V tejto svojráznej romantickej komédii o láske a osude mladý tvorca blahoželaní beznádejne a bezmocne pátra po dievčati svojich snov a jeho nová kolegyňa Summer Finnová môže byť „tá pravá". Ale 500 dní ich nezvyčajného vzťahu ukáže, že cesta ku šťastiu môže byť nevyspytateľná a neovládateľná - a neuveriteľne vtipná! (Disney+)

Superpero

Hlavní roli tu hraje klon Heatha Ledgera. A hraje jí dobře. Film se mi moc líbil a oceňuju ty vkusné odkazy na Bergmana a další filmovou klasiku. Taktéž chválím hrátky, nebo rozpůlení obrazu na expectations a reality je velice nápaditým prvkem. Jedinné, co nechápu je, že se do Zooey Deschanel aka Summer tak zamiloval. Mě nepřišla nijak výjimečná. ()

Anthony

Film není ani příliš komedie ani romantický to především. Spíš by se o něm dalo mluvit jako o "vztahovém" filmu. Láska je tu jak pozitivní element, který nabíjí energií a dává člověku pocit, že vše je úžasné, tak negativní, který naopak může hodně bolet. Historie jednoho vztahu, kde se krásné momenty střídají na přeskáčku s depresí, je podána velmi zajímavě - nechronologicky. Jako když se člověk ohlíží zpět a znovu dokola se vrací k tomu co bylo: nejsou to souvislé vzpomínky v čase, ale momenty, které se nahodile cpou člověku zas a znovu do hlavy. Objevuje se tu spousta moc pěkných filmařských nápadů: cesta městem po první milování nebo srovnání očekávaného a skutečného patří k tomu nejlepšímu. Navíc oba hlavní představitelé skvěle hrají, především Joseph Gordon-Levitt je vyloženě vynikající. ()

Kryšpín

Máme tu další nezávislou romantickou komedii, která se podobá komornější verzi filmu Láska nebeská. Nabízí se nám tu skvěle natočený režijní debut, který obsahuje to nejlepší z romantických filmů, ať už je to zmíněná Láska nebeská. Ale obsahuje i spoustu "moudrých slov" ze seriálů jako je třeba How I met your mother (možná by takhle vypadal celovečerní film, kdyby se nenatočil seriál). I když by se mohlo zdát o kopie všeho možného, nepřihlížejte k tomu tak. Film má i skvělé postavy, které jen tak neuvidíte - rozumově vyspělejší náctiletou ségru hlavní postavy, která je možná ještě mladší než náctiletá. A přesto svoji roli odehrála na výbornou. Každá láska má dvě mince a aby jsme viděli obě strany, stačí nám k tomu právě 500 dní se Summer. ()

genetique

Aby dnes romantický film nevyznel ako absolútne klišé, prichádzajú tvorcovia s veľmi zaujímavými nápadmi. '(500) Days of Summer' ich má hodne, ale škoda, že väčšina sa sústredila v technickej stránke filmu. Príbeh totiž nie je ničím výnimočným, a keby sme časový sled udalostí vo filme zoradili podľa reálneho časového priebehu, tak by asi väčšina z nás zostala naozaj nemilo prekvapená. Rozprávač nás síce hneď na úvod upozorní, že to nebude žiadny ľúbostný príbeh, ale škoda, že to tak úplne neplatí. Ale práve skvelo spracované časové uzle a šikovne napísaný scenár z tohto filmu robia neobvyklý zážitok. Zooey Deschanel a hlavne Joseph Gordon - Levitt boli ako zamilovaný pár úplne uveriteľní. Film obsahuje veľmi veľa pekných myšlienok o veciach, ktoré nás stretávajú na ceste za šťastím, pravou láskou, i za láskou neopätovanou. 80%. ()

Kaka

Svěží neotřelý přístup k látce a vynikající casting. Dvě hlavní devizy této zajímavě podané a pozitivně naladěné komedie, kde vlna vážnosti a místy nahořkle cynického podtónu skvěle rezonuje s archetypální premisou všech romantických filmů - láska a vše kolem ní. Webb to trefil dobře, je to ze života. Avšak ačkoliv se to tváří místy dospěle a zrale, je to ve skutečnosti teen problematika každým coulem. ()

• První celovečerní film Marca Webba. Do té doby režíroval jen několik hudebních klipů. (HellFire)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra

30.05.2019

Režisér Marc Webb se navždy zapsal do paměti fanoušků originálních romantik jako tvůrce 500 dní se Summer. Jeho dva spidermanovské pokusy s Andrew Garfieldem a Emmou Stone v hl. rolích už ale takový… (viac)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Phil Lord a Chris Miller (Lego příběh) měli po 22 Jump Street režírovat romantickou komedii The Rosie Project. Lucasfilm jim ale odmávnul film s mladým Hanem Solem, takže vzali nohy na ramena a… (viac)

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (viac)