Buffy Summersová je typická americká stredoškoláčka zaujíma sa predovšetkým o nakupovanie, večierky, roztlieskávačstvo, filmy a podobné veci. Jedného dňa však stretne čudáckeho muža menom Merrick Jamison-Smythe, ktorý jej oznámi, že v skutočnosti je zabíjačkou upírov a má sa už konečne ujať svojej funkcie. Buffy si spočiatku myslí, že je absolútny blázon. Nepresvedčí ju ani to, že má skutočne čarodejnícke materské znamienko. Merrick ju teda vezme v noci na cintorín, kde z hrobu nedávno zosnulého spolužiaka Roberta vylezie prvý upír. Z ďalších vychádzajú iní a útočia. V Buffy sa prebudia tajomné sily, úspešne sa s nimi pobije a jednu upírku sa jej dokonca podarí usmrtiť orezaným kolom priamo do srdca. Na Merrickových slovách skutočne niečo je. Situácia hustne. Najprv zmizne jej spolužiačka Cassandra, neskôr aj ďalší študenti, ktorých neskôr nájdu mŕtvych s dvoma rankami na krku. Situácia je čoraz hrozivejšia, a tak sa Buffy , hoci sa tomu bráni zo všetkých síl, musí stať skutočnou zabíjačkou upírov. Svojimi schopnosťami dokonca prekvapí aj frajerského školského krásavca Pikea. Proti Buffy však stojí sám vodca upírov Lothos a dievča musí vynaložiť všetky sily, aby zlo porazila. Napriek početnej povahe upírov v rozhodujúcej bitke porazia a v záverečnej televíznej reportáži už celá príhoda vyznieva skôr ako groteska... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

V pubertě jsem rovněž patřil mezi ty, kteří sledovali seriál Buffy se Sarah Michelle Gellar v hlavní roli. Sice ne pravidelně, ale docela se mi líbil a to hlavně díky pohledné herečce. I proto jsem byl zvědavý na tento film, který je jeho předchůdcem. Bohužel Fran Rubel Kuzui totálně vyhořela coby režisér a nepomohlo jí ani slušné herecké obsazení. Tato hororová komedie několik světlejších okamžiků a dobrých hlášek, ale to je tak vše. Přiznám se, že během sledování filmu, jsem měl několikrát nutkání ho vypnout a jít raději na pivko. Což o to, Kristy Swanson se mi líbila i bez svých silikonových vylepšení, ale přece jenom na mě udělala mnohem větší dojem svými fotkami v časopisu Playboy, nežli zde. Přitom jasně patřila k tomu nejlepšímu, co nám Buffy vůbec mohla nabídnout. Sexy tanečky roztleskávaček měli mnohem lepší choreografii, nežli samotné akční souboje. Chvílemi jsem si myslel, že si režisér pozval bandu ochotníků a ti mu za párek a pivo předvedli své vystoupení. Byl to hnus, to vám povím! Neočekával jsem žádné závratné „digitální“ orgie, ale tenhle podprůměrný shit se mi vážně hnusil. 30% ()

lilylove

Jsem hodně velká fanynka seriálu a kdyby tenhle film byl natočen později brala bych to jako parodii.Malinko jsem se zasmála asi jenom 3x a na horor to nemělo tu správnou atmosféru.Vlastně to byl hodně pitomý film a když to srovnáte se seriálem je tohleto absolutní s*ačka.....Prostě Buffy bez herců ze seriálu neni Buffy...... ()

Delmondo

Uznávám že je to sice kravina, ale jakožto skalního fanouška Buffy mě povinnost nutí nedat odpad a leckdy možná nechtěná zábavnost napařit rovnou tři hvězdy. Fran Rubel Kuzui by za režii zasloužil zapíchnou kolík do srdce ale zas to herecký obsazení ať už Sutherland, Hauer nebo v malejch či miniaturních rolích Arquette a Affleck se jen tak nevidí. Na seriál se to sice těžce nechytá (hold Swanson není Gellar) ale pobavilo mě to a zkrátilo dlouhou chvíli. ()

anli

Dalsi z rady skutecne prihlouplych teenegerovskych akcnich komedii,tentokrat s prichuti upirsko-hororovou.Krome toho,ze se v ni objevuje spousta dnes znamych mladych hvezd(tehdy jeste opravdu neznamych),nabizi film jen velmi naivni pribeh o zabijacce upiru,ktery ani nedosahuje prumernosti a to vcetne radoby komedialnich prvku,ktere,alespon pro me,pusobili spise trapne a suse.Faktem je,ze par hercu se snazi-Kristy Swanson,Hillary Swank ci Donald Sutherland a tak jim za to davam zabijecskych 20%.Na zaklade tohohle filmu vznikl serial,ktery samotny film o nekolik trid prevysuje a v urcitych kruzich se stal kultem. ()

lykan9

Když si člověk uvědomí, že se vlastně jedná o parodii na upírské horory a film samotný se nebere moc vážně, tak je to docela vtipná komedie. Filmová verze Buffy se musí prostě brát s rezervou a pak se divák i pobaví. Jinak přesto, že ve filmu hraje tolik hvězd, tak Paul Reubens je všechny převálcoval. ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

Omladina na lovu duchů i upírů

Omladina na lovu duchů i upírů

27.05.2009

Krotitelé duchů a Buffy se vrací na filmová plátna. Jak se prozatím rýsují plány na jejich comebacky? Začněme dobrými zprávami: Ghostbusters 3 se začnou zřejmě natáčet už na přelomu tohoto a příštího… (viac)