Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

Chudobka

Kdybych neviděla norský originál s vynikajícím Stellanem Skarsgardem, možná by se mi film líbil víc. Nechápu, proč Nolan tenhle remake vůbec točil. Více financí ještě nemusí znamenat lepší film. Al Pacino zbytečně moc mluví, tváří se pořád stejně, vše se divákovi  do detailu vysvětluje, není prostor něco si domyslet, vytušit. Líbivá Hilary Swank mě neoslnila, Robin Williams je pro mě hlavně učitel ze Společnosti mrtvých básníků a takhle jsem ho vidět prostě nechtěla. Detektiv mluví s kolegou u večeře, pak ještě těsně před tím, než kolega zemře, potom telefonicky s jeho manželkou. Dlouhé dialogy mezi ním a vrahem, který ho drží v šachu, mi taky vadily. Řeči, řeči, řeči. Spousta zbytečných řečí, které nikam nevedly. Komu se tenhle film líbil, asi neviděl norský originál. ()

Muel

| Alcon Entertainment | Síce prvotné náznaky Nolanovej výnimočnosti tu sú, ešte sa tu nevedel predviesť naplno. Automaticky je to teda jeho najslabší film, ale ak by každého režiséra najslabší film vyzeral takto, filmový svet by bol o niečo krajší. Al Pacino a Robin Williams sú samozrejme super a príbej je zprvapočiatku veľmi zaujímavý, ale potenciál zápletky sa v druhej polovici proste nenaplní, čo je škoda. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

kaze

Čakala som dobrý film a dočkala som sa. Veľmi dobre to Williams s Pacinom zahrali. Williams ma prekvapil v postave vraha a dokázal, že je herec ako sa patrí. ()

Berry

V poslední době se mi zdálo, že kariéra Ala Pacina nějak vadne. V tomto filmu ale prokázal, že není jen ten ukecaný stařík, co do všeho kecá... Podal stejně tak dobrý výkon, jako Hilary Swank. A Robin Williams taky rozhodně nebyl jen tak do počtu. ()

JohnFarst

Výborný skôr atmosferický a inteligentný triller. Nolan rozohral skutočne famóznu partiu ´šachu´ s tými najlepšími hercami ako sú Pacino a Williams. Film sa v podstate rozbehne až vtedy, keď sa títo dvaja zoznámia a odvtedy je to napínavé až dokonca. A to napätie Nolan dokázal aj bez teraz tak obľúbených strieľačiek a naháňačiek, aj keď aj tu je jedna veľmi podarená - to ako Finch utečie Dormerovi cez drevá je najlepšia scéna filmu. Stačí mu na to dobrý scénar a herci, ktorí vedia ako hrať... Zasadenie príbehu do prostredia mesta kde je stále svetlo bol vynikajúci ťah už len kvôli tomu ako frustrujúco vyzerá nevyspatý Al Pacino. Dáva to príbehu nový rozmer aj istú myšlienku. Insomnia je skutočne výborný triller, ktorý sa netají inšpiráciou u trullerov z 90. rokov. Možno začiatok filmu je trochu uťahaný a rozvláčny ale keď sa to rozbehne, nepustí vás to až dokonca. ()

blazenka

Libil se mi výkon Robin Williamse a Hilary Swank. Naopak Al Pacino film srazil (u mě) na pouhé tři*. Už dlouho jsem si u filmu nepřála, aby hlavní představitel na konci umřel. Tak u mě za 60%. ()

TomBar

Presvedčivý Al Pacino zahral presvedčivý scenár, presvedčivo mu sekundoval Robin Williams i Hillary Swank, Nolan presvedčivou réžiou vytvoril presvedčivý filmový zážitok. Presvedčivé, ale nie geniálne ... ()

El-Barto

Precizní kriminálka s perfektním obsazením a několika nezapomenutelnými scénami (klády, mlha). Insomnie je atmosferická žánrovka, která se od ostatních liší jen tím, že se odehrává na Aljašce, kde je furt světlo. Kdyby se to samé stalo v pochmurném New Yorku místo tohodle vidlákova, blížilo by se to Se7en. Ale nebylo by to originální. Robin Williams je jako záporák vynikajcí, o Alu Pacinovi a Hilary Swank netřeba mluvit. Insomnie nestrhne ani nevyrazí dech jako ostatní Nolanovi filmy, ale i tak je to nadprůměr žánru, 8/10. ()

jorgus

moc hezka atmosfera, uplne jsem tu zimu a cerstvy vzduch citil:)kdyz pripoctu po pul hodine jeste jeden dejovy twist, ktery zapletku upgradoval tak jsem si chrochtal blahem..bohuzel s objevenim tvare vraha zmizelo vsechno tajemno a uz to nebylo za plnych pet:( ()

Petrus1

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, leží hlavní město světového lovu platýzů Nightmute. A do něj přijíždí rozlousknout vraždu mladé dívky „nějaký skrček v kožené bundě“ a není to nikdo jiný, než samotný Al Pacino. A začíná vyšetřovat. Třeba mladého hocha: „Měls ji rád? – Jasně, byla krásná!“ No, jo, typickej puberťák. Ale pak se mu to nějak zvrtne a zastřelí svýho kolegu. A to je prekérka a snaží se to ututlat, seč mu síly stačí. A já se nestačím divit, jak to, že jsem to ještě neviděla? Napřed sem si říkala, co tam ti Amíci poblblý zase tahaj jejich oblíbený „vnitřní vyšetřování“, ale pak jsem pochopila, že jde prakticky o základní kámen filmu. No a to světlo? Já teda usínám většinou u televize, ale na spaní potřebuju tmu tmoucí, takže já bych se asi taky moc nevyhajala. I když po pár pivech… ()

arthur.22

Po velkém těšení se přišlo velké zklamání. Al Pacino jako vždy výborný, Robin Williams taktéž, atmosféra dejme tomu. Jako celek to na mě ale moc nezapůsobilo. Pokud ve filmu tohoto žánru marně hledám napětí a každých pět minut přemýšlím, co budu dělat potom a jestli to vlastně nevypnout hned, asi to není film pro mě. Na norský originál se raději těšit nebudu. ()

andaa

Slabost pro Nolana mi nedovolí jinak :) a nějaký plodnější komentář až po plodnějším shlédnutí... ale stejně, slunečně-temná atmosféra na mě dýchla i na netbooku s pofiderním zvukem pochybné síly :) ()

Flagg

Působivá detetivka s mrazivou atmosférou (za zmínku stojí hlavně honička v mlze). Al Pacino standartně výborný, Robin Williams v netradiční roli záporáka taky zaválel a Hillary Swank je vážně krásná policistka :o) Na plný počet to ale není, film má pár hluchých míst a některé scény mi až příliš připomínaly SE7EN. ()

sandinista

Pro mě v celku obyčejná detektivka. Al Pacino předvádï svoji standardní kvalitu, ale ve výsledku mě tento film příliš nenadchl. Čekal jsem trochu víc. ()

flash56

Neviem, neviem, neviem. Ja som tu atmosféru vôbec necítil. Myslím si, že to mohlo byť viac psychotrillerske, viac atmosferickejšie. Postrádal som napätie medzi dvoma protagonistami. Al Pacino sa mi páčil ale mne je Hilary nesympatická. Videl som už čo to filmov s ňou, ale stále nič. Samozrejme, pár skvelých scén resp. lepších, ale pre mňa najslabší Nolanov film (zatial). ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)