Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

Devadesát Dva

Intenzivní dvouhodinové bahno a špína v jednom z nejpůsobivějších vyobrazení hnusu války "na jeden záběr". Konstantní nekončící tempo, lidské emoce vystavené válce (zabít nepřítele x pomoci mu)... tenhle film je velmi plný a intenzivní v tom, co prezentuje a jak to dělá. Nenamítal bych nic proti tomu, kdyby tohle byl letošní film roku Akademie. ()

DavidS.

Formálně precizní (průchod zákopy nebo tanec světlic) obžaloba nesmyslnosti válečných hrůz zákopového pekla, která ale bohužel, ani s famózní kamerou a hudbou, nedokáže být strhující/zdrcující po celou svou stopáž...Nečekejte akci, protože Mendes se zaměřuje až na ex post manisfestaci devastujícíh následků, kterými jsou spálené země nikoho, krátery, bahno a tlející mrtvoly...Antiválečný film bez první linie... ()

bari68

Sam Mendes dobre zvolil tzv. bez strihu, ktorá dojem vojny ešte umocňuje, ťahá diváka viacej do deja a celkovo je preňho zážitok naturalistickejší. ()

klukluka

Forma válcovala obsah do té míry, že to ve výsledku bylo v podstatě jen o ní. A ačkoliv byla nevídaná, sama to kvalitativně neutáhla. Jednak se omrzela, druhak byly ty největší špeky k vidění hned ze startu. Kilometry zákopů, stovky metrů bojové linie se vším myslitelným válečným sajrajtem, hromady munice a zbraní- naprosto mě to ohromilo, nikdy jsem snad neviděl tak rozsáhlou, přitom dokonale připravenou scénu. V tomto ohledu je film 1917 jedinečný, ničím jiným mě ale neohromil. ()

Rudinsky

Technicky brilantný vojnový dokument (Deakins ak teraz nedostane oscara, tak už nikdy), ktorý ale obsahovou nudou patrí na poličku k Nolanovmu Dunkirku. Na druhej strane, ak ste fanúšikom témy a máte radi technické možnosti dnešnej produkcie v puristickej forme, budete 1917 milovať. Na oscara za najlepší film to ale nevidím. ()

666Carnage

Nějak nevím jak tenhle film hodnotit Je to jeden s filmů nominovaných na Oskara a tak jsem musel vědět proč a ono z filmařského hlediska je to asi dobré. Kamera a hudba jsou fakt super a občas si připadáte jako v počítačové hře a dlouhé záběry bez střihu které se střihem jsou ale nevšimnete si toho jen tak. Tyto střihy dodávají filmu zajímavou atmosféru když se proplétáte mrtvolami s krysami a bahnem. Mendes se snaží nějak navodit atmosféru zákopové války a toho jak to na frontě bylo těžké což chápu ale musím říct, že ten feeling ze mě nějak odpadl asi potom co dva vojáci přišli ke stodole kde spadlo letadlo. Do té doby měl film atmosféru tajemna a nevědělo se co přijde nebo odkud kdo vyleze nebo odkud přiletí kulka a to mě bavilo ale pak se to nějak změnilo a nadšení ze mě pomalu opadávalo. Válečný film postavený jen na atmosféře bez skoro žádné bitvy mě prostě asi neoslovil jak jsem čekal a taky i podle traileru jsem očekával něco jiného. Proto nevím jak film hodnotit protože jako normální člověk co rád filmy nadšený nejsem ale taky nejsem nikterak zručný ve filmařině abych mohl vynášet nějaké špatné soudy. 60-65% ()

KoRner

Som trošku sklamaný, že film nemá ambície veľkolepej vojnovej drámy, ale iba utečie okolo hrdinu a človek na konci má chuť sa opýtať: “To je všetko?” ()

Kienast

Parádně nasnímaná válečná procházka z bodu A do bodu B, která má naprosto skvělé segmenty, ale také v sobě skrývá věci, které spíš jen zdržují. Ano je to dobrý, ale za 10 let si spíš pustím jiný válečný film. Dal bych 3*, ale ta kamera je fakticky něco úžasného + hudba je naprosto dokonalá. Takže za mě 7/10 tudíž 4* ()

Lukoboss

Film, kde audiovizuál jasně převyšuje příběh.... to je trochu škoda, nicméně musím uznat, že hlavně ze začátku jsem z toho byl fakt nadšenej, to se nevidí každej den. Pak ještě přijdou dvě výjimečný scény (noční požár a běh před zákopem), tam si se záběrama fakt pohráli. Ale například je veliká škoda, že jsem si nevytvořil žádnej vztah k postavám. Vlastně mně to bylo celkem jedno, tím to hodnocení prostě padá. Navíc to trochu připomíná Zachraňte vojína Ryana, kterej byl ale z mýho pohledu celkově lepší. Je to škoda, S. Mendes není žádný ořezávátko, ale tady je to pro mě tak napůl. ()

joora1

Velmi zajímavý počin, který od začátku měl zaděláno na velkolepou podívanou. Kamera, absence střihu a zběsilé tempo filmu dalo opravdu nový rozměr. Divák byl vtažen do děje a pořád cítil ten časoý pres jako hlavní hrdinové. K tomu pomohla i hudba, ta byla fantastická. Přesto jsem měl pocit, že tomu něco chybí na to, aby se film stal nezapomenutelným. ()

Chmur

Vizuálně výborný film. Nádherná kamera spolu s hudbou vytváří místy velmi silný vjem. Cesta hlavního hrdiny chvílemi působila jako putování peklem, očistcem a rájem. Pochopitelně peklo jednoznačně převažovalo. Co mě nesedlo, byla kombinace na jedné straně realistický pojatého pohledu na hrůzy války a na druhé přehnaně vysoká schopnost hlavního hrdiny přežít bez větších následků všechny ohrožující momenty. Neschopnost německých střelců je vskutku neuvěřitelná. Některé věci působí navíc dost nelogicky. Sám hlavní hrdina mi nebyl moc sympatický a podle mě to MacKay ani moc dobře nezahrál. Přeci jen musel táhnout drtivou většinu filmu na svých bedrech a to vyžaduje velmi vysokou hereckou. ()

Jane18CZ

Tak brilantní kameru jsem snad v žádném jiném filmu neviděla. Úžasné! A kostýmy a hudba vynikající. Obvzláště první hodina byla neskutečná, druhá byla slabší, ale celkově se jedná o poctivou filmařinu a skvělý zážitek! ()

bruceman7

Čekal jsem úprk z místa A na B, kterou bude provázet ukrutná řežba. Úprk se konal, řežba jen náznakově (decentně, jestli to tak lze říci). A situace, jež během plnění mise nastaly, mi přišly takové nerozvinuté (rozhodně tím ale nechci říct, že by to na mě celkově neudělalo dojem) - příběh je možná o to víc uvěřitelnější. Asi jsem už zvyklej na klasické popkornové eskalace. Film je svým "minimalismem" uprostřed masových scén skutečně zajímavý. Mně se to líbilo, určitě to mělo něco do sebe. 6/10 ()

šalenka

V UK všude reklama na tento film, autobusy, ulice - přece jen jsou na své válečné hrdiny pyšní, natěšená jak babka na důchod jsem k filmu zasedla, ale zklamal mě, začátek super...konec uvadal. A některé pochody byli typicky britské - nikoho neurazim... ()

Zagros

Ta zdánlivost jednoho záběru je dokonalá a je tím nejlepším z celého filmu. Oscar za kameru je ve správných rukou. Kamera parádně dokázala pozvednout už tak velmi dobrou celkovou atmosféru snímku. Sám jsem se díky tomu cítil v centru dění. Už dříve jsem viděl několik filmů s minimem střihů a musím se přiznat, že se mi podobná technika vždy zamlouvala. Příběh samotný je vcelku jednoduchý, sledujeme jen jeden den dvou vojáků, kteří mají doručit co nejdříve důležitou zprávu. Zpočátku pomalé tempo vyprávění gradovalo a postupně mě dokázalo naprosto strhnout. Sam Mendes mě opět přesvědčil. Tentokrát o tom, že mimo dobrá vztahová dramata zvládne výtečně a originálně i válečný film. ()

legatio

Je k zamyšlení, že i v Kambodži, kde jsem tenhle film viděl, byla premiéra o asi dva měsíce dřív než u nás. Podle mě je někde něco špatně. Co se hodnocení týče, k pěti hvězdičkám mi tam něco chybělo, ale určitě jde o jeden z nejlepších filmů za poslední rok. Geniální kamera, zvuk a celková atmosféra dělají z 1917 výjimečnou záležitost. Některé záběry asi jen tak z hlavy nevymažu. Hm, možná ten počet hvězd ještě promyslím .. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)