Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Réžia:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (viac)

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (viac)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (viac)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (35)

Krajanka (2004) (S03E22)

Skvělá a nostalgická zál. Ve své době jsem ji miloval. Hl.kvůli tomu,že tam je ´´Kara´´.:) ()

Válka (2004) (S04E01)

Dean Winchester po cizím jménem,ale já mu na to neskočím.:))) Jinak,dost na nic díl,pokud by se v něm poprvé neobjevila krásná Lois Laneová,která chce přestat kouřit,no fuj! ()

Návštěva z vesmíru (2005) (S05E01)

Pokud nepočítám závěr posl.dílu 4.s..,tak zde máme cool poctu Donnerovu majstrštyku v podobě dodnes (na rozdíl od té polystyrénové trapárny v CW Supergirl) úchvatné Pevnosti Osamění a ono 2rozměrné vězení,které činí z tohoto dílu hotový DCgasmus a pro mě,obsahuje to nejlepší ze všech předchozích sérií. ()

Zod (2006) (S06E01)

Phantom Zone na 90% tak,jak má vypadat! Akorát,tam mohla být větší tma.:) ()

Dozvuky (2006) (S06E06)

Jednoznačne...super! Krásná Pascale Hutton/Raya je zpět! ()

Season 7 (2007) (S07)

Pro mě,jakožto BIG fandy Kary Zor-El, pochopitelně nejdůl. série vůbec. Což neznamená ani náhodou, že zároveň ta nejlepší. Kara je naopak představena dobře a na rozdíl od té stupidní souč. CW verze, byla mnohem lépe napsána tak, aby reflektovala její tehdější verzi v comicsu a to včetně blond vlasů. A to se stalo. Mít Laura V. ten supr outfit co má její nynější verze, vrněl bych blahem. To je totiž to jediné, co má její souč. tv verze a ona ne. ()

Protějšek (2007) (S07E01)

Poslední minuta tohoto jinak dílu s dosti prošutrovaným potenciálem,byla ve své době (a vlastně pořád je) dost osobní a zásadní. ()

Léčba (2007) (S07E04)

90tkový tv Supík,tu hraje ďábelského dr.Freudsteina (ups,vlezl mi sem Dům u Hřbitova:) pardon Noxe a sluší mu to. ()

Lara (2007) (S07E06)

Pro znalce Kary a jejího zatím jediného filmu z r. 1984, je tento díl vesele bizarní, neb tu Kara 84 hraje svou vlastní tetu.:))) ()

Apokalypsa (2008) (S07E18)

Alternativní realita,kterou chtěl potrestat Jor-El , Clarka,že se pořád chová jako pitomec a kretén (což se stejně choval i nadále),se měla stát! tou pravou realitou pro celý zbytek seriálu,protože tu jde doslova o comicsové hody! Linda Danversová,je jen třešniškou na dortu,kterému vévodí poleva, jménem- prezident Luthor! ()

Arktida (2008) (S07E20)

Jo,tak na tohle se čekalo v podstatě od začátku seriálu. A stálo to za to. Byť opět klasicky Smallvillovsky drasticky zkrácené,protože konfrontace Lexe a Clarka a navíc v té supr Pevnosti O.,měla správně,aby měla pořádný dopad,zabrat aspoň 45% dílu a ne jen pár minut na konci. Ale tohle Smalllville vždycky uměl...maximálně vydráždit chuť na další sérii. Co na tom,že většinou se onen dramatický konflikt vyřešil během prvních 5min.nového dílu sezóny,sledovali jste to dál a o to zjevně producentům šlo.:-) Já se tedy chytil na háček,pokaždé. P.s.trochu sladkobolné,neb se tímto dílem s námi rozloučila upřímně řečeno hl.hvězda i po herecké stránce (J.Glovera nepočítám),tohoto tv produktu,božský Lex Luthor aka Míša Rosenbaumů. ()

Season 8 (2008) (S08)

Na této takové, jaksi nijaké,přesto zajímavé sezoně, je rozhodně nejdůl.příchod jisté Tess Mercerové,která je....ale nebudu spoilerovat. Ale prozradím,že její pravá identita fakt stojí za to! ()

Odysea (2008) (S08E01)

Jako pokr. kulervoucí předchozí episody, jde snad o dosud nejslabší navázání na předchozí sezonu v historii Smallville. Celou dobu budete nechápavě kroutit hlavou a budete naštvaní a hl.,znudění! ()

Vlastní krev (2008) (S08E08)

Kara and Phantom Zone is back! ()

Legie superhrdinů (2009) (S08E11)

Sice nekompletní,ale i tak...Legion of Superheroes poprvé naživo a v akci! ()

Rekviem (2009) (S08E14)

Výborně obsazený Toyman a ten geniální song na konci! Jo a taky Lana aka protivná kráva,mizí konečně a definitivně ze scény. ()

Kouzlo (2009) (S08E17)

Tak, Zatanna se jim vážně povedla. Proti jejímu sex-appealu, včetně fetishistova vlhkého snu, síťované punčochy v ďábelské kombinaci s extrovními vysokými botami+zbytek, vypadá i její comicsová verze jako chlap.:) Díl, jako takový je klasická vata mezi zač. a koncem série. ()

Doomsday (2009) (S08E22)

Docela temné...na Smallville. Ale ten Doomsday se jim fakt povedl. Paradoxně mnohem lépe,než ten jeskynní troll z BvS. Ironie. Nepotřebujete totiž stovky milionů,abyste vytvořili comicsově věrnou a efektní postavu. I tak náročnou,jako pan Doomsday. ()

Season 9 (2009) (S09)

Pro mě dodnes absolutní vrchol celého s. Už jen z důvodu,že zde máme historicky 1.a také jediný film,uprostřed série. A ten je! ()

Kandor (2009) (S09E07)

Jeden z vrcholů celé série a seriálu,jako celku. Donner!!! ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)