Po úspešnom ukončení štúdia usporiadajú Benovi rodičia znamenitý večierok, na ktorý pozvú i blízkych priateľov Robinsonovcov. Neskoro v noci poprosí atraktívna pani Robinsonová Bena, aby ju odprevadil domov a rafinovane ho zvedie. Keď sa však mladý muž zaľúbi do jej pôvabnej dcéry, zmení sa na pomstychtivú fúriu. (oficiálny text distribútora)

andrii

Nadčasový, svěží snímek protkaný originálními a nápaditými prostřihy, trefnými filmovými interpunkcemi, vtipnými glosami, odvážnými scénami a excelentními hereckými kreacemi v čele s nesměle-kouzelným Dustinem Hoffmanem. To vše hudebně „dozdobené“ dnes již kultovními melodiemi obou songů. Lahůdkový film, který nikdy neomrzí. ()

SeanLSD

Na veľkom plátne debutantská one-man show výstižne ukazujúca generačnú priepasť, ktorá v podstatnej miere viedla k zrodeniu hnutia hippies a jeho zásadnému konfliktu s etablovanou mocou a hodnotami. ()

sir-dave

Z toho plyne ponaučení, jakmile začneš obrábět máti, zapomeň na dceru. Zpočátku to byl takový nudnější rozjezd mezi zajíčkem a paničkou nadrženou jak polární motýl. Když se do toho začíná přimotávat dcera, které nejde odolat a samozřejmě je lepší, začne to být větší zábava sledovat jeho nezáviděni hodnou situaci. Pěkně ulítlý konec. ()

Radiq

Docela zajímavá vztahovka a jako jo, Dustin Hoffman si s rolí pěkně vyhrál (koukám, že to byl jeho první film, hmm - prostě ten talent tam holt je a v pozdějších rolích je asi jen málo těch, které by se vyrovnaly této). Věřím, že ve své době musel být Absolvent svým způsobem šokující, ale myslím, že hromada lidí spíš záviděla. Mrs. Robinson totiž na svůj věk docela sexy, což se nejvíc projeví hlavně když zmokne deštěm a pak je celá zmoklá z té vody napršené, heh. Co je ale na filmu opravdu strašné, tak ti zasraní hipíci, kteří do toho furt vybrnkávají svoje vlezlé teplé melodie (myslím že to jsou Simon & Garfunkel). Takže když si vezmu průměrný děj, průměrné herce s nadprůměrným Dustinem a vyloženě odpadovou hudbu, vychází mi dvě hvězdy. Ale protože jsem se u toho nemusel dívat, kolik ještě zbývá do konce, tak ještě jednu přidám. Ale víckrát to vidět nechci. ()

hans500

Vynikající romantická komedie s Dustinem Hoffmanem, který zahrál hlavní roli výborným způsobem, což se dá říct i o Anne Bancroft a Katharine Ross. Pochválit musím skvělý soundtrack. Film právem oceněný oscarem za nejlepší režii. ()

Cedr

Skvělá hudba, skvělá paní Robinsonová. Poněkud rozporuplný výkon Hoffmana, který je možná ale zapříčiněn špatně napsanou postavou. Tak jako tak poslední scéna filmu je ultimátní a zvedá tak film díky jeho poselství na čtyři hvězdičky. ()

LeoH

Chytlavý námět, svižné vyprávění, ikonická muzika. Bravurní herectví: už jenom to, co ti dva v předposledním záběru odehrají očima, by svým způsobem vydalo na celý další film. Vymazlená filmařina: mimořádně chytře komponované záběry, spousta významotvorných nebo jenom vtipných střihů, moře nápadů, jako třeba ten s topinkovačem coby tečkou za dialogem (rytmus!), kaleidoskopické sekvence posunující vyprávění ryze filmovým způsobem. Lahůdková práce se zvukem: nejen Hoffmanovo neodolatelné kňučení v neúnosných situacích, ale i různé kontrapunkty, subjektivní slyšení, přetahování zvuku mezi scénami (a zas je to vždycky funkční a často i humorné). Hravé, svobodomyslné, hrdé až drzé, línému divákovi nepoklonkující a přesto divácky vděčné šedesátky jako vyšité. Jakýkoli pokus o srovnání s čímkoli, co se v žánru točí dnes, by musel vyznít hodně tristně. Proč já jsem tu měl předtím jenom ****, je mi vážně záhadou, že by to člověk musel vidět víckrát, aby si to tam všechno našel a uvědomil? ()

chelseaman22

No prostě dokonalý. Kdekoli se vyskytne D. Hoffman, tak jsou hody. Skvělý děj se skvělou zápletkou. Hudba, která se divákovy dere pod kůži - no prostě bomba. 95% ()

trojúhelník

„Jako bych hrál takovou nějakou hru podle pravidel, který mi jsou utajený. Vymýšlí je někdo, kdo tomu nerozumí. Ne. Nikdo je nevymýšlí. Jako by se vytvářely samy." No jo. Strach z budoucnosti. Touha po odlišení se. To je pěkný a zasahující široké masy dospívajících. Co mě však poněkud zarazilo, byla jakási vyumělkovanost a neuvěřitelnost některých scén, která přímo bije do očí a snižuje tak můj celkový dojem z filmu a jeho věrohodnost. Chápu, že se jedná o komedii, oddechový film, ale vážně by na oslavě promoce bylo 50 známých Benových rodičů? Vážně by Benjamina, poté co přijde do hotelu, pozdravilo během jedné minuty 10 lidí a všichni ho oslovili jménem? Vážně by sjel ze silnice jenom proto, že se Elaine zmínila o hotelu, kde se schází s její mámou? A tak dále, těch situací je tam celá ředa, méně je někdy více a přestože většině publika to divné nepřišlo, pro mě se jednalo o poměrně zásadní nedostatek. Naopak mě velmi zaujal střih, hudba i kamera, které oproti ohraným hollywoodským postupům působily častokrát neotřele a inovátorsky, například prudké zoomy, rychlé střihové sekvence (paní Robinsonová zavře poprvé Bena v pokoji), o hudbě asi netřeba se zmiňovat, Simon a Garfunkel nemají konkurenci. Konečně jsem zjistil, kdo je ta jejich Mrs. Robinson. Možná jen působilo zvláštně, že např. píseň Sound of Silence hrála ve filmu 3x, ale nijak zvlášť mě to nerušilo. Příliš se mi však nelíbily dialogy, přišly mi strojené. ()

A.Beech

Dve veci ktoré ma "šokovali" na tomto filme: 1. Na tú dobu to musel byť celkom odvážny film, 2. Ako mohol hrať 20-ročného študenta 30-ročný Hoffman. ()

Lachtaan

Perfektní Dustin Hoffman v perfektním rozjezdu své hvězdné kariéry. Drama o pokušení, jehož důsledky vypadaly být více než tragické. To by ale film nesměl končit tak mile. ()

senor

Nestárnoucí generační film. Obě ženské představitelky jsou vynikající, stejně tak mladý Dustin Hoffman a hudební doprovod. Posledních pár minut je fantastických. ()

Sfinkter

Kultovní film. Hoffman jako mlíčňák, nevyrovnaný sám se sebou, netuší co od něho život chce. Klasické rozpolcení mladého člověka mistrně přenesené na plátno. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (viac)

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005

Kevin Costner přesedlá ze hřbetu westernu na hřbet komediální. Konkrétně půjde o film RUMOR HAS IT zkušeného režiséra Roba Reinera (Misery). Kevin spolu s další hollywoodskou star Jennifer Aniston… (viac)