Divoká dobrodružství na vzdálených planetách i znepokojivá setkání nedaleko domova: cenou Emmy ověnčená antologie se vrací s dalšími příběhy, co vás nenechají v klidu. (Netflix)

jedna_vrana

Kým prvá séria bola pre mňa ozajstným prekvapením, spôsobovala zimomriavky a niesla v sebe posolstvo, bohužiaľ, druhá séria je pre mňa sklamaním. Dôvodom je, že chýba nosná myšlienka a divák sa má kochať najmä vizuálnou stránkou príbehov a majstrovstvom animácií. Ak v prvej sérii chýbal príbeh, nahrádzal ho aspoň nápad a istá úroveň zábavy. Druhej sérii toto vo väčšine dielov chýba, akoby tvorcovia vsadili karty na istotu a dojem z prvej série. ()

UhLee

Druhá série - (8/10). Love, Death & Robots se mi se svým Volume 2 dokázal dostat pořádně pod kůži a z mého pohledu je to o chlup lepší Volume, než to první. Je sice pravda, že tady máme o polovinu méně epizod, ale podobně jako u prvního Volume tady byla zhruba polovina epizod naprosto perfektních a pak tady byly o něco slabší kousky. Žádná epizoda však nebyla vyloženě špatná, která by zkazila celé antologii pověst. V paměti se mi nejvíce uchytila epizoda v poušti s trefným názvem Snow in the Desert, která byla krásnou variací na mou milovanou Dunu, která snoubí svoje prvky se Star Wars. Poté tady byla mrazivá epizoda (nebojte, nemyslím Ice), kde jsme byli svědky děsivé předtuchy přelidnění. Poslední epizodu, kterou bych chtěl speciálně zmínit bude hororová podívaná The Tall Grass. Zde jsem si před spaním vybral velice silné sousto a v mých snech jsem poté bloudil v rákosí. Když jsme u těch nočních můr, tak vánoční epizodu All Through the House by měli rodičce povinně pouštět svým zlobivým děťátkům. Na této antologii se mi strašlivě líbí to, že se může některá z epizod stát skutečností a v tomto případě má k nim neblíže asi epizoda s přelidněním. Jedná se o audiovizuálně nápaditou a opojnou antologii, která podobně jako Black Mirror, tak i Love, Death & Robots nastavuje společnosti děsivé zrcadlo a prorokuje děsivé predikce, která budoucnost přinese. Po poslední epizodě však musím konstatovat, že bych si větší porci epizod dal s velkou chutí. Těch 8 epizod je na normální seriál bohatě dostačující, ale zde je to trestuhodně málo. Protože je prazvláštní vyprodukovat za 2 roky pouze 8 epizod, z nichž má většina z nich velice skromnou stopáž. V případě Volume 1 to byl dvojnásobek epizod. Vysvětlení mi z toho plynou dvě - zaprvé nemají tvůrci tolik nápadů, jak v případě Volume 1. Nebo zadruhé měli na přípravu toho Volume 2 daleko méně času a neměli nastřádané do zásoby tolik epizod, jako ze startu. Momentálně už vím, že bude mít i Volume 3 pouze 8 epizod, takže nezbývá než zamáčknout slzu a vychutnat si alespoň takovouto porci. Já jsem každopádně vděčný za jakoukoliv porci epizod, protože tohle jsou z mé strany ideální Večerníčky na dobrou noc. "I've been alive for 218 years. I've seen... too much. But she makes everything new. I love seeing things through her little eyes. They're so bright. They're so full of life. Not Dead. Like Yours." Nejlepší epizoda: Snow in the Desert(S02E04) ()

Lachtaan

Trvá mi to fakt věky, ale nakonec i ty kraťoučké stopáže, kterými se LD&R pyšní, smlsnu jak malinu a dostanu prostor zhodnotit, jak i tentokrát se v rámci řady objeví fakt dobré a i fakt hrozné zjevy. Nejlepší epky: Automatická hlasová služba, Duch Vánoc a Utonulý obr. [viděno na Netflixu] ()

VanTom

Líbily se mi všechny povídky, některé velmi. Na druhou stranu, této sezóně chyběla nějaká vyloženě revoluční (revolucionářská), mimo téma a představu. Jo a (programově?) se tu tentokrát nevyskytovala žádná nahota (zdechlinu obra nepočítám). ()

Jaro.Krafcik

Ešte lepšie ako prvá séria, netflix prekvapil a ponúkol dabing. Ozaj teraz dabuje vo veľkom. Ale ako spomenul užívatel David.Darco, chudobnejšia, kratšia porcia minipríbehov už iba osem. Ale stačilo. Boli aj horšie ale aj lepšie. Kľudne nech dajú aj tretiu sériu. Všetci sa budeme tešiť. Možno predčasne som hodnotil celý seriál len priemerom. 4* ()

vyfuk

Takový úspěch a poptávku asi nikdo nečekal. Seriál totiž se vrací po dvou letech a to dokonce s více než polovičním kvantem zábavy. Záleží, zda kvalitnější. Láska, zmrd a robůtci byla vždy jen nějaká jednohubková záležitost, která ve vás nechala všechno nebo nic. Svědčí o tom i díly, které jsou jen nějakým epizodickým vyřešením situace nebo i takové, které jsou nějakým psychickým náhledem na věc s nějakou formou literárního díla jako je i poslední díl. Asi bych neřekl, že jsou díly, které mě posazují na zadek. Alespoň ne příběhem, kterým by to mělo disponovat. Spíše jde o animaci, která je buď uspokojující nebo fantastická. A to asi stačí. Zůstává to jednohubkou, která někdy chce sežrat moudrost světa, ale vám to ani nijak nevadí, protože se to stejně někdy trefí do noty. ()

Skeksis

Neviem, či sú to tí istí tvorcovia ako v prvej sérii, nechce sa mi to skúmať, ale táto séria dopadla úplne na hovno. Všetko vrazili do animácie, ktorá je prd platná, keď je scenár nanič. Proste veľkolepá nula! Úplný opak prvej série. Radšej som sa pozerala ako jogurt vládne svetu vo verzii takmer primitívneho, ale pritom skvelého animáka, ako na skvostné vizuálne blbosti. ()

kenkaku

V případě LD&R je třeba brát jednotlivé epizody zvlášť. Ta různorodost je příliš veliká. A stejně jako každému sedne něco jiného, není šance hodnotit všech 8 epizod stejně. Někdo bude slintat nad obrem a infolinkou, někdo nad luxusní animací (asi polovina všeho) a někomu bude asi stačit jen víc než jedna ustřelená končetina... z mého pohledu znatelně klesla příčka přístupnosti. O holý zadek tu prakticky nezavadíte. A to o něčem také svědčí. ()

psychoJoa

Pokračování úspěšné první série se z mého pohledu moc nepovedlo. Oproti jedničce jsou příběhy buď příliš filosoficky otevřené a nebo mi prostě chybělo delší rozpracování - tedy byly příliš zkratkovité nebo nedotažené. Shrnuto podtrženo, po stránce animace je to opět bomba, po příběhové stránce to dohromady dává slabší průměr. ()

Melios

[Menšie SPOILERY] Love, Death & Robots sa po niekoľkých odkladoch konečne prihlásil o slovo a priniesol novú (,i keď kvôli Covidu značne okresanú) várku krátkometrážnych filmov. Čo sa týka celkového pocitu, myslím si, že kvalita jednotlivých poviedok ostala na rovnakej kvalite ako prvých osem epizód prvej série. Samozrejme ani ja, ale nemôžem neohrnúť nos nad značne malým počtom príbehov, ktorý určite o rok vynahradí ďalšia várka príbehov, ktoré tvorcovia sľúbili priniesť. Osobne sa prikláňam k názoru, že druhá séria nie je horšia ako prvá. Len treba prihliadať v akých podmienkach musela vznikať. Ak to, ale budem brať ako samostatnú, nenadväzujúcu sériu (a tak by sa to aj vďaka antológii príbehov aj malo brať) potom sa jedná o zbierku, ktorá svojmu originálu stále hanbu nerobí. Takže overall môžem aj druhú sériu pre Cyberpunkových nadšencov srdečne odporučiť. Len sa musíte pripraviť na to, že tieto epizódy sa jednoznačne viac zameriavajú na poetickosť a otvorenosť než na jasný filozofický príbeh s presahom. To, ale, samozrejme, neznamená, že aj takéto epizódy tu nenájdete. V podstate som už napísal všetko čo som potreboval, preto v nasledujúcej pasáži len heslovito zhrniem môj názor na každú epizódu: Automated Customer Service - Oddychová pilotná epizóda, ktorá cynicky predstavuje súboj dôchodcu s technológiou. Skôr na pobavenie. Ice - Príbehovo prázdny námet, ale po animovanej a výpravnej stránke je to duchovný Zima blue. Osobne sa mi epizóda páčila i navzdory tomu, že vlastne končí v tom najlepšom, v momente kedy sa príbeh ešte len rozbieha. Pop Squad - Bezkonkurenčne najlepší príbeh celej série, ktorý by sa dal možno nazvať ako dokonca aj jeden z najlepších dielov celého seriálu. Opäť tomu chýba už iba trochu k dokonalosti. Dlhšia stopáž by sa hodila. Snow in the Desert - Vizuálne pôsobivá hero journey, ktorá by ako z oka vypadla Mandovi. Sympatická hlavná postava s ešte sympatickejším companionom. Opäť by som bol potešený za rozšírenie LORU. The Tall Grass - Námetovo prebraté od Kinga, no prevedením od Lovecrafta. Najväčší ťahák na celom dieli je jeho neskutočné tempo, napätie, ktoré vás ani na konci nepustí a zaujímavá kombinácia kreslenej a 3D renderovanej animácie s vysokým a nízkym frameratom. Taký skromnejší Spider-Man Into the Spider-Verse. All Through the House - úprimne vidieť túto reimagináciu Koralíny v mojom detstve asi si dobre rozmyslím, či budem k svojim rodičom na Vianoce zlý. Dĺžka príbehu do 5 minút úplne dostačuje svojej forme. Life Hutch - Na tomto projekte budete uchvátený vizuálom postavy Michaela Jordana a budete sa pohrávať s myšlienkou či je to ozaj hrané, alebo len dobre na-animované. Čo sa týka toho zbytku, to už ale nestojí za reč. Zaujímavé ničnerobenie tu jasne kazia flashbacky na boj, ktorý vás vytrháva z celkovej výpravy. Pre mňa osobne asi najslabší diel sezóny a seriálu zároveň. The Drowned Giant - Tu mi stačí k tomu dodať iba to, že oproti prvej sérii táto umelecko-filozofická epizóda skvelo uzavrela sériu a výborne otvorila novú. Nejaký takýto koniec som čakal aj pri prvom počine, ale nedočkal som sa. A vlastne, that's all folks. Osobne som s novou sériou ani spokojnejší byť nemohol a napäto očakávam, čo nám za bizár prinesú tvorcovia nabudúce. Keď sa dokázali vynájsť v najhoršom ekonomickom období za posledných pár rokov, potom som zvedavý s čím prídu o rok... () (menej) (viac)

JamesSi

Druhá série Love, Death and Robots je podobná jako první, jen kratší. Počet kvalitních vs průměrných povídek zůstal zhruba stejný. Samozřejmě opět naprosto nekonzistentní v poselství/stylu/námětu apod. Stále jsem ale rád, že tahle série existuje. Je to fakt důležité pro animaci. Žánrové animované kraťasy pro dospělé s poměrně velkým rozpočtem se těžko totiž nacházejí i na animačních festivalech. Jsem rád, že do toho Netflix dává prachy. A pár epizod je naprosto skvělých. Stále ale projekt, kterému více fandím, než si skutečně užívám. ()

Hanys_

Paradoxně mi až s2 sedla víc. Míň dílů, kvalita je vyváženější. Žádný vysloveně nevyčnívá, zároveň žádný nenudí. Nejlepší díly Zakázané ovoce a Sníh na poušti. 7.5/10 ()

mclenin

Stojím niekde medzi 3* a 4*. Vizuálne je to opäť pestré, hoci vzhľadom na menší počet epizód ubudla aj variabilita animačných techník, ktorá zdobila prvú sériu - tu je prevažná väčšina poviedok animovaná v štýle modernej 3D techniky. Pokiaľ ide o obsahovú stránku najviac sa mi páčila poviedka The Tall Grass (ktorá pripomenie In the tall grass a je to mix King / Lovecraft, hoci dejový oblúk je jednoduchý, atmosféra je skvelá), a za osobitnú zmienku stojí aj Snow in the Desert - ktorý zas pripomenie nejakú zabudnutú epizódku zo sveta Star Wars, All Through the House - ktorý sa pohráva s myšlienkou obludnej verzie Santa Clausa, Life Hutch - sci-fi boj o prežitie v minimalistickom poňatí, The Drowned Giant - dejovo síce chudobný no myšlienkovo a filozoficko obsiahly (existuje iný svet ako ten náš ? ktorý svet je pravý - náš alebo svet obrov ? je obor len kreatúra, výtvor prírody alebo my sme trpaslíci / liliputi ? atď. atď.) ()

Klajnik

Vysoká tráva a duch vánoc mají sice nejlepší výtvarný styl, ale obsahově mě bavila pouze 4 a hlavně 3 epizoda, ze které bych chtěl celovečerák. Pokud by nejlepší epizoda této série dostala prostor na úkor zbytku, byl by to mnohem lepší projekt. ()