Jake a Tlsťoch

• Česko Jake a Tlusťoch (viac)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (viac)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiálny text distribútora)

type_B

Téměř béčková klasika. Ústřední dvojka se téměř dokonale podobá (typově) vyšetřovatelskému duu Nero Wolf a Archie Goodwin, jenže u béček platí: čím víckrát okopírováno, tím lépe. ()

Colonist

Některé díly ujdou, jiné jsou odpad. Jako malému se mi to hrozně líbilo, ale něco málo do sebe to má i dneska. První řada měla trochu jiné schéma, než ty ostatní. Sledovali jsme Jakea, jak vyšetřuje, a pak McCabea, který nějakou columbovskou fintou pachatele usvědčí. Scény ze soudní síně se ale postupně vytrácejí a později je McCabe už jen obyčejným šéfem, který si občas přijde k soudci pokecat. Havajské řady vážně nejsou nic moc. Jediné, na co se tam dá koukat, je to prostředí, oceán a krajina. Možná to došlo i tvůrcům, když se v prostředku 4. řady vrátili zpátky na pevninu. A v těchto posledních dvou řadách se dočkáme několika zajímavých zločinců a několika opravdu dobrých epizod. ()

vegetol.mp

Klasická rutinní kriminálka z 80. let, kterou zachraňuje jen dobrý casting. Jinak jde o neškodnej seriál, u kterýho si důchodci dají kafčo, než jim začnou Televizní noviny. A Jakeovu nadpozemskou patku muselo stvořit nejmíň ILM. ()

Petroff

Standardní krimi seriál na novácký odpoledne. Když je 100 dílů pořád na jedno brdo, je to trapas. Ještě že dneska se tak už seriály netočí (a jestli točí, tak já je bez televize naštěstí nemám ani šanci zaregistrovat). Třešničkou na dortu bylo možné dumání nad tím, jestli je hnusnější tlusťoch, nebo jeho pes. ()

Jigy

Havaiská pohodovka. Ale dřív mě to bralo víc. Dnes se sam sobě divim, co jsem na tom seriálu viděl. Z nostalgie však hodnotim aspoň za 3. ()

Hennes

Průměrný americký seriál. Pamatuji si, že se žádné zajímavé a napínavé příběhy nekonaly. Státní návladní a jeho vyšetřovatel přijdou všemu na kloub, ale čím více dílů, tím větší stereotyp. Patřilo to ale do své doby a pochybuji, že kdo počátkem devadesátých let čučel na televizi, že by to neznal. Hlavně Jaka Stylese v klasických plísňových riflích. ()

cariada

Tohle už mě moc nebralo. Další nesourodá dvojice, navíc jedna polovina poměrně prostorově výrazná s buldokem. Zase x případů takových seriálů je spousta. ()

vesper001

Věřte nevěřte, byly doby, kdy se mi tenhle seriál vážně líbil. V ony dávné časy běžel v hlavním vysílacím čase. No vážně. Pamatuju si, jak jsem si přála mít staršího bratra à la Jake Styles – ano, i s těma krátkýma nohama a plísňáky – šéfa jako je Tlusťoch McCabe, a psa jako je buldok Max. Jo, jo… ()

Skuby47

Můj oblíbený žánr a kdysi můj velmi oblíbený krimiseriál mne občas přiláká k obrazovce i dnes. Tak jako u jiných mnohadílných seriálů kvalita jednotlivých příběhů kolísá, ale celé to drží pohromadě dvojice sympatických a osobnostně kontrastních vyšetřovatelů. Většinou už od začátku známe viníka, ale je třeba ho odhalit a usvědčit, což se dvojici i bez moderních laboratorních postupů daří. Taky o vtipné momenty není nouze, takže seriálu odpouštím, že má na dnešní poměry menší dynamiku. Je to už retro a tak na něj pohlížím s nostalgií. ()

haushinkaa

Když to takhle vidím, děsí mě, u čeho jsem trávila dřív čas... Ale omlouvám si to tím, že jsem byla malá... Ze začátku celkem originální, ale pak už je to jen horší, no vlastně podobně, jak to u takových seriálů bývá - s počtem dílů a sérií klesá kvalita... Ale samozřejmě to nebylo nejhorší... ()