Alkohol nebývá při řešení sporů dobrým rádcem. Jinak by také po zbytečné hádce tří nezaměstnaných kamarádů nezůstal jeden z nich ležet bezvládně na zemi. Zbývající kumpáni okamžitě vystřízliví a začnou přemýšlet, jak ze zapeklité situace ven. Usoudí, že nejdůležitější bude zbavit se mrtvoly... (Česká televize)

SOLOM.

Koki je zpět! Aneb jak trojice zlodějíčků málem přivodila mrtvici nejen sobě, ale polovině mordparty. Nejvíc se mi na celém tomto komickém případu líbila právě ona humorná část a výkon trojice Stanislav Fišer, Pavel Landovský a Jan Skopeček. Jejich patálie nakonec obměkčili i jindy neústupného Vacátka a z neúmyslné vraždy se stalo celkem dobré ponaučení! ()

Willy Kufalt

,,Koukni na sebe, zřicenino... Oba jste opilí. A proč? Protože jste ve srabu. Všecko je ve srabu! Ale to je dobře. Nebýt ve srabu i ten Hrdlička, co mu patří ten pohřební ústav, nemáme kde si udělat grog." Tenhle případ nepatří ani tak radovi Vacátkovi a jeho inspektorům (objevují se zde až ke konci příběhu), ale především trojce pražských individuí, z nichž si nejvíc svou roli užívá v ojedinělém výkonu zejména Stanislav Fišer ("teolog" Robertek). Za mne další vrchol Sequensova seriálu... Úžasný díl ve stylu černé hororové komedie, který by v podstatě obstál i sám o sobě jako jeden z dalších originálních kousků naší kinematografie zlatých šedesátých. Poměrně netypické je pojetí pražského podsvětí, plné absurdního humoru vycházejícího z notorického alkoholismu i špatné doby hospodařské krizy. K tomu nádherně morbídní songy v podání Věry Nerušilové a zejména ten šanson-protestsong Josefa Zímy (Ruka zákona), za jaký by se určitě nemusel stydět ani Daniel Landa :o). Nutno vidět, tohle dobrodružství s ukradenou mrtvolou a neočekávaným zvratem se vám jen tak z hlavy nevypaří. :-) ()

Anderton

Česká kinematografia bola kedysi okrem novej vlny aj kinematografiou bláznivých komédií a bola by v tom živá mŕtvola, ak by niekoho nenapadlo nakrútiť jeden celý diel inak vážneho seriálu s komediálnymi prvkami čisto v tomto subžánri. Vznikla tak dokonalá komédia s našimi špičkovými hercami/komikmi a je to vtipné od začiatku o konca. Z Kaprovej smrti by mohol mať radosť aj samotný Buster Keaton. ()

LenkaAK

Jeden z nejlepších dílů seriálu, který znám skoro nazpaměť, ale stejně mě pokaždé skvěle pobaví. Vtipné hlášky a komediální scény se střídají v rychlém sledu a do toho zpívá Zíma svoje hospodské šansony. V tomto díle nejde ani tak o samotný kriminální případ jako o představení prostředí galerky a jejích postaviček. ()

• První, kdo se v epizodě objeví z kriminalistické „Čtyřky“, je František Filipovský (jako Mrázek), a to až ve 24. minutě. Jaroslav Marvan (jako Rada Vacátko) se objeví až v půl hodině. (vyfuk)
  • Rada Vacátko (Jaroslav Marvan) a Inspektor Mrázek (František Filipovský) zde honí dva zloděje („vrahy“), kteří vezou přes město na dvoukoláku mrtvolu (která ovšem mrtvá zdaleka není) a nejsou schopní se těla zbavit. Sami pánové Marvan a Filipovský se ovšem ocitly ve velice podobné situaci coby dva tramvajáci, co utíkají před policii s domnělou mrtvolou ve filmu Nikdo nic neví (1947). (Jan.Kanak)
  • V díle se objevuje hospoda u Kořene, které se také říkalo U grobiána, kvůli drsnému hospodskému. Hospodského si zahrál Josef Hlinomaz. Hospoda se nacházela v dnes už neexistující vesničce Zátory, bývalé čtvrti v pražských Holešovicích. (sator)