Lekcie riadenia

• Česko Lekce řízení (viac)

Britskou komedii natočil režisér Jeremy Brock v hlavní roli s Rupertem Grintem, který si už získal diváckou přízeň coby Ron, nejlepší kamarád čarodějnického učně Harryho Pottera ze školy v Bradavicích. Plachému Benovi je sedmnáct a čekají ho prázdniny, na které se vůbec netěší. Zatímco ostatní si v létě užívají, on je stráví na hodinách výuky bible, snahou získat řidičák a výpomocí starým lidem. Ani pánovitá pobožná matka a pasivní otec nejsou zrovna ideální prázdninoví společníci. Benův svět se však převrátí vzhůru nohama, když začne pracovat jako asistent excentrické herečky na penzi Evie (Julie Waltersová). Je to neomalená, obhroublá a zároveň dětinská ženská, která řádí v Benově životě jako uragán. Mladík se proti své vůli stane jejím společníkem a průvodcem v řadě dobrodružství, jež vyvrcholí společným výletem na festival v Edinburghu. (oficiálny text distribútora)

sona123

Harolda a Maude mám teprve v pořadníku, takže narozdíl od některých z vás mě film neurazil. Připomínal Hlídat Tess, utekl rychle, Rupert fajn, i když nemyslím, že by hrál jinak než v Harrym, název byl více než výstižný, což oceňuji. Ne, nebylo to nijak úchvatné, ale to snad od každého filmu člověk nečeká. Takže žádné drama, žádné gejzíry emocí nebo myšlenek, ani excelentní hudba, prostě příjemná kulisa k čemukoliv dalšímu nenáročnému. ()

DaViD´82

Ron Weasl... tedy pardon, Rupert Grint v tomto malém britském snímku dokazuje, že umí i něco jiného, než-li se jen nevtipně culit do kamery. Film jakých jsou desítky. Lekce řízení mezi nimi svou kvalitou ani nevyčnívá ani nezapadá. Je prostě ve všech ohledech průměrná, byť nutno uznat, že docela sympatická. ()

akisha

Rutinní záležitost, kterou pozvedávají herecké výkony, hezké lokace a super hudba. Rozhodně je fajn vidět Ruperta Grinta "out of Harry Potter", je to sympaťák a jeho hraní se neustále zlepšuje, Julie Walters je k nepoznání od své Potterovské podoby, hraje taky dobře, ale chvílemi mi přišla až příliš nesnesitelná. Má to svoje momenty, ale není to nic světoborného. Dívat se na to dá, hlavně je co poslouchat, ale diváka nemůže nic překvapit a tohle téma už bylo podáno mnohokrát líp. ()

emma53

Celkem neobvyklý příběh o potrhlé postarší Evie, která mě skutečně chvílemi iritovala nebo fanatické mamce, která to sice myslela se sedmnáctiletým Benem dobře, ale jemu postupně docházelo, že ten kostelní směr mu moc nevyhovuje a tak se po svém (a právě díky Evie) postupně vzbouří a o panu Finchmanovi už raději vůbec pomlčím. Zkrátka celý ten scénář je dost zvláštní, takže sama přesně nevím, proč dám určitě vyšší hodnocení. Snad za ty nádherné anglické scenérie (jako bych tam znovu byla), za překrásný Edinburgh (kde zase pršelo, to se snad nezmění:D), za anglické cottages, kterých nemám nikdy dost a za plný kýbl překrásný muziky. Prostě přes všechny ty negativa o kterých zde píší ostatní, se mně na Driving Lessons moc hezky dívalo. ()

FIBO

Nejspíš budu opakovat to, co tu už někdo napsal (ale nedá se jinak). Rupert skutečně dokazuje, že je dobrý herec i když netradičně ho nevidíme v Gryffindorském hábitu. O to spíš se můžeme přesvědčit, že Ron (ehm, tedy Ben) nemusí být nutně součástí party a i sám o sobě dokáže vyniknout jako herec. Koukám, že nejsem sám, koho mile překvapil jeho výkon v tomhle filmu. Driving Lessons jako snímek žádné vyšší ambice nemá a bohužel zůstává takovým tím středem a filmem, který je pro většinu filmového publika spíš neznámý. Film má poutavej děj - kluk, bába, konzervativní matka a téměř nesnesitelné prostředí. Bohužel dějový vývoj žádné silné nebo zásadní zakončení nemá a ve finále film opravdu zůstává jen průměrem. Průměrem, kterému dodává nadpřůměr Rupert a božská Julie Walters jako senilní stařena. Wau :o) ()

• Režisér Jeremy Brock sa rozhodol obsadiť do hlavnej úlohy Ruperta Grinta preto, lebo ho považoval za málo využitého v tretej a štvrtej časti potterovskej série. (tomashrabek)
  • Režisér a scenárista filmu Jeremy Brock vychádzal pri písaní príbehu z vlastných mladíckych zážitkov s madam Peggy Ashcroftovou. (tomashrabek)
  • V dobe nakrúcania filmu mal Rupert Grint iba 16 rokov, čo znamenalo, že ešte nemohol šoférovať (vo Veľkej Británii je najnižší možný vek na vedenie motorového vozidla 17 rokov). Všetky scény, v ktorých sedel za volantom, sa teda natáčali na súkromných cestách. (tomashrabek)