Mission: Impossible Odplata - Prvá časť

• Česko Mission: Impossible Odplata - První část (viac)

Tentoraz sa Ethan Hunt a tím Impossible Mission Force vydávajú po stopách nebezpečnej zbrane, ktorá má potenciál zničiť celé ľudstvo, aby ju zaistili skôr, ako sa dostane do rúk šialenca. Počas svojho náročného a nebezpečného pátrania sa však musí neustále obzerať cez plece, pretože z jeho dávnej minulosti sa vynára až príliš živý prízrak. Gabriel (Esai Morales) poznal Ethana ešte v čase, keď nebol elitným agentom, a pozná každú jeho slabinu. Ethan, pre ktorého bolo zdravie a bezpečnosť jeho blízkych a členov tímu vždy viac,  ako úspešne splnená misia, bude tentoraz možno musieť prehodnotiť svoje priority. (Cinemart SK)

Jacob23

Trochu už mě tahle série nudila nebo spíše nedokázala překvapit ale tuhle jízdu jsem si užil do poslední minuty. Baví mě že to je přestřelené a že se to nebere zas tak vážně, baví mě všechny ty akční a kamerové nápady a skvělé scény. Tady mě fakt baví i Cruise a respektuju to jako jeho velkou show..co mě ale nebaví je Gabriel a celková story. Našťestí zbytečných keců je tam málo takže jsem uvažoval i o 5* ()

m.a.t.o.

„Ak zostanem, budem v bezpečí a ochránite ma?“ – „To ti sľúbiť nemôžem. Ale prisahám, že tvoj život bude pre mňa dôležitejší, než môj.“ Komentár obsahuje spoilery! Na McQuarrieových M:I sa mi páči, že sa pri nich človek nenudí. Za každým mi tie vyše dve hodiny zbehli, najmä vďaka strhujúcim akčným scénam, veľmi rýchlo. Tentokrát sa tvorcom podarilo aj trefne obsadiť hlavného (ľudského) záporáka, čo teda v rámci série rozhodne nebolo vždy pravidlo. Akurát premisa filmu, ktorá sa točí okolo super AI mi prišla byť až príliš neuveriteľná. Každý chce ovládnuť Entitu, len Hunt ju chce vypnúť. A namiesto toho, aby ho Entita (ktorá má neobmedzené možnosti) zabila pri prvej možnej príležitosti, necháva ho stále nažive. Ženský casting (Ferguson, Kirby, Klementieff) mi liezol na nervy, vďaka bohu aspoň za Hayley Atwell. Takže, aj siedma nemožná misia je síce dobrý akčný film, ale nemyslím si, že si ešte niekedy dám reprízu. 60 % ()

blackJag

Jedna z mála dlouhotrvajících sérií, která si nejen uchovává hlavní hereckou reprezentaci (ne že by preciznost v této oblasti nemohla být přesvědčivější), ale i kvalitativní úroveň. Vyrazit na nový díl série M:I do kina není v podstatě rizikem, což považuji za obdivuhodné, tečka. Samozřejmě velkým nedostatkem tohoto dílu je ta vyložená otevřenost, čekat na pokračování rozehraného děje je oser slušný, nu ale což, musíme to přestát. Jestli pak nás bude čekat nějaké další spektakulární kaskadérské číslo jako zdejší jump na motorce? Věřím, že jednoznačně, Cruise je dostatečně šílený ve všech směrech :) 80% ()

vyfuk

V jistých bodech něco mezi totální snahou to tlačit na sílu a taky karikatura akčního filmu. Zvláštní mix emocí, kde se zdá, že je dovoleno už úplně všechno. Nedá se na to koukat s nějakou seriózností. ()

drackula

Viac ako 2,5h stopáž bola jemne povedané prepálená. Okrem občasných hluchých miest som bol ale nadmieru spokojný. Momenty, kvôli ktorým mám túto sériu rád sa opäť objavili, zlosyn bol viac ako aktuálny a Tom Cruise je stále obrovský frajer. 80% SkyShowtime ()

greath

Najlepšia a najkvalitnejšia akčná séria súčasnosti. Výborná práca s kamerou a strihom z toho robia akčný nárez tejto generácie. M:I je jedna z mála sérií, ktorej kvalita každou snímkou stúpa. Ak bude druhý diel aspoň takto dobrý ako part one, tak tu máme masterpiece, ktorý nemá obdobu. Scéna z Ríma a žltým autíčkom topka. Pocta starým Bondovkám, kde pri starých naháňačkách premietali za párikom pozadie na plátne, no vtedy ešte také technológie nemali. Veľmi sympatické spojenie Cruise a Atwell, medzi ktorými to iskrí viac ako v nejakom romantickom filme. Keep going. ()

Hollohlaway

Jsem fanda série, ale tohle mě z kalhot nevystřelilo. Možná je to pouhou polovinou zakončení ságy Ethana Hunta a sedne si to později. Ale tady jsem neměl nic, na co bych koukal s otevřenou pusou. Samozřejmě kromě Hayley Atwell, která je naprosto a ohromujícně nádherná, přirozená a zábavná. Ale zbytek týmu nemá téměř prostor a akce a triky nijak nevyčnívají. Příběh je ovšem silná stránka, na to si nemůžu stěžovat, nemyslím přímo hlavní zápletku, ta byla divná, ale vývoj děje. Uvidíme za rok na druhé půlce. ()

Pecival

Určite slabší než předešlé díly, ale na 4 se to nakonec vyhrabe díky paradní akci ve vlaku a Cruisovu charisma, které pořád má. Příběh je ale opravdu neskutečně pitomej :) ()

remy

Kulervoucí a strhující akční sekvence, rafinovaně vystavěný, chytrý a překvapivý scénář. Tak přesně to sedmé Mission: Impossible postrádá. Bavil jsem se, ale vyjma úplného finále jsem si ani jednou neřekl wow. Poslední díly byly mnohem chytřejší, hravější a vlastně i stylisticky poutavější.  Tohle mi připadá jejich tak trochu slabší odvar. Pořád to ale jako fajn špionážní akčňák bez problému obstojí. Už ale míň jako další přírůstek do vtahující série Mission: Impossible. Lehké zklamání. ()

MartinS96

Nejlépe mé pocity nabyté z kina vyjadřuje věta: „Užil jsem si to, ale přesto jsem zklamán.“ Cruise s McQuarriem v posledních letech a zejména v Mission Impossible dělají akčnímu žánru medvědí službu stejně jako Keanu a Stahelski. Na těchto případech je lze vidět, že není možné na úspěch navazovat do nekonečna, protože i když se sebevíc snažíte, jednou to buď přeženete a nebo se toho divák prostě přejí. Vrchol Johna Wicka dle mého přišel s druhým dílem a M:I svůj peak zaznamenala v předešlých dvou dílech. Provedení akčních scén je stále na vysoké úrovni, jen právě diváka už tolik nešokují a navíc se zdá, že se o to snaží čím dál víc. Výsledkem je horší pocit z jejich poctivosti, když si tvůrci zase o trochu víc a hlavně zbytečně pomáhají berličkami v podobě CGI. Hlavní problém sedmé Mission Impossible ale ční ve zvolené hrobě, jíž Ethan Hunt a jeho parta tentokrát čelí. Ačkoliv se může zdáti v zasazení do dnešní doby aktuální, působí nehmatatelně, nedůstojně a především divák nemůže úplně tušit, čeho všeho je reálně schopna. Takže Tome a Chrisi, příště bych prosil spíše návrat ke kořenům. 7/10 ()

Reanimated

Na jednu stranu špičková blockbusterová práce. Ale tu sráží trochu divné papírem šustící dialogy a malinko srandovní strašení AI záporákem. Jako by se tvůrci inspirovali MGS2, ale neříkají ty implikace tak chytře a ani je neukazují nějak "strašidelně/působivě". Oproti minulému dílu mi chybí i špičkové choreo. Uvidíme, ke konci to trochu začalo zapadat a druhý díl se těším. ()

herr_carter

Neuvěřitelné Horste, slovy klasika ! Nevěřím vlastním očím, ale přání se stalo skutečností a finální první polovina tohoto kultovního spektáklu se povedla na výbornou. Cruise, toho času nositel věku 60+ tu skáče, hláškuje, lítá, střílí - no prostě dělá psí kusy jako za mlada, ale to samozřejmě není všechno. Na to, že to má 3 hodiny, je to poskládané fakt dobře a co oceňuju, film není přeplněný rádoby vtipnými hláškami, což je trošku nešvar posledních let a to samozřejmě především u mainstreamových blockbusterů. Zkrátka a dobře, film je šikovně slepený prvky i z předchozích dílů a já se těším na druhou polovinu...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Soweek

3,5* Trumfnout sebe sama v každém následujícím dílu série je obtížné. Nebezpečí musí být větší a sázky vyšší. Jenže čím chcete trumfnout Fallout, který šel do atomových bomb? Tom Cruise se pouští na nebezpečný led umělé inteligence a na jde hrozně tenký led, který občas praská. MI by mělo poprvé nést i označení "sci-fi" a rozhodně ne hrdě, protože to je právě složka, která je naprosto tragická. Co naplat, že jste stále nekorunovaným králem akčňáků, když si celý dojem filmu neustále kazíte příběhovými sci-fi body, nad kterými se vážně musíte pousmát, jak debilní jsou? ()

Maynard.

Výborný! Po delší době opět film, na kterej sem se opravdu hodně těšil, sice sem nešel do kina, ale to se odpouští :o). Perfektní příběh, kterej je sice jednoduchej, ale v jednoduchosti je síla a tak tomu je i tady.  Tom je borec, kterej podobně jako Belmondo dává hodně kousků bez kaskadéra a to se jako fakt cení a je to vidět. Dobrý postavy a parádní mysteriózní záporák. Na druhej díl musím jít do kina, tak přísaháme! ()

pavcas

Musím říct, že i když se příběh ženě dopředu rychlostí blesku, chvílema nestíháte děj, akce střídá reakci, takže nemáte moc času přemýšlet co, proč a jak, ani chvíli jsem se nenudila. A to je přesně to, co od takovýho filmu čekám. Hodně dobrý, jako vždy. ()

kenkaku

M:I #7 mě prakticky naštval už jen názvem… “první část”. Co to je za debilní módu půlit filmy. Dál, s čím mám problém je “Peggy Carter“ (respektive její postava). Protivná až na půdu a moc jsem si přál, aby to s ní dopadlo špatně. Dost jsem také nepochopil scénu s Fiatem 500 a celkem smutné je, že scéna s vlakem na mostě nakonec vyzněla dost zbytečně a hloupě. Stačilo jen rozpojit spřáhlo dříve. ()

sedm.1

McGuarrie s Cruisem nasadili laťku akční kvality s předchozí misí pod názvem Fallout tak vysoko, že se jim jí, a nejen jim, bude překonávat už jen velmi kdy těžko a přestože i Dead Reckoning měl určitě maximální žánrové ambice, tak narozdíl právě od Fallout zůstali s tímto filmem pod oním pomyslným vrcholem akční zábavy, ale opravdu jen těsně, jelikož i Dead Reckoning patří k opravdu tomu nejlepšímu, co daný žánr vůbec nabízí. Stále se tak jedná o neskutečně intenzivní a adrenalinovou jízdu, která vyniká jak strhujícím a efektním zpracováním všech akčních scén, kterých je ovšem třeba právě oproti Fallout o dost méně, tak zápletkou, která tu působí skutečně doslova opulentním dojmem a na akční žánr si dovolím tvrdit, že je vážně svým pojetím a obsahem ojedinělým způsobem náročná na sledování, co je ovšem důležité zároveň zmínit, tak i právě přes onu svou náročnost je přehledná, zbytečně nepřekombinovaná, dokáže zaujmout i svou nepředvídatelností a vyvoláním napětí, takže za mě právě ona získala v Dead Reckoning to nejdominantnější postavení a myslím, že se to vyplatilo. Neméně důležitým prvkem tu jsou ale opět i veškeré postavy, kterých se tu právě díky košaté zápletce objeví fakt hodně, opět důležité je ale zmínit, že vesměs je lze označit za opravdu výrazné a zajímavé, každá z nich tu má slušný prostor, kterého dokázali patřičně využít, a o jejich obsazení pak mohu též jen básnit, prostě bezchybný casting, co dokáže jen nadchnout. Mission Impossible: Dead Reckoning je zkrátka podívaná povinná pro každého filmového příznivce, který má rád velkolepé bijáky, na této podívané se skutečně nedá najít příliš negativ, je to dech beroucí jízda se vším všudy, a i když jak jsem zmiňoval, předchozí Fallout se tvůrcům překonat nepodařilo, tak i přesto lze jen těžko nalézt povedenější žánrový nářez. ()

KoRner

Ďalšia vydarená časť najlepšej akčnej série súčasnosti. Poctivá naháňačka v Ríme si priam žiada porovnanie s tou ultrabrutal digitálnou z F&F a tu samozrejme Tom vyhráva na celej čiare. Páči sa mi, že si do tímu vzal ženy a ich postavy sú silné, sexy a vôbec nelezú na nervy. Hudba tiež fantastická a moje jediné výtky tak smerujú k rozpoleniu filmu na dve časti. Ako divák proste nemám rád, keď ma nechajú čakať v najlepšom. ()

HiddenDragon

7. dil // Jako neveril jsem vlastnim ocim, ale ten Cruise to v 61 letech opet dokazal. Je to silene, ale pusobi tu snad jeste lip nez v predchozim Falloutu. A kupodivu nejen on, i ten Rhames (Luther) sel asi do sebe a trosku shodil :) Jinymi slovy, vraci se opet cely tym zminula. Solomon Lane uz je nekde nadobro zasity a hlavni padouch je - mozna pro nekoho predvidatelne, pro me prekvapive - AI. Takovy Terminator s Cruisem v hl. roli :) Nebudu zastirat, ze podle me trefili scenaristi hrebik na hlavicku. A nepusobi to pritazene za vlasy. Uz uz jsem si zhruba v pulce rikal, ze si ale autori prichystali neresitelny problem s celkem neomezenymi moznostmi umele inteligence. A buch, presne ve stejnou chvili na to herci zareagovali hlaskou a reakci primo v deji a trosku to hodili do realnych koleji. Samozrejme porad je to MI s naprosto silenymi napady, ale i tak mi to neprislo jako sci-fi. Zvlastni je, ze i kdyz Cruise vpodstate cely zivot hraje sam sebe a proste herecky neni na oscara, ono to absolutne neva. Dokonce i kdyz neustale strida max dva vyrazy, on je to vpodstate skvelej komik. Posledni dily MI jsou vtipne presne tam, kde byt muzou. Lokace jsou vybrane vyborne a k tomu ta peckovni honicka s Fiatem 500, ktera zazdila i Jasona Bournea :-D o co, ze stoupnou prodeje :) A zaver ala videoherni Uncharted? mnam, i kdyz "to be continued". Snad jen by vetsina scen mohla byt o trosicku kratsi. Honicky i bitky. Ale jinak me fakt nenapada, co po prvnim koukani vytknout. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny