele, ale jeho touha po odměně za šlohnutou aktovku byla k pousmání – stejně jako finální naháněčka…Mrzela už absence Mrázka (Filipovského)… ()

PKD

Squellé. Tolik vybroušených dialogů, snad nemá žádný díl této série. Special quest star...Král ze země, kde jest zakázáno, zpívat. ;-) Já mu dám, že tu aktovku našel.:) ()

Willy Kufalt

,,Zkuste sežvýkat celý pas. Stačilo mu sníst listy se záznamy o jeho příjezdech a odjezdech. Teď mu nedokážou, kolikrát tam byl. Dokážou mu jenom jeden pokus prodat státní tajemství. Jenom jeden!" Mohl být to další úplně dokonalý díl, kdyby zde tvůrci z knižní předlohy nevypustili k závěru podstatné vysvětlení, proč a jakým geniálně nenápadným způsobem Filous tyhle zločiny prováděl, jak se dostával k tajným materiálům a pravidelně je dovedl krást z přísně zamčeného trezoru. To zde všechno jaksi chybí a samotný díl působí jako podivně useknutý výsek z nedokončeného filmu. Sám jsem pointu a děj tohoto případu pochopil, až když jsem si přečetl Markovu knižní povídku. Jinak to, co zde uvidíme, je natočeno stejně skvělé, ať už jde o herecké výkony (výborný Řanda, Neumann, Holý, Ráž,...) nebo atmosféra laděná za doprovodu kankánu místy do grotesky, poprvé v momentu návštěvy velkého baletního varieté, podruhé během honičky utíkajícího špiona na vrchol věže. Pak samozřejmě nezapomenutelná scéna s Ivankou Devátou, telefonující kolem záležitosti ztráty kabelky, ve společnosti dvou inspektorů, kteří se nikdy nedohodnou. ,,Nějaká kabelka se tady našla... a jak vypadala ta vaše? ... Počkejte, jak vypadala ta druhá?!" :-) ()

• Plukovník Pilát (Martin Růžek) má vůz Citroën Traction Avant, vyráběný v letech 1934–1957. (sator)
  • Letadlo, kterým pasažéři odlétají, je De Havilland DH.50, britský celodřevěný jednomotorový dvouplošný dopravní letoun z roku 1923 pro čtyři cestující. (sator)