Poručík Jeff Knight se po absolvování vojenské akademie ve West Pointu okamžitě dostává do Vietnamu. Příslušníci čety, které má velet, jsou už zkušení váleční harcovníci a jeho jako velitele berou s rezervou, protože mu chybí zkušenosti a je pro ně pouze velitelem podle příručky. Postupně se však nažehlený poručík mění v ostříleného bojového veterána, s nímž se jeho muži jen neradi loučí. Do té doby však musí Jeff projít krutou školou nelítostných bojů proti mnohonásobné přesile Vietkongu uprostřed vietnamské džungle

Film byl natočen podle autobiografického vyprávění Jamese McDonougha. (oficiálny text distribútora)

system

Dudikoff v dobach kdy se na jeho filmy dalo jeste divat, nebudu rikat ze ten film v necem nekopiruje Cetu od O.Stonea, ale me osobne to nevadilo, film se se sune v dobrem tempu a ani chvilku sem se nenudil. Dabing je ovsem hruza :-) ()

MickeyStuma

Téma o tzv. Vietnamské válce bylo v 80. letech hodně používané a to hlavně po úspěchu snímku Olivera Stonea z roku 1986 ´Četa´. S vervou sobě vlastní se toho chopil ve svých režisérských počátcích i Aaron Norris, který je jak známo bratrem akční osmdesátkové ikony Chucka Norrise, a v roce 1988 natočil snímek ´Velitel čety´, kde hlavní roli předal druhé akční osmdesátkové ikoně známého pod jménem Michael Dudikoff. A byla to sázka na jistotu. Atmosférou, akcí a okázalostí vietnamské džungle se vedle snímku ´Četa´ může bez skrupulí zařadit. Aaron Olivera sice stylem věrně kopíruje, ale na škodu to v žádném případě není. Příběh dle autobiografického vyprávění jakéhosi Jamese R. McDonougha, takže obsahově zřejmě taktéž daným událostem věrný. Příběh o mladém důstojníkovi bez zkušeností, který je jednotce pro smích, ale jen do té doby, dokud se vlastní chybou nezraní. Po návratu je z něj široko daleko jeden z nejlepších velitelů. Snímek s jednoduchým, ale pevným dějem a hlavně plný očekávané akce. Dnes je snímek pozapomenutý a je to škoda. Vedle již několikrát zmíněného snímku ´Četa´ skutečně velice vyniká a dá se říci, že Michaelovi potvrdil místo akčního filmového hrdiny. ()

jojo-Jozin

Naprostá ptákovina. Nejvíce mi na mysli utkvěla skutečnost, že do záběrů lezou zeshora mikrofony. Nejspíše měli zvukaři unavané ruce a film se točil na jeden zátah. ()

beso74

Film o Vietname, ktorý sa s Čatou, Dnešnou apokalypsou či Olovenou vestou alebo Obeťami vojny porovnať nemôže, ale ani nedá. Predsa nemožno porovnávať horor s hororovou paródiou a následne paródii vyčítať, že je málo strašidelná. Aj Veliteľ čaty nie je vojnový film, ale akčne dobrodružný príbeh o hrdinstve, priateľstve a množstve akcie a v tomto ohľade splnil svoj cieľ. Solídne akčné scény, rovnako solídny scenár okorenený humornými vsuvkami a navyše trochu filozofie na tému čo dáva svetu Amerika a jej vojaci. Citujem: My robíme ideológiu, ako niekto predáva auta, niekto zas filmy, my predávame názory. Ak nevieš názor umiestniť do hlavy, umiestni ho do čela. Aj keď oni nezačnú ináč myslieť, ich susedov začne zaujímať to, čo predávame. Najstručnejšie a najpresnejšie vystihnutie americkej zahraničnej politiky, aké som kde a kedy čítal a počul. BTW. Podľa mňa druhý najlepší film s M. Dudikoffom. ()

johnsnow odpad!

Myslel som, že to bude slušný akčniak kde dudikoff nakope Vietnamcov holými rukami. Nevydalo, ale šak kukám ďalej stále to môže byť slušné vojnové B-čko. Ani to nevydalo. ()

Blazkowicz

Nelíbilo se mi to napoprvé a nelíbilo se mi to ani teď. Dudlíkof a autentičnost vybavení jediné plusové body. Všechno ostatní stoji za prd. Pořád se to odehrává na malém plácku někde v lese nebo na základně. Děj jsem nepochopil, prostě jen skoro hodina a půl bezcílného chození sem a tam. Akce je béčková, ale spíš horší než lepší. Taky se tam mnohem víc mluví než bojuje. 2-* ()

Chicharron odpad!

Jeden z nejhorších válečných filmů o Vietnamu všech dob. Příběh nulový. Herecké výkony v záporných hodnotách. Debilní monotónní rádoby vlastenecká hudba hraje na pozadí cirka 95% stopáže filmu ať už se tam děje cokoli - v dramatických scénách, když se střílí, když bouchají granáty, když se nestřílí, když vojáci jen tak blbě žvaní, leští si zbraně nebo se jdou vy...at do džungle...tento film je jedna velká tragédie. ()