Kriminálka Miami

• Slovensko C.S.I.: Kriminálka Miami (viac)
všetky plagáty
TV spot 1
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2002–2012), 173 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Rex Linn, Jonathan Togo, Eva LaRue, Khandi Alexander, Omar Benson Miller, Sofia Milos, Rory Cochrane (viac)

Na rozdiel od kolegov v Las Vegas, ktorí dokonale poznali prostredie suchej púšte, kriminalisti z Miami vyšetrujú zločiny v dusnej a vlhkej klíme bujnej subtropickej vegetácie Floridy. V jednotke C.S.I. Miami ďalej pracujú Calleigh Duquesneová (Emily Procterová), južanská kráska, ktorá sa špecializuje na balistiku a balistické testy, ďalej Tim Speedle (Rory Cochrane), mladý vyšetrovateľ s dobrými stykmi v uliciach, Eric Delko (Adam Rodriguez), expert na vodu, ktorý vie všetko o riekach a močiaroch na Floride a pozná všetky biologické a fyzikálne procesy, ktoré sa v nich odohrávajú. Neoddeliteľným členom tímu je vševediaca súdna lekárka a koroner Dr. Alexx Woodsová (Khandi Alexander), ktorá načúva reči stôp na telách obetí. Jednotka forenzných vedcov z Miami dokáže vyriešiť aj také prípady vrážd, ktoré by iné laboratóriá pre náročnosť vzdali. Ich doménou sú dôkazy z miesta činu, predovšetkým odtlačky prstov či biologický materiál. Presné výsledky náročných vedeckých analýz, porovnávania DNA a nevyhnutná železná logika umožňujú efektívne pátranie po skutočných zločincoch. Pod prístrojmi najlepšie vybavených laboratórií na svete potom nájdené dôkazy prehovoria jasnou rečou a prezradia znalcom dostatok informácii o páchateľoch. Pomstia tých, čo už hovoriť nedokážu - obete zločinov. (oficiálny text distribútora)

borohub

Co si budeme nalhávat, CSI miami je stejný jako CSI NY a CSI LA a jako dalších x desítek seriálů, ovšem tohle má pro mě nostalgickou hodnotu a zdá se mi že z série CSI má nejlepší postavy. Horatio je jakási obdoba chucka norrise což je tak komické že prostě by to byl hřích tomu nedat 5 hvězd ()

helrohir

David Caruso je síce najsympatickejšia postava zo všetkých CSI, ale ani on nedopomohol k tomu, aby som si tento krimi seriál nejako výraznejšie obľúbil. Pár častí bolo zaujímavých, iné zas boli hlboko podpriemerné, ale to je v každej dlhodobej seriálovej sérii. ()

ac1976

Je mi samozrejme jasné, že celá CSI je televízna blbosť, ale je to atraktívne natočené, myslím tie ukážky priestrelov, masky a pod. Aj keď je Miami až číslo 2, mám ho najradšej, napriek tomu, že je v ňom najväčší čurák Eric Delko alias Adam Rodriguez, ktorý sa pri zbieraní dôkazov tvári akoby ho držal za gule miamský aligátor. Ale Horatio Caine je fakt nebezpečný borec keď si zloží okuliare a ukloní tú špatnú ryšavú hlavu a hlavne Eva La Rue je pekná, obyčajná, prirodzená, jednoducho KUS. Zaujímavosť: V jednej časti znudení študenti zabíjajú ľudí podľa PC hry - Tí amíci sú fakt mešuge! Poznámka č.1.platí pre všetky CSI: Všetci títo borci by aj z hovna nájdeného na mieste činu zistili prospech páchateľa na základnej škole ☺Poznámka č.2.: Všimli ste si povinné zloženie vyšetrovacieho tímu? Medzi vyšetrovateľmi musí byť aspoň jeden viac či menej opálený a pri PC nesmie chýbať niekto pôvodom z Ázie 😁 Multikulturalizmus v praxi. ()

