The Twilight Zone

• USA Twilight Zone
Mysteriózny / Sci-Fi / Horor / Thriller / Fantasy / Dráma
USA, (1959–1964), 74 h 32 min (Minutáž: 25–52 min)

Tvorcovia:

Rod Serling

Réžia:

John Brahm, Douglas Heyes, Buzz Kulik, Lamont Johnson, Richard L. Bare (viac)

Predloha:

Lucille Fletcher (rozhlasová hra), Richard Matheson (poviedka) (viac)

Rod Serling (rozprávač), Robert McCord, Jay Overholts, James Turley, Vaughn Taylor, David Armstrong, Jack Klugman, Burgess Meredith, John Anderson (viac)

Zóna soumraku je místo, které existuje v každém okamžiku, prostoru nebo mysli, ale vždy, když to nejméně očekáváte. Když se ocitnete v této oblasti neomezených možností, buďte opatrní, co říkáte nebo děláte. Správná rozhodnutí vám mohou pomoci najít cestu zpět, někdy s větším štěstím a bohatstvím. Špatná rozhodnutí často vedou k šílenství a smrti nebo věčnosti uvězněné v této dimenzi. Obyčejní lidé se ocitají v mimořádně ohromujících situacích, které se každý snaží pozoruhodným způsobem vyřešit. (Shr1nK)

Recenzie používateľa MIMI.kry k tomuto seriálu (3)

The Twilight Zone (1959)

Srozumitelně a lehce nadhodit chytrá témata, to je umění. Stvořit neokázale nadpřirozený a zároveň dramatický svět bez toho, aby jeho tvůrce ostentativně machroval svojí genialitou, to je neobyčejná dovednost. Zónu soumraku pochopíte. Zónu soumraku si nejspíše zamilujete. Se Zónou soumraku můžete souznít, přemýšlet o ní a chvíli v ní přebývat. Můžete se nechat unášet napětím a obavou v nezvyklých situacích, než se vše vyjasní pointou. Souhlasím s názorem některých zdejších uživatelů, že seriál nebyl dosud překonán, o lepším hororovém a nadčasovém sci-fi seriálu alespoň nevím. Největší vklad vidím v tom, že je to mírně znepokojivé, ale netřesu se děsem, jen únosnou obavou o hrdiny. Přemýšlím o tom, co je do určité situace asi přivedlo a zda a jak se z ní dostanou. Všechno plyne snadno a nenásilně. Zóna soumraku je pětadvacetiminutová zastávka, kterou vám doporučuji navštívit prostřednictvím monitoru. Naprostá většina epizod má totiž na všechny ty čachry a kouzla necelých 30 minut. ()

The Obsolete Man (1961) (S02E29)

Jedna z nejsilnějších epizod tohoto seriálu. Kromě spousty jiného i pro to, že jsem kdysi sama pracovala jako knihovnice. A že těch nejlepších dílů bylo dost! V jiných případech bych si podobný komentář odpustila, protože můj text je v podstatě nicneříkající, vypovídá jen o tom, že se mi něco zamlouvalo a na to samozřejmě stačí udělit pět hvězdiček. Ovšem momentálně mně došly slova, TZ mě neustále něčím překvapuje, zasahuje a to už je informace, která k těm 5 povoleným,maximálním hvězdám přidává ještě další hodnocení a rozměr. Některé epizody z TZ ode mě mají ještě takovou hvězdičku s plusem a spokojeným smajlíkem navíc. Na závěr citace z tohoto filmu: "Jakýkoliv stát, jakákoliv entita či ideologie, která selže při rozeznávání hodnot, důstojnosti a práv člověka, je zpátečnická." ()

Season 3 (1961) (S03)

Tak mám za sebou další epizody tohoto skvělého seriálu. I když všemu nedám pokaždé plný počet hvězd, musím přiznat, že mám TZ v oblíbených a už teď je mi líto, že jednou bude seriál dosledován a všem příběhům bude konec. Chytré, lehkou, netěžkopádnou rukou napsané mysteriózní povídky se jen tak někde nevidí. Vyhovuje mi i snesitelná míra strašidelnosti či úzkosti z některých těžších témat. Líbí se mi i mezilidské vztahy, které tu jsou pěkně vystiženy. Například v příběhu The Midnight Sun (Půlnoční slunce) jsou hezké sousedské vztahy, kdy pro sebe mají i lidé v úzkých pochopení a navzájem se podporují i na prahu smrti. Je dobře, že ani napínavým žánrům nemusí scházet lidskost a humanita. Vše je jak má být a tak mi jednou nezbude nic jiného, než si dát prostě opáčko. V zajímavé a nevšední Zóně soumraku mi je obvykle dobře, i když hlavním hrdinou v mnohých epizodách bych fakt být nechtěla. :) ()

Huliči, DiCaprio a Nottingham

Huliči, DiCaprio a Nottingham

29.07.2008

V dnešní vydatnější novinkové náloži potřetí zahulíme a uvidíme, co připravuje Leonardo DiCaprio a jak to vlastně vypadá se Scottovým Nottinghamem. Jednička stála 9 milionů a vydělala 23, dvojka si… (viac)