Buffy, premožiteľka upírov

• Česko Buffy, přemožitelka upírů (viac)
USA, (1997–2003), 105 h 50 min (Minutáž: 42–83 min)

Tvorcovia:

Joss Whedon

Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, Anthony Head, David Boreanaz, Seth Green, Emma Caulfield Ford, Marc Blucas, Charisma Carpenter (viac)

V každém pokolení je jedna vyvolená. Vyvolená, aby bojovala proti upírům, démonům a jiným zlým silám. A aby s nimi navždy skoncovala... je to přemožitelka.  Buffy je na první pohled obyčejná holka, která se od svých spolužáků liší tím, že je vyvolená pro boj s upíry. K tomu aby přeprala a zlikvidovala všechny démony potřebuje pomoc školního knihovníka Gilese, napraveného upíra Angela, nejlepší kamarádky Willow a kamaráda Alexe. (oficiálny text distribútora)

sskrblik odpad!

Přesně tenhle seriál by mi stačilo vidět jeden díl a věděl bych, že na další už koukat nebudu. Sarah je sice kočka, ale to nemůže zachránit tenhle podprůměrný seriál. ()

SadAngel

Seriál pro fajnšmekry, kterej se v Čechách minul účinkem. I na Festivalu fantazie trvalo několik let, než se lidi fandům přestali smát a podívali se na to. Já si stojím za tím, že je to fakt dobrý. Je málo seriálů, který maj kick-ass ženský postavy. Je málo seriálů, který se zlepšujou a hlavně vyvíjejí. Je málo seriálů, který dokážou skončit, dokud ještě mají co říct. A je ještě míň seriálů, co dokážou udržet moji pozornost až do finále. Whedon se strefil ve všech bodech. Mimochodem, další počin, díky kterýmu jsem získala kamarády, co se s nima sejdu v pekle. ()

Guzo

Sice jsem už neviděl žádnej díl jakou dobu, ale z nostalgie z dřívějších let, kdy to byl jeden z mých nejoblíbenějších seriálů musim dát plný počet.. ()

liuk

První sérii jsem měl problém celý rok dokoukat. Po druhé sérii jsem zjistil, jak umě jde i v seriálu míchat povrchní příběhy s neskonalou zábavou i emocemi. Po třetí jsem věděl, že lepší, náměty přehuštěnější středoškolský seriál prostě doteď neexistoval. Po čtvrté jsem věděl, že lepší seriál o kamarádech už ani existovat nebude. Po páté mi bylo jasné, že ani lepší vážný seriál už nikdy nemůže vzniknout. Po šesté, že dokonce ani naprostá deprese se tak bohatému seriálu nedokáže vyhnout. A po sedmé jsem štěstím ze zadostiučinění i smutkem z konce na šrot. Podepisuju se pod arachneussem a jdu se dívat na celou Buffy od začátku. ()

Ravi

Tenhle seriál je s každým dalším dílem větší nesmysl plný nesmyslných dějových zvratů, nekonečných zápletek, nedůvěryhodných herců, podivných dialogů a stokrát přežvýkaných nápadů. Za první sérii, triky, exteriéry a hudbu, na seriál slušné, dávám 35% = 2/5 ()

Kosmik 1

V dnešní době naprosto nekoukatelný seriál. Komické scény, srandovní příšery no a mladá holka jako zabiják upírů, to mě vůbec nebere. Pár dílů se sice povedlo, ale na kvalitní seriál to prostě nestačí. ()

Vironey

Nemůžu si pomoct, ale prostě mě to ukrutně baví :) Můžete se na to dívat jako na kýčovitou puberťáckou blbinu, kde se odehrávají malá-velká dramata teenagerů obohacená likvidováním upírů a démonů, nebo v tom můžete vidět lehce úchylnou metaforu na průměrný život puberťačky na střední. Nebudu si zbytečně plácat játra, Faidra to vystihla dokonale ;) ()

Molir

Serial, jehoz zakladem je obraceny horror - ruzne priserky sice honi blondynku, ale kdyz zabehnou do slepe ulicky nebo na vrchol schodiste, tak se blondynka otoci a pekne priserkam nakope prdele :-)) A krome toho jsou v tomto serialu skvele rozvinute postavy, nekolik zapletek najednou, vyborne napsane dialogy a predevsim je Joss Whedon genius :-)) a svym zpusobem to vlastne o upirech a demonech jako takovych ani moc neni, ale to ostatne inteligentnimu divakovi samo dojde ;-) (P.S. prvni az pata serie maji spravne grady, sesta a sedma IMO trosku zaostavaji (a soubezne s nimi jdouci treti a ctvrta serie Angela jsou proste lepsi)) ()

Luteka

20/10 a to bez skrupulí. Ach, ty českým národem nepochopená Buffy. Ve světe je seriál kultovní záležitost a na žebříčcích nejlepších seriálů bez problémů obsazuje první příčky, ovšem český národ v něm vidí primitivní seriál o upírech a démonech. Ne ne a ne, tak tomu opravdu není. Buffy je komplexní seriál o dospívání, rodinných vztazích, ztrátě bližního, důvěře a přátelství (jo zní, to pěkně klišé, ale naštěstí jsou tam ty upříi a démoni). Když si k tomu přidáte skvělý a inteligentní humor, propracované postavy, zajímavé dialogy, neuvěřitelné propracovanou kontinuitu (Lost se měli inspirovat) a sem tam schované tzv. Easter Eggs v podobě Anyana strachu z králiků, nebo bourání městké cedule, máte recept na opravdu velmi naprůměrný seriál - já tedy tvrdím, že naprosto skvělý seriál. Navíc je na svou dobu seriál netypicky progresivní a to jak v zobrazení homosexuality (zajímavost č.1: v BtVS se objevil první lesbický polibek v hlavním vysílacím čase v US TV), tak v podprahovém feminismu a #womanpower (zajímavost č.2: BtVS je vlastně parodie na typické zobrazení hloupých/křehkých blondýn, které ve většině akčních/hororových filmů zemřou jako první). Prostě v Buffy je vše, po čem Vaše teenagerovské (i dospělé) srdíčko plesá, tak hurá do toho a ne že si ji budete pouštět s českým dabingem! Plus v první série se seriál ještě lehce nachází, tak mějte trpělivost ... Slibuji, že od druhé série se seriál s každou přibývající řadou zlepšuje (dle mého subjektivního názoru seriál je na vrcholu koncem 5.série a pak to jde lehce zase dolů). ()

spikey1

Americký teenage akční seriálový kult, na mě nikdy nezabral, nudné souboje takřka Xenovského střihu, okultismus a tajemno ve středoškolském podání. Buffy si vždy odběhne zlikvidovat upíra aby se později vrátila a omlouvala se za to že je to jen normální pubertální holka. Seriál si ke mě nikdy nenašel cestu. ()

giovanni3

Tak není to žádný zázrak, ale ve své době jsme to pravidelně sledoval.. Monstra nevypadají často nijak úžasně a členové party mě taky moc nebaví, ale dokupy to tak nějak zvláštně funguje.. Sice období, kdy se tak ukáže nějaký ten Raily a ta jeho tlupa už není ideální... 2z5 jsou maximum co mohu dát ()

Styxos

Dokoukal jsem Buffy. Sice mi to trvalo jenom rok, ale musím říct, že to opravdu stálo za to. Herci jsou skvělý, postavy skvěle napsaný a vztahy mezi nima fungujou na jedničku. Příběh o zabíjení monster a hlavně o dospívání je úžasnej. Sice mě to chvílemi nebavilo, ale seriál si mě vždycky přitáhnul zpátky, sedmá série mi to vynahradila a finále bylo opravdu neskutečně epický. Zkrátka a dobře Joss Whedon je borec a už se těším, až si za dám za deset let tenhle maratón znovu. A nejlepší série - první dvě vedou, u třetí mě štvala kvůli záporákovi, čtvrtá byla super, ale záporák stál zase za prd. Takže po pětka určitě určitě na třetím místě - hlavně díky finále a úžasnýmu záporákovi. U šestky se mi zdálo, že už dost vaří z vody, ale sedmička naštěstí zachraňuje situaci a hrdinčinu čest. Ačkoliv bylo vidět, že po bohyni už prostě nemají větší eso v rukávu. Ps: sice na blbosti typu film/kniha/seriál/ mýho života nedám, ale jo, tohle asi nejspíš bude seriál mýho života... ()

3 AM Code

Jedna z nejlepsich serialovych show vubec. Presne jak to rekl tvurce serialu Jos Whedon: "Vemte si jenom ten nehorazne znejici nazev 'Buffy The Vampire Slayer'... pokud vam nedoslo oc tu bezi tak se neobtezujte". PS: Mam silny pocit, ze vetsina lidi kteri serial na CSFD hodnotily, videlo maximalne par dilu na TV NOVA (s otresnym dabingem ktery zabil polovinu vtipu). Tenhle serial ma 7 sezon a kvalita neklesa.. ba prave naopak. Pokud mate moznost sehnat original jdete do toho, nebudete litovat. Komedie, Drama, Romance, Horror, Muzikal, Tragedie.. krom par slabsich dilu v prvni sezone nikdy nuda. ()

widla

Po mnoha a mnoha letech se na tento "teen" seriál koukám znova a .............. :-D LOL...ano je to stupidní, ano Buffy nikdy neumře a ano všude je cítit ono otravné ponaučení ... ale i tak mě to pořád bere! Jako by mi znova bylo 14:-P. No přiznejte, kdo by se nechtěl vrátit do mladých let?:-) ()

catherinka

I don't get it. What is it? Avant-garde?Ještě že jsem nikdy neviděla ani jeden díl v televizi, protože soudě podle zdejšího hodnocení bych tomu dala max 2 hvězdy a nazdar. A ještě že jsem se k BTVS dostala až nyní, protože se nemůžu zbavit dojmu, že to vůbec není seriál pro teenagery (i když to tak v 1. sérii vypadá). Po všech sedmi sezónách v původním znění můžu s klidným svědomím prohlásit, že něco tak vtipného, promyšleného, depresivního, krutého, sebeironického, sebeparodujícího, odkazujícího na všechno možné i nemožné, co kdy bylo natočeno, a originálního jsem už dlouho nepotkala. A proč jen 4 hvězdičky? Protože The Initiative a 7. série. Zbytek je na plný počet. Oblíbené postavy - Rupert "Ruppy" Giles a Anya "A vurnerable heart that she hides...even from herself" Jenkins. Oblíbené série - druhá, třetí, pátá a šestá. P.S. Děkuji uživateli novoten. Nebýt jeho komentáře, nikdy bych se na BTVS nepodívala. ()

tempus

Nejhorší na tomto seriálu je, jak uprostřed dílů s démony a ostatního nebezpečí (zlé Trio) je díl, kdy se zabývají vztahy, a to bere hodně šťávy z tohoto (téměř božského) díla. Berte ale můj komentář s rezervou, proto že jsem tento jedinečný osrdečníkový (před stupeň srdcovky) seriál díval se znalostí Angela a navíc až od pokusu vyoperovat čip z mozku Spikea (lituji pořadí a rozsah shlédnutého), což je (podle mě) nejlepší postava celého buffysvěta. DODATEK: S odstupem po zhlédnutí většiny z neviděné 1.- 4. série a podruhé viděné 5.- 7. série musím konstatovat, že je tento seriál božský úplně (už to je srdcovka). Když jsem napsal, že řešení vztahů je problém, tak to není pravda. Jen jsem ještě nebyl navyklý na styl Buffy, obzvlášť když se mi vryl tak do kůže Angel (přece jenom oba seriály se trochu liší).Ještě jednou opakuju: Lituji pořadí a rozsah shlédnutého. ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (viac)

Buffy čeká restart

Buffy čeká restart

22.07.2018

Kultovní seriál Buffy, přemožitelka upírů se dočká rebootu. Studio Fox ve spolupráci s tvůrcem původního seriálu Jossem Whedonem (Avengers 1, 2) v roli producenta hodlá seriál restartovat s černou… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (viac)