Ivoman

Po asi dvou sériích jsem dal 3 hvězdičky, ale po shlédnutí všech dílů (10 sérií) jsem hodnocení zvedl na 4 hvězdičky, protože seriál časem získal na rychlosti a efektivitě. ()

brzozin

Proč, když někdo vymyslí něco nového, originálního a neotřelého (mám na mysli původní CSI Las Vegas), tak se z toho udělá fabrika na prachy a zaplevelí se tím vysílání tak strašně, až na to člověk dostane alergii, jen to zahlédne? ()

Mephisto

Ukrutně zmršený spin-off CSI: Las Vegas. Je to jako přes kopírák, jenom se mírně změnily kulisy a výrazně zhoršili herci. Po třetině první sezóny jsem nad Miami zlomil hůl. ()

DeepMaster

Kriminálka Miami je senzační právě proto, "ŽE SE NAPROSTO VYMIKÁ PŘEDCHOZÍM DVOU SERIÁLŮM". Narozdíl od Lav Vegas či Now Yorku, je Miami založená hlavně na citech protagonistů. David Caruso vyniká svou fantazii a vůlí k dosažení spravedlnosti. Toto v obou předchozích případech schází. Miami není jen o vyšetřování jedné dané vraždy, ale řešení dlouhých a těžkých prípadů, které se prolínají nejen do jednotlyvých dílů, ale i sérii. ()

MartyMcFly89

Dusné vlhko střídajíc zaprášené plochy oslněné prudkým sluncem. Tým vyšetřovatelů v čele s neskutečně charismatickým Horatio Cainem. Právě jeho osobnost je tím hlavím důvodem, proč mám tento seriál daleko raději, než NY a LA. Když to circa před dvěma rokama dávali na Nově, spolu s Dr. Housem to byl jediný seriál, na který jsem koukal. Zrovna taková docela dobrá kombinace, i Carusovo dabing je skvělý. Byla to první kriminálka (CSI), kterou jsem viděl a tak celé prostředí pro mě bylo nové. A postupy - detailní záběry, rekonstrukce, maximální přiblížení, nadpřirozené (téměř) technika. Horatiovo lidskost je mi blízká. ()

Toumyk

Seriály tohoto typu mě ultraserou. Prostě jen trapná snůška kriminálních případů a jejich řešení. To je jako udělt film o autopůjčovně, kam si choděj lidi půjčovat auta - a bum 100 dílů o autech a spokojenym majiteli. Neni tu vůbec nic, tenhle seriál nemá nic co by mě nějakým způsobem zaujalo. v Las Vegas byl aspoň někdy trochu nastínej příběh, nebo něco na ten způsob, ale tady je prd. Navíc David Caruso mě sral už v Rambovi a hlavní rolí v tomto mě jen utvrdil v tom, že je to pěknej vůl. ()

walkingdead

Atraktivní prostředí Miami a osvědčený formát CSI, na tom snad nešlo nic zkazit. Některé díly jsou slabší, ale většina velmi povedená. David Caruso je přesvědčivý. ()

Mustaffa

Jednu hvězdičku za Davida Carusa, jinak seriál stojí za starou belu. Takový MTV styl, všechno uhlazené a navoněné, všichni se tam tváří jako by sežrali svět. Případy nejsou bůhví jak propracované na kriminálku, spíš zase sází na geniální vševědy a jejich postupy ve vyšetřování. Kriminálka Miami = popcornová zábava. ()

infernet

Nesnášim představitele hlavní role a už vůbec nechápu, proč sakra musí každý druhý záběr končit tím, že si krajně nesympatický David Caruso nasadí brýle a odejde. Ostatní herci jsou celkem fajn, ale oproti podobným kriminálkám(Las Vegas a New York) mi připadá, že krom práce nemají postavy žádný osobní život. Veškerá konverzace se omezuje pouze na práci, jinde jsou alespoň vtipné nebo ironické poznámky a to mi tady strašně chybí. Všichni jsou naškrobení jak límeček u košile mého dědy. ()

route60

Další kriminálka tentokrát Miami je nic moc ale co by se neudělalo pro dolary žé? celkem slušná nuda a někdy jsem se nechtěně zasmál. 25% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (viac)