Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

aquiver

Výtečný je opět Roger Deakins, 1917 je snímek bez viditelného střihu a působí špinavě a uvěřitelně, což v dnešní době Hollywood už skoro neumí. Nemám tak žádný zásadní problém s 10 nominacemi na Oscara, avšak tiše se usmívám, protože naše Nabarvené ptáče bylo umělecky a scénáristicky ještě výš. Ale 1917 za zhlédnutí stojí a určitě patří do válečného nadprůměru, stejně tak je mnohem lepší než akční komedie typu Skyfall, které Sam Mendes natočil. 80 % ()

kery-

Napínavá cesta skrze válečné pole v reálném čase. Geniální využití malého množství prostřihů, které sice znatelné jsou a divák o nich ví, ale z celkového požitku to ničemu neškodí a tempo je strhující. Nejenom, že vy ty věci vidíte tak, jak je s největší pravděpodobností viděli i tamní vojáci, ale zároveň je i dokonale cítíte a není k tomu potřeba velkolepá akce od začátku do konce. Je to spíše taková svižnější procházka nehostinnou krajinou, která náhodou končí v první linii a i přes okamžiky, kdy to jede až moc na cit a na sílu, se dle mého názoru jedná o jeden z nejlepších snímků válečného dramatu současnosti, kde je vám úplně jedno, jestli se to na konci pomydlí, nebo jestli bude happy end. Prostě si to jen užíváte a je to perfektní. ()

Pttak

Chtěl jsem moc a moc dát pět hvězdiček. Film je vážně krásně natočen, ale takovou zápletku vymyslet nedalo asi moc práce a jako bych ji už někde viděl. A jak už tady někdo psal, že je to přitažené za uši, tak ano je to přitažené za uši. Každopádně jsem rád, že se točí filmy z dob 1. světové války. Za mě čím víc takovýchto snímků tím líp. ()

Hanys_

Já miluju dlouhé záběry ve filmu. S filmy na jeden záběr to mám už horší, a tady se zase tak trochu potvrdilo, že vlastně vítězí forma nad obsahem. Technicky asi nejlepší film loňského roku, ale tak nějak chladný, bez emocí. Myslím, že tady další válečná klasika nehrozí. ()

Roman Albach

Geniální. Osobně tento film považuju za jeden z nejlepších válečných filmů, který jsem kdy viděl. Do děje jsem byl vtažený od první minuty. Film bez jediného střihu byl tak znepokojivý, tak autentický, tak drásající. Neměl jsem téměř šanci si ani na chvíli oddechnout. To vše podtržené jedinečnou hudbou. Když film skončil, musel jsem si dát panáka. Za mě osobně 5 hvězd je málo, dal bych klidně deset. ()

Janega

Kameru zvyčajne pri filmoch nehodnotím, no v kine som bol fascinovaný, akým spôsobom je to natočené. Príbehovo ma to tiež dostalo, skvelo prevyprávané, v druhej polovice filmu som bol ako na ihlách. Pre mňa osobne jeden z najvydarenejších vojnových filmov v súčastnosti. ()

Orthank

Kus poctivej filmárčiny, akú som na striebornom plátne už pekne dlho nevidel. Bez zbytočného pátosu a nasilu tlačených nejakých mukti-kulti kalerábov so skvelými hereckými výkonmi a pôsobivou technickou vycibrenosťou, na akú som už aj pomaly zabudol, myslí Mendes aj na príbeh a surové emócie, ktoré aj napriek obmedzeniam single shot snímaniu vytváraju plnohodnotný umelecký zážitok. Zaslúžené technické oscary a škoda toho hlavného aj napriek kvalitnému Parazitovi....toto je proste majsterstuck, ktorý je môjmu srdcu predsalen o niečo bližšie... Po veľmi dlhej dobe plná poľná.... 100%. ()

Stružák

Audiovizuální orgie se prolínaj s dost strohým a relativně přímočarým příběhem. Hezky se na to kouká, atmosféra pomalu, pomalinku graduje, člověk nedejchá, když jsou hlavní postavy v průšvihu, raduje se, když se jim něco povede, oddychne si, když vylezou ze zákrytu. Takhle vyčerpanej z kina jsem nešel hodně dlouho. 😅 Jenže to je asi tak všechno, člověku je zároveň vlastně jedno, jak to celý dopadne. Ale to ve výsledku tolik nevadí, protože kamera i režie jsou vyťukaný do nejmenšího detailu. 👌 ()

Gogo333

Styl natáčení mě hodně zaujal a videa nalákala. Samotný film pohltil a zaujal. Akce je slušná, kamera je úžasná a člověk se kochá a užívá si záběry (tady jsem rád, že jsem byl v kině). Potěšili známí herci v malých rolích, kde skoro ani nebyli poznat. Celý film mě pořád bavil i když každá část jinak, scéna s mimčem a mlíkem pod městem trochu zbytečná. Ve finále jsem ale velmi spokojený. 80% ()

SpaceOdyseus

Takova pecka to zas nebyla. Ano, byl to vtahujici zazitek s uzasnou, ale fakt uzasnou kamerou. Ale paradoxne si myslim, ze by tomu trochu strihu jen prospelo. Zadama se opravdu neda hrat. A kdyby se obcas strihlo na detail, tak by byl emocionalni duraz jeste vetsi. Spatny film to neni. Je to dobry, moc dobry film, kteremu ale trosku podrazi nohy jeho hlavni deviza. ()

bloodline

Kinopovinnosť! Kiežby sa prvej svetovej vojne dostalo toľko vrúcneho mainstreamového prijatia ako tej druhej. Novodobý boom, ako aj v prípade Ryana, zamýšľal nastoliť maestro Spielberg s War Horse. Síce prestrelil, ale ponúkol výpravné scény a detaily vojenského zákopového šialenstva. Mendes zvolil artovejšie poňatie s (nielen) diváckym úspechom na celej čiare. Film naaranžovaný na jeden záber nedal vydýchnuť ani povaľačom na úrade práce, neustále držal v šachu aj Garriho Kasparova a rozparceloval ďalšie útrapy prvej vojny. Zaslúžený Oscar. Z Nolanovho Dunkirku okopíroval (takmer) trvalo neprítomnú absenciu nepriateľa (či bojovej scény), ktorá aj tak divákom trhala nervy v pejoratívnom vydaní. Občasne nelogické konanie hercov síce zbytočne zhadzuje percentá nadol, ale stále sa jedná o úchvatnú vojenskú filmárčinu, ktorá vysúka režisérsku a hudobnú poklonu. Silný film. Technicky, dejovo aj emočne. ()

HonzysKISS

Je to fakt supr podívaná. Kamera na jeden zátah, muselo to dát strašnou práci. Parádně jsem se toho vžil, a to bylo to nejlepší. Takže atmosféru to splnilo na sto procent. Každopádně není to zase tak akční. Ostatní válečný filmy jsou mnohem víc bombový a brutálnější. Tady jde fakt hlavně o tu zajímavou atmošku, kterou to splnilo dokonale. A hudba je taky místy skvělá. 8.5/10 ()

Ripley

Mendesův "Revenant" v 1.světové válce.Mistrovský kousek a další posun v oblasti filmařských technologií.(až na scénu v řece).90% ()

F.W.Colqhoun

Sam Mendes nás chce ohromit. On a Roger Deakis uspěli. Jsem ohromen. A zároveň otráven tím, že je mi to málo. Prázdnější než biják od Christophera Nolana. ()

Merkin

Nadchla mě práce kameramanů, kteří mě provedli labyrintem zákopů tak, jak dosud nikdo jiný. Atmosféra je strhující od samého začátku a Mendes dokazuje, že i s relativně nenápadnými triky se dá okouzlit. ()

Strandmon

Spectre mě v podání Mendese zklamalo, avšak není pochyb o tom, že je Sam skvělý režisér a 1917 to jedině potvrdilo. Už od samého začátku jsem věděl, že tenhle film je trefa do černého. Málokterý film mi dokazál zprostředkovat takle dobře 1. světovou válku jako právě 1917. Autentičnost prakticky bezchybná, zachycená do posledního detailu. Tvůrci perfektně dokázali dívákovi zprostředkovat bezmocnost vojáků ve válce a naprosto z toho cítíte, jak jeden lidský život vůbec nic neznamenal. Skvělá práce s kulisami, výborná kamera a jednoduše filmařina jakou bych si představoval všude. Ty záběry na otevřené bojiště plné hrůz, které válka přinášela jsou prostě pecka. Celé je to intenzivně napínavé, příběh výborně graduje a je tu plno nervydrásajících, srdcervoucích, ale i emotivně krásných scén. Herecké výkony jsou slušné, hlavní hrdina příjemný a jména jako Firth, Strong nebo Cumberbatch přídávají filmu na velikosti. Tak nějak nevím co bych snímku vytknul. Výborně Same. ()

Harapes

Film nabízí silný příběh o odvaze dvou mužů se zdánlivě jednoduchým úkolem. Ale během sledování filmu mě ani tak nezaujal příběh,ale to jakým způsobem je nasnímán. Opravdu jsem měl pocit, že film byl natočen bez jediného střihu a napětí tu graduje po celou stopáž filmu. Tak výborný střihač a kameraman na filmu pracovali... Tak silné to vyprávění příběhu je. Když to dám dohromady, vychází mi z toho další výborný film z rukopisu Sama Mendese. 80% ()

mclenin

Výborný kúsok z dielne pána Mendesa s dokonalou technickou stránkou a o niečo slabšou dejovo obsahovou zložkou, pochopiteľne aj s niekoľkými malými chybičkami krásy (záleží do akej miery je divák ochotný podrobiť snímok kritickému pohľadu a do akej miery privrieť oči), no akékoľvek koncepčné nedostatky plne kompenzuje zmienená technická stránka, dychberúcim vizuálom počnúc, sugestívnou naráciou pokračujúc a skvelou hudobnou zložkou končiac. A keďže projekcia splnila primárne očakávané -t.j. poskytnúť divácky zážitok - dovoľujem si, možno trochu subjektívne, ale predsa, hodnotiť plnou paľbou. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)