Potulný samuraj Kenšin: Konec

• Japonsko Ruróni Kenšin: Saišúšó The Final (viac)

V roce 1879 se Kenšin a jeho spojenci musí postavit zatím nejmocnějšímu nepříteli: Kenšinovu bývalému švagrovi Enišimu Jukiširovi a jeho poskokům, kteří přísahali pomstu. (Netflix)

Flopik

Koniec Kenshina bol teda veľkolepý. Rozhodne sa jednalo  o najtemnejší a najemocionálnejší diel série, kde sme sa dozvedeli Kenshinovu minulosť. Akcie mi prišlo, že je poskromnejšie, ale to vynahradilo finále, kde som mal až zimomriavky. Najprv som si myslel, že pôjde Kenshin sám proti všetkým, ale príchod jeho skupiny a do toho starý známy soundtrack ma teda skoro postavili zo stoličky. Vizuál je samozrejme skvelý, tu išlo kopec peňazí no a o choreografii sa asi ani nemusíme baviť. Záporák sa mi páčil, jeho motivácia pochopiteľná, no a finálový súboj opäť nemal chybu. Možno tak zázračné prežitie hlavného hrdiny. Soundtrack počas celého filmu nádherný. Ja nemám ukončeniu tejto série čo vytknúť, na konci sme uzavreli aj hlavnú romantickú linku a Kenshina som si teda zamiloval. U mňa nadšenie a 5* jasných. ()

warrenur

"Finalna" cast, myslim, ze este nejake budu, je uz dost detinska. A to v prvych dvoch tretinach filmu bez nadsadenia.  Niektore postavy z minulej epizody ma v novom Japonsku ine postavenie a dokonca uzatvara spojenectva z predoslymi nepriatelmi. Mozno si vybavite navrat par charakterov z predoslych filmov, ano je tu i "skackajuci" srandista,. A to je dobre, lebo kazdemu je dopriaty duel s nejakym posahanym no-name bojovnikom. Zaverecny preexponovany suboj a i "katarzia" po nom je uz len povinnou jazdou v duchu celej tejto fransizy. Nebyt obcas podarenej choreografii subojov, ani po tom nesiahnem a to som obcas musel dej poposunut, kvoli nude. Fanusikovia vsak budu "chrochtat" blahom. :) "Okoloiducim" neodporucam. 35% ()

Hapretor

zbytečně dlouhé a místy fakt nudné ... však bitky velmi zajímavé ... něco jako hybrid mezi bitkou v nějaké anime magořině a Tygr a Drak ... na zabití času fajn ... ()

strikeman

Je to takový hodně dlouhý epilog o katarzi dvou antihrdinů s naprosto elementárním dějem a opět pěknými souboji, které však popáté už nemají moc čím překvapit, i když maličko to po této stránce zachraňuje závěrečný duel. 4* dávám spíš s ohledem na celou ságu, objektivně - kdyby tento díl nevznikl, až tak moc by se nestalo, ale zase nám to umožnilo ještě chvíli pobýt v exoticky přitažlivém prostředí samurajského Japonska... 70% ............ Kdybych teď po zhlédnutí celé série měl seřadit jednotlivé díly od nejlepšího po nejslabší, vypadalo by to asi následovně: Prequel / 2. díl / 3. díl / 1. díl / Poslední díl ()

JosefTomas

Tvůrci hraného Kenshina mi to vlastně dost usnadňují. Naservírovali přesně to, co člověk od podobného typu zábavy očekává. Vrací se opět skvělý herci, i někteří z předešlých dílů, aby si užili svých pět minut slávy a Ohtomo jede vlastně to, co jel v předešlých dílech a servíruje japonský blockbuster v tak příjemně zábavném kabátu, dávkuje kvalitní akci se skvělým příběhem a celé je to takové příjemně návykové a odzbrojující, že člověk nemá prakticky důvod remcat. V Americe to jsou Avengers, ale Japonsko odpovídá po svém a v jistých směrech i lépe svým Kenshinem a má co říct. ()

HEED

Neskutečná Japonská řež. Choreografie a vizuální stránka je odzbrojující. Protivníci hodně agresivní a napadající. Tady prostě není za co strhnout body. ()

xxmurphyxx

Tak toto bola fantázia. Jediná chyba ktorú s filmom mám je viac menej moja, strácal som sa trochu v jednotlivých osobách, ktoré postupne pribúdajú do deja bez hlbšieho predstavenia, nakoľko sa zrejme rátalo, že divákmi budú hlavne fanúšikovia predchádzajúcich častí a budú si ich pamätať. Predchádzajúce diely som videl, žiaľ niekoľko ročný rozostup medzi nimi si vybral svoje a nebolo mi už presne jasné, kto je kto. Až si dám niekedy repete tak pekne postupne od prvej časti. Inak bez výhrad. Absolútna špička, čo do choreografie tak do audiovizuálu a štylizácie. Súboje patria k tomu úplne najlepšiemu za posledné roky, hudba je správne zakomponovaná do deja, vie presne kedy treba spomaliť tempo a naopak kedy nahrnúť adrenalín do žíl. Súboje sú štýlové, kreatívne s perfektnou prácou kamery a postavy zaujímavé, každá jedna z nich. Ani jedna mi neprišla len tak do počtu. Posledné roky som mal pocit, že až na pár svetlých výnimiek Japonská kinematografia stagnuje alebo priam upadá, našťastie toto je jeden z dvoch filmov tohto roka, ktorý ma presvedčil o tom ako hlboko som sa mýlil a za to úprimne ďakujem. ()

hufnagel

Predošlé diely sa mi páčili viac,ale súboje s mečom boli parádne urobené.Až na ten záver,predtým pichnutý dýkou do srdca,ale na záver odchádzajú ruka v ruke. ()

JokerBaby

Umenie meča KATANA / láska a pomsta . Vždy keď idem hodnotiť film - pozriem si najlepšie a najhoršie recenzie. Napovedajú mi o tom či sa niekto vyzná alebo len tak trepe . Bojové umenie sledujem od 5 rokov . Na začiatku sa to volalo KUN FU s DAVIDOM CARADINOM a potom kopec tv či kinofilmov. Dnes real UFC , či MMA a samozrejme čínske Kunfu filmy.  V tomto filme chcel Japonský režisér ukázať niečo viac ako vidíme v čínskych Kungfu filmoch ktorých sú stovky. Okrem bojových scén nám ukázal aj slušnosť a výchovu Japonskych bojovníkov.  Ten film začína úžasne - rýchly a mladý bojový hrdina - hovorím si wau - zrazu tu vidím niečo nové. POstupne ako film plynie začína strácať. Neskôr začínajú niektoré scény nudiť a zbytočne sa naťahuju a dej filmu dosť preskakuje. Pohlady bojovníkov mi pripomínali figuríny a začal sa meniť na videohru. Čo už moderná doba. MŇa film nepresvedčil a 3 hviezdy by bolo veľa za tento film. Dá sa to pozrieť ale nie každý to prepozerá celé. Má to dve hodiny a na takýto dej so slabšími akciami je to veľa ()

Kushina

Tohle je za mě jedna z nejlepších japonských bojových sérií. Má to prostě skvělé boje, ještě lepší souboje s meči a stále si to zachovává hrozně moc citů a lásky. Sice už to není tak krvavé jako dřív, ale to tomu na kvalitě neubírá, tenhle díl byl přeci jen celý o jedné velké lásce. 80% ()

HanzoBureshi

Je to tu... Kenšin Himura je tu počtvrté a to ve finále. Potulný samuraj tu má nepřítele z minulosti a je to naprosto geniální. Má to i nostalgické chvíle. Co se týče finální bitvy s hlavní tématickou hudbou, tak to bylo neuvěřitelné. Poslední duel byl taky dost cool. Mé hodnocení: 8/10 ()

Seffi

Kenshinovo zakončení v přepálené stopáži. Děj se klidně mohl oprostit od balastu s bývalými bojovníky a mohl zůstat pouze u Enishiho pomsty. Paradoxně závěr filmu jde proti Enishiovo přesvědčení, protože po smrti Tomoe mu hráblo a žil pouze pro pomstu zabít Kenshiho. Takže závěrečný výsledek se mi nelíbil. Kenshinovo přísaha také nedovoluje ofenzivní souboje, takže se ve filmu hodně mluví a v akčních scénách se proto více objevují staří známí. Nicméně masky, kostýmy a choreografie soubojů jsou stejně vynikající jak u předchozích dílů. Doufám, že v The Beginning budou lítat hlavy, ruce a nohy. 55% ()