Kriminálka Miami

• Slovensko C.S.I.: Kriminálka Miami (viac)
všetky plagáty
TV spot 6
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2002–2012), 173 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Rex Linn, Jonathan Togo, Eva LaRue, Khandi Alexander, Omar Benson Miller, Sofia Milos, Rory Cochrane (viac)

Na rozdiel od kolegov v Las Vegas, ktorí dokonale poznali prostredie suchej púšte, kriminalisti z Miami vyšetrujú zločiny v dusnej a vlhkej klíme bujnej subtropickej vegetácie Floridy. V jednotke C.S.I. Miami ďalej pracujú Calleigh Duquesneová (Emily Procterová), južanská kráska, ktorá sa špecializuje na balistiku a balistické testy, ďalej Tim Speedle (Rory Cochrane), mladý vyšetrovateľ s dobrými stykmi v uliciach, Eric Delko (Adam Rodriguez), expert na vodu, ktorý vie všetko o riekach a močiaroch na Floride a pozná všetky biologické a fyzikálne procesy, ktoré sa v nich odohrávajú. Neoddeliteľným členom tímu je vševediaca súdna lekárka a koroner Dr. Alexx Woodsová (Khandi Alexander), ktorá načúva reči stôp na telách obetí. Jednotka forenzných vedcov z Miami dokáže vyriešiť aj také prípady vrážd, ktoré by iné laboratóriá pre náročnosť vzdali. Ich doménou sú dôkazy z miesta činu, predovšetkým odtlačky prstov či biologický materiál. Presné výsledky náročných vedeckých analýz, porovnávania DNA a nevyhnutná železná logika umožňujú efektívne pátranie po skutočných zločincoch. Pod prístrojmi najlepšie vybavených laboratórií na svete potom nájdené dôkazy prehovoria jasnou rečou a prezradia znalcom dostatok informácii o páchateľoch. Pomstia tých, čo už hovoriť nedokážu - obete zločinov. (oficiálny text distribútora)

NICOX

Ajaj.. No případy a jejich řešení jsou dobrý, ale ty postavy... Vedoucí skupiny byl měl bejt někdo kdo má aspoň trochu charisma, ale Caruso ho rozhodně nemá a ostatní mi taky nějak nesedí. Jedinej kdo mi tak nějak nevadil byl Tim, ale toho jako naschvál museli zabít. Aspoň, že Calleigh už nedabuje L. Vondráčková, to byla naprostá hrůza. Takže za 3-. 55 % ()

rozbris

Trošku mi to připomíná CSI Las Vegas akorát v Miami, hodně podobně jen jiné obazení. Ale jde to, hlavně hlavní boss je třída, před kterým se musí i hov... třást:-) ()

Benedygtus

Myslim, ze z dnesnich kriminalek, kterymi nas nynejsi hlavni TV programy zahltily, je tadle nejlepsi..a uprime na tu jedinou se s chuti vzdy podivam..a ne jen z nudy :-) ()

toy79

Jeden z amerických CSI seriálů, avšak podle mě jednoznačně nejlepší z řady New York, Las Vegas a Miami. Všemu vévodí charizmatický šéf týmu Horatio a jeho hlášky. ()

borec999

To isté ako Las Vegas, čiže po technickej stránke celkom zručne natočená kriminálka, ktorej však ja osobne nikdy nebudem pravidelným fanúšikom ani divákom. Jediný citeľný rozdiel som postrehol v charizmatickejšej hlavnej postave (holt David Caruso ako Horatio Caine s jeho ťažkými,drsnými pohľadmi a efektným nasadzovaním okuliarov schová Williama Petersena z Las Vegas hravo do vačku). Hodnotenie rovnaké ako u predchodcu CSI Las Vegas, čiže: 40% a lepšie 2*. ()

Nerhinn odpad!

Amorální zakomplexovaný zrzek permanentně zneužívá své moci a mluví s lidmi, aniž by se na ně díval. Takový floridský pokus o Walkera. Munchkin v hlavní roli, jednorozměrné figurky kolem něj, násilné protlačování rodinných hodnot... ostatní komentující často zmiňují, že je to klon původní CSI Las Vegas. Podle mě ani náhodou. Ten kvalitativní sešup je drastický a geekovské nadšení z vědy je tu nahrazeno osamělým mstitelem. Fuj. ()

miksacka

První CSI, která mě chytla. :o) Miami má oproti jiným kriminálkám jedno velké plus a to prostředí, kde se odehrává. Slunečné pláže, palmy, moře, to vše je úchvatné. Má nejoblíbenější postava z tohoto seriálu je Ryan Wolfe. ()

Paity

Zravý chytrák, hyspánský playboy jdoucí do všeho po hlavě a věčně vše-rozlouskající blondýna. To je tenhle seriál ve zkratce, který bude po nějaké době nudit a už vás ani nebude brát to, že hlavní hrdina si to drandní na místo činu ve svém hummie H2. ()

Merkin

V originále nemá Horatio Cane zdaleka takové charisma, jaké mu vnuknul Jaromír Meduna. Ale nejde jen o dabbing, který na mě tentokrát působí dost kladně. Celková atmosféra Miami-dokonalá kulisa pro zbohatlíky i odpadlíky(čili většinu podezřelých), postupné odkrývání detektivních metod i moderní hudba. To vše utlumí možné zklamání z neoriginálních případů a z s výjimkami nezajímavých hlavních hrdinů. V rámci konkurence ostatních kriminálek zasazenách do velkých měst N.Y. a Las Vegas na mě zkrátka Miami působí jako nejpovedenější kvítko trojlístku. ()

Schuldiner

Zkratkovité, občas nelogické ..a taky naprosto geniální policisté s nadlidskou prozíravostí... to sou věci, kvůli kterým to nemůže být dobrý seriál!!! ()

Haymar

Zásadním (a vlastně asi i jedniným výrazným) problémem Kriminálky Miami je pro mě David Caruso, který je mi zkrátka bytostně nesympatickej... Jinak velmi dobrý seroš! ()

Angelino

Keďže tých kriminálok chodí paralelne viacero, nikdy neviem ktorá je ktorá. Pozerateľné sú všetky a v podstate ide o verné kópie len kulisy mesta sú iné. Tu je trošku špecifický aspoň Caruso, ktorý je trochu "podivín". A škoda tej čitateľnosti deja a občas presladených hrdinských scén (Caruso z horiaceho auta zachraňuje nezranené dieťa, ktoré nepripútané urobilo v havarovanom aute niekoľko kotrmelcov). ()

J*A*M*A*L

Klasika, tohle už všichni známe. Suchý, trapný, ubohý, nudný krimi seriál, co k tomu dál říct? Možná jen to, že jsem Miami udělil o hvězdičku lepší hodnocení, než Las Vegas a New Yorku, právě díky lokaci. Miami je totiž pro mě nejkrásnější město. ()

TERRORDROME odpad!

Dlhé roky som čučal na klasické detektívky typu Columbo či Hercule Poirot a tieto moderné vedecké, farebnými filtrami nasnímané "cool" forenzné týmovky ma vôbec netento. Analyzovanie chlpov či výtery z úst sú hovadsky zábavná záležitosť. Na špičke vystrelenej guľky sa nájde pricapená spermia a rozpitvaním chromozómu sa zistí že dieťa ktoré by z nej prípadne vzišlo by hralo na husle a malo astmu. Z metód ktoré sa tu používajú by často boli paf aj v Star Treku. No a nad všetkým čnie ryšavý policajný nadčlovek Horatio Caine. Okrem samozrejmého faktu že zožral všetku múdrosť sveta, všetko vie a všade bol je aj vyššia anjelská bytosť ktorú zoslali nebesá aby trestal neprávosť, hlásal dobro a bojoval so zločinom s patričným odporom. Najviac ma srala práve tá jeho samoľúba morálna nadradenosť nad všetkou lúzou sveta. To že furt čumí do zeme s naklonenou hlavou a neustále si nasadzuje a skladá tie svoje okuliare sú už len také blbosti na zasmiatie. Keď veľký šéf zahrmí tak analýza DNA bude hotová do 10 minút a to už si Horatio obhrýza kravatu pretože ON má predsa sväté poslanie, kurva! Naozaj som čakal že sa už-už obráti na kameru a prehovorí do duše divákom aby vedeli že dobro je dobré, zlo je zlé a ak to nekapírujú tak potom bububu, príde po vás tým namachrovaných fešákov a vy budete musieť vo väzení zdvíhať mydlá chlpatým obludám. Za samotný seriál by som nejakú tú hviezdičku objektívne mal dať, predsa len sme už mali možnosť vidieť aj debilnejšie veci hlavne z nemeckej produkcie, ale už len za ten fakt že kedykoľvek som zapol telku tak to tam šlo zas a a zas a zas a zas a zas... to odpad istí. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (viac)