Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

Miagy

Vynikajúci thriler s výborným hereckým obsadením, napínavým dejom, kvalitnými hereckými výkonmi a zmysluplným dokonalým záverom. ()

Ewík

Klasický Al Pacino s typicky chlapským charizmatem a z Williamsova pohledu mi po zádech běhal mráz. Občas jsem si vzpomněla na Spaceyho v Se7en a taky Hopkins v Mlčení jehňátek by mohl doplnit řadu podobných záporáků, i když ten je podle mě ještě o stupeň výš - přeci jen je psychologii jeho postavy věnována větší část filmu než tady Finchovi. Na druhou stranu Swank mě moc nezaujala - prostě malý pívo plný ideálů u policie. Zahrála to dobře, postava to byla v ději důležitá, ale moc emocí ve mně nevzbudila. ()

Maniik88

Zaujímavý film, veľmi dobý Al Pacino, Robin Williams v zvláštnej roly kľudného, inteligentného, psychopatického vraha, mladá horlivá detektívka Swank. Taká netradičná detektívka, kde vraha spoznáme dosť rýchlo, no dejú sa iné zaujímavé veci. Al Pacino asi skutočne nespal aspoň 3 dni, prípadne si musel čosi šňupnúť, lebo svoju rolu zahral ozaj presvedčivo. Film ale vo mne nenechal dobrý pocit a sem tam som sa aj nudil, u mňa slabšie 4*. ()

syphoon

Skvělé natočené! Výhrad mám jen malé množství, ale dle mě celkem zásadních. První velkou výhradou je příliš brzké odkrytí vraha. Druhou a zároveň poslední výhradou je dle mě nepřílíš přesvedčivý výkon Robina Williamse! Sečteno podtrženo, skvělá atmosféra a výborný Al Pacino. 75% ()

Margerie

Tenhle film je nezapomenutelný. Originální prostředí Aljašky s úžasnými výkony Al Pacina a roztomilé Hilary Swank tomu dodává ten pravý šmrnc. Od začátku do konce jsem byla napjatá a u scén jako je ta v mlze jsem ani nedýchala. Ano, takhle nějak si představuju kvalitní mysteriózní krimi. ()

Indyi

Golfista: kvalitní ano, originální ne. Velmi slušná detektivka, ale já ty remaky moc nežeru. Když si namátkou vzpomenu na několik slavných kopíí z americké produkce (Skrytá Identita, Muži, kteří nenávidí ženy etc.), tak ani jedna nedosáhla kvalit originálu. A Insomnie není výjimkou. ()

Oudee33

Originální story, Williams v jiné poloze než je zvykem, Hilary krásně rozpačitá a Pacino jede v zajetých kolejích.. Naprosto v pořádku a 77%. ()

Basso

Prvá polovica tohto filmu mi prišla relatívne otrepaná. Lepšie zamaskovaná vražda a klasické vyšetrovanie aj keď s trochu neobyčajným detektívom, ktorý nepodceňuje detaily. Celé to vo mne vyvolávalo dojem, že Nolan sa zameral hlavne na nejaký zvrat na záver. Postupom deju však začínal naberať film obrátky, čím ďalej tým viac pribúdalo akcie a prišla aj zápletka. Tá bola na celom filme najsvetlejší bod spolu s hereckým výkonom Al Pacina. ()

sosi

Režisér Nolan opäť potvrdil svoje umienie v tejto netypickej kriminálke, ktorá presahuje až do psychologického thrilleru. Výborná atmosféra, ktorú Nolan navodil a dopomohli tomu aj skvelé herecké výkony v podaní trojice Al Pacino, Robin Williams a Hilary Swank. Skvele zahraný a zrežírovaný snímok s originálnym scenárom. Pre mňa sú to lepšie štyri hviezdičky a k dokonalosti tomu schádza veľmi málo. ()

satanjel

Tak na tomto filme ma najviac zaujal predkus Hilary Swankovej. Celý čas mi to bilo do očí ako jej tie gamby trčia. Ako nejakému rapujúcemu negrovi. Až ma to popri pozeraní nútilo rozmýšľať nad tým, či je to jej zubami, perami, veľkosťou úst, alebo len rúžom. Napokon mi to došlo. Niekto jej len poriadne natiahol papulku hajzlovým zvonom. Inak film môžem len osuperlatívovať - herecké výkony, ako aj atmosféru. A tiež je zaujímavé pozerať výborného herca akým je Robin W., ako sa vysporiada s rolou záporáka - vynikajúco. ()

Stanix

Příjemná detektivní podívaná z nádherné atmosfericé Aljašky, přesto si nejde nevšimnout že filmu cosi chybí. Jak Pacinova tak Wiliamsova postava je jakási plochá, bezchybná, jednotvárná, nelidská a příliš škrobená. Akčním scénám vůbec chybí naturalismus, který by zde v kontrastu s panenskou přírodou dokonale vynikl. Když jsem si přečetl ze zajímavostí co všechno z filmu Nolan škrtl, napadlo mě že právě absencí těchto detailů film dostal tento ráz. Nechápu co ho k tomu vedlo. Snad očekával, že se na film půjdou podívat rodiny s dětmi, anebo je jednoduše klasickým hollywoodským přizdisráčem, který nedokáže zobrazit násilí? Kdo ví? Každopádně to mohl být fullstar, ale takhle je to "jen" nadprůměr. ()

chlebo

Musím uznať, že Robina Williamsa som si až do zhliadnutia tohto kúsku ako záporáka predstaviť nevedel, ale zvládol to a dokonale pomäteného slizkého úchyla zahral dokonale. A to denné svetlo 24 / 7 by dalo asi zabrať každému , takže sa Al Pacinovi ani nečudujem, že už po pár hodinách na Aljaške odjebal svojho parťáka a sám bol až dokonca magor z toho, či úmyselne alebo nie. Každopádne Insomnia má originálny príbeh, takže rozhodne nenudí a drží diváka v dokonalom napätí. ()

playboy_05

V tomto případě se nenechte zmást režisérem, tohle ještě zdaleka není typická Nolanovka, jaké známe dnes. Insomnie je slušná detektivka s tradičně výborným Pacinem a role záporáka zase překvapivě sedla Wiliamsovi, jakožto povětšinou představiteli všemožných dobráckých fotrů. Je vidět, že Nolan už na počátku své kariéry moc dobře věděl, co dělá a uměl navodit atmosféru....ovšem jeho filmové vrcholy měly teprve přijít. ()

Shitonit

Lež, lež, lež, zametání stop. Nu a pak se do toho všichni zamotali.. :-) jinak je to super film u kterýho je fakt dost těžký přežužlat ten neeekonečně pooomalej začátek. Nu a pak, zhruba ve třetině mi to začalo dělat divy s náladou, začal jsem se bát, a vcuclo mě to tak, že jsem se ani na vteřinu nemohl odtrhnout.. Jo a to prostředí kde v noci je den.. to je požitek. Líp to nešlo. ()

Scraffy

Skvelá kriminálka s dobrou atmosférou a dobrými hereckými výkonmi. Pre Robina Williamsa je táto rola netradičná a pre Al Pacina už klasická. Avšak obidvaja sa skvelo dopĺňajú a tomu napomáha aj skvelo skombinovaný scenár. Christopher Nolan sa nám opäť skvelo predvádza a jeho rukopis je vynikajúci. Určite sa jedná o niečo viac, ako len o klasický tuctový thriller. ()

ardno5

Neobvyklý detektivní thriller, kde vrah není tak tajemný, naopak veškerá atmosféra se motá kolem detektiva. Atmosféra solidní, ale postrádal jsem záhadu a napětí jako například ve filmu jako Sedm nebo Mlčení jehňátek. Avšak herecké výkony excelentní. Dávám 77% ()

Jacccob

Nolanův nejslabší film, a stejně jsem byl celou dobu napjatý, jak to dopadne. Al Pacino a Williams dokonalí, chyby tu prakticky nenajdete, je to jen zkrátka film, kdy ještě Nolan nevěděl, jak velkou moc má. Teď už to ví. ()

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (viac